TikTok Hikayesi Nasıl Silinir?

27.02.2023
TikTok Hikayesi Nasıl Silinir?

TikTok, hikayeler partisine beklenenden biraz daha geç gelebilirdi, ancak oldukça iyi bir giriş yaptığı inkar edilemez. Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için TikTok uygulamasına hikayeleri kaydetme veya silme seçeneği eklendi. Bu, Instagram, Facebook veya Snapchat’te bulacağınıza benzer şekilde, TikTok’un kısa biçimli içeriğiyle insanların ilgilenmesini sağlamak için harika bir yaklaşımdır. Hikayenizde yanlışlıkla küçük düşürücü herhangi bir şey paylaşırsanız ve bunu nasıl kaldıracağınız hakkında hiçbir fikriniz yoksa endişelenmenize gerek yok.

TikTok Hikayenizi Nasıl Silebilirsiniz?

Sadece kaba bir taslak olması veya bir hata olması gereken bir hikaye yayınladıysanız strese girmemelisiniz. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi hikayelerinizi kaldırabilirsiniz. Artık TikTok videonuzu istemiyorsanız basit talimatlarımızı kullanın.

Adım 1: Profilinizi Açın

TikTok uygulamasını mobil cihazınızda açın. Bunu yaptıktan sonra, üzerine tıklayarak “Profil” simgesini seçin.

Adım 2: Profil Resmi

Profil fotoğrafınız olarak ayarladığınız simge, profil sayfanızda gösterilecektir. Kenarlık maviyse, hikayeniz hâlâ görünür durumdadır. Profil resmine tıklayarak bu hikayeye erişin.

Adım 3: Üç Noktalı Menü

Silmek istediğiniz hikayeyi açtığınızda menü düğmesine (üç nokta) dokunun.

Adım 4: Sil

Menüden “sil”i seçmek kadar basit. Hikayenizi silmeye çalıştığınızda, hikayenizin kurtarılamayacağını size hatırlatan bir uyarı gelecektir. Devam etmek için evet’i seçin.

TikTok Hikayesi Silme

TikTok Hikayesi Silme

TikTok Hikayeleri Otomatik Olarak Kaldırılmadan Önce Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Kendiniz kaldırmasanız bile TikTok hikayenizin belirli bir süre sonra otomatik olarak silineceğini unutmayın; Snapchat ve Instagram’da olduğu gibi, TikTok’ta da hikayeler 24 saat sonra kaybolur. Bu süreden sonra, genel görünümden kalıcı olarak kaldırılacaklar.

Bu zaman dilimini akılda tutmak ve sürekli gönderi paylaşmak, takipçilerinizi büyütmek (veya mevcut takipçilerinizle bağlarınızı derinleştirmek) için çok önemlidir. Bu şekilde, TikTok hikayenizde her zaman takipçilerinizin kontrol etmesi için ilginç bir şeyler olacaktır. TikTok hikayeleri ile kısa videolar oluşturmak ve kitlenizle paylaşmak güçlü bir araçtır. Ancak bir gönderi yaparsanız daha sonra pişman olursunuz ve kolayca kaldırabilirsiniz. Yukarıda listelenen kolay prosedürleri izleyerek TikTok hikayenizi hızlıca silin. TikTok hikayeleri silinmeden önce yalnızca bir gün açık kalır, bu nedenle hesabınızı aktif tutmak istiyorsanız sık sık güncellemeniz gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.