Spotify Ne Kadar İnternet Yer?

26.10.2020
Spotify Ne Kadar İnternet Yer?

Spotify, 2003 Nisan 2006 tarihinde kurulmuş olan dijital müzik ve podcast platformudur. Aylık abone sistemi ile çalışmaktadır. Günümüzde müzik denilince akla gelen ilk platform olma özelliğine sahiptir. Birçok ünlü sanatçı müziklerini Youtube’dan sonra mutlaka Spotify’da da yayınlar. Spotify’a her türlü cihazdan erişmek oldukça basit ve zahmetsizdir. Bu nedenden ötürü de ülkemizde oldukça sevilmektedir. Peki Spotify ne kadar internet yer? Bazı insanlar gününün çoğunu Spotify üzerinden müzik veya podcast dinleyerek geçiriyor. Peki bunun internet olarak geri dönüşü ne kadar? Hadi hep birlikte öğrenelim!

Spotify Ne Kadar İnternet Yer?

Spotify içinde barındırdığı geniş müzik ve podcast arşivi sayesinde kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. Bu yüzdende en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesi. Eğer sınırsız internete sahipseniz Spotify’ın ne kadar internet kullandığı sizi pek ilgilendirmeyebilir fakat eğer internetiniz sınırlıysa mutlaka bunu öğrenmelisiniz. Spotify’da üç farklı müzik kalitesi bulunmaktadır, normal, high ve extreme. Her müzik kalitesinde harcanan internet miktarı değişmektedir. Bu miktarları aşağıda ki listeden detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

  • Normal kalitede ki 3 dakikalık şarkının harcadığı internet miktarı: 2 MB
  • High kalitede ki 3 dakikalık şarkının harcadığı internet miktarı: 3.5 MB
  • Extreme kalitede ki 3 dakikalık şarkının harcadığı internet miktarı: 7.5 MB

Normal kalite ile Extreme kalite arasında aslında dağlar kadar bir fark yok. Aslında var ama insan kulağı çok fazla ayırt edemez. Fakat bazı müziklerde bu fark çok net belli olmakta. Bizim size önerimiz, eğer sınırlı bir internetiniz varsa Normal kalitede müzik veya podcast dinlemeniz yönünde olacaktır. İnternetten yana bir probleminiz yoksa tabii ki Extreme kaliteyi tercih etmelisiniz. Peki Spotify müzik kalitesi nasıl değiştirilir? Hadi gelin bunu hep beraber öğrenelim!

Spotify Müzik Kalitesi Değiştirme

Spotify müzik kalitesi değiştirme işlemi çok basit bir işlemdir. Müzik kalitesini düşürerek internet harcamanızdan büyük bir oranda tasarruf edebilirsiniz. Müzik kalitesini yükselterek de daha kaliteli müzik veya podcast dinleyebilirsiniz. Bu tamamen sizin isteğinize kalmıştır. Hadi gelin bunu nasıl yapabileceğinizi detaylı bir şekilde anlatalım. Spotify müzik kalitesi değiştirme işlemini yapmak için altta ki adımları takip edin.

  • Spotify uygulamasına giriş yapın.
  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan çark simgesine tıklayarak ayarlar sayfasına girin.
  • Ayarlar sayfasında bulunan “Müzik Kalitesi” bölümünden istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Spotify Ne Kadar İnternet Yer?” ve “Spotify Müzik Kalitesi Değiştirme” konularına değindik. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.