En İyi Ücretsiz CAD Yazılımları

17.09.2021
En İyi Ücretsiz CAD Yazılımları

Bilgisayar destekli tasarım (CAD) dünyasına yeni başlayanlar için göz korkutucu olabilir. CAD programlarıyla ilişkili öğrenme eğrisine ek olarak, yazılımın kendisi de oldukça pahalı olabilir. CAD ile yeni başlıyorsanız veya küçük bir işletme yürütüyorsanız, bazı ücretsiz CAD yazılımları ihtiyaçlarınıza daha uygun olabilir veya en azından siz başladığınızda. Bu nedenle, zengin özelliklere sahip ve işinizi daha ucuza halletmenize yardımcı olan en iyi ücretsiz CAD yazılımları adaylarını seçtik.

FreeCAD

FreeCAD, ücretsiz CAD programları söz konusu olduğunda ve iyi bir nedenle sürekli olarak listenin başında gelir. Bu açık kaynaklı yazılım, öncelikle 3D parametrik modellemeye odaklanmıştır, ancak aynı zamanda sınırlı 2D yetenekler sunar. Program, bir tasarımcı olarak ihtiyaç duyabileceğiniz tüm özelliklere sahipken, eklentiler kullanılarak birçok ek özellik eklenebilir. FreeCAD, projenizi harici oluşturuculara aktarmanıza da olanak tanır.

SketchUp

SketchUp, tartışmasız dünyadaki en popüler ücretsiz CAD yazılımıdır. Ücretsiz sürüm tamamen web tabanlıdır ve yeni başlayanlar için harika bir giriş noktasıdır. Buna rağmen, hiçbir temel özellikten ödün vermez. Örneğin, programın sezgisel tasarımını kullanarak 3D modeller oluşturmak çok kolaydır ve CAD yazılımı ayrıca projeleriniz için size 10 GB bulut depolama alanı sağlar.

CAD Yazılımları

LibreCAD

Tasarımınız 2D nesnelere odaklanıyorsa, LibreCAD şu anda mevcut olan en iyi ücretsiz CAD yazılımlarından biridir. FreeCAD gibi, LibreCAD de açık kaynaklıdır ve arkasında aktif bir bağımsız geliştiriciler topluluğuna sahiptir. Sonuç olarak, 2D tasarımlar ve devre kartları oluşturmak isteyen kullanıcılar için idealdir.

OpenSCAD

3D CAD modelleri tasarlamak ve oluşturmak için metinsel bir açıklama dili kullanan kullanıcılar için, OpenSCAD kesinlikle ilginizi çekecektir. Kesinlik ve kesin değerler peşindeyseniz, OpenSCAD bu ihtiyacı karşılayacak en iyi ücretsiz CAD yazılımlarından biridir. Ek olarak, OpenSCAD size açıklamaların nasıl çalıştığını anlamanız için bol miktarda dokümantasyon sağlayarak yeni başlayanların kendilerini rahat hissetmelerini sağlar.

ZBrushCoreMini

Pixologic tarafından geliştirilen ZBrushCoreMini, 3D heykel ve tasarıma odaklanıyorsanız iyi bir ücretsiz CAD programıdır. Popüler fırçalar ZBrushCore’dan taşınır. Bu 12 fırça, heykel ve 3D modeller için kullanışlıdır. Ek olarak, bu ücretsiz CAD yazılımı, vektör yer değiştirme fırçaları (VDM’ler) de sunar. Bu nedenle, özel şekiller eklemek önemli ölçüde daha kolay hale gelir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.