Apple iPhone’da İlaç Hatırlatıcıları Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

06.10.2022
Apple iPhone’da İlaç Hatırlatıcıları Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Herkese merhaba, bugün bu yazıda size Apple iPhone’da ilaç hatırlatıcıları nasıl devre dışı bırakacağınızı göstereceğiz. Araç, kullanıcıların aldıkları ilaçların bir listesini girmesine ve her ilaç için belirli bir hatırlatma takvimi oluşturmasına olanak tanımaktadır. İlaç alma zamanı geldiği zaman insanlar iPhone ya da Apple Watch’larında bir uyarı alır. Ardından dozu kaydetmek için “alındı” veya “atlandı”ya basabilirler. Sağlık uygulaması, kullanıcının zaman içinde ne sıklıkta ilaç kullandığını izler. O halde lafı fazla uzatmadan başlayalım.

Sağlık uygulamasına bir ilaç eklediğinizde, uygulama kişiselleştirilmiş bir hatırlatıcı ayarlamanıza olanak tanır, böylece ilacı doğru zamanda almayı unutmazsınız. Bu, unutkanlıkla mücadele etmenin ve kuralınıza bağlı kalmanın çok etkili bir yoludur. Peki ya kayıtlı ilaçlarınız için hatırlatıcılara ihtiyacınız yoksa veya bunları gereksiz buluyorsanız? Endişelenmeyin, bu durumda iOS 16 veya sonraki bir sürümü yüklü iPhone’unuzdaki Sağlık uygulamasında ilaç hatırlatıcıları kapatabilirsiniz. Size nasıl doğru şekilde yapacağınızı göstereyim. Devam etmeden önce iPhone’u güncellemenizi öneririz.

Apple iPhone’da İlaç Hatırlatıcıları Nasıl Devre Dışı Bırakma

Adım 1: İlaç hatırlatıcılarını almayı tamamen durdurmak istiyorsanız, iPhone’unuzdaki Sağlık uygulamasını açın. Ardından, alttan ‘Gözat’ sekmesine dokunun.

Adım 2: ‘İlaçlar’ kategorisine gidin.

Adım 3: Tamamen aşağı kaydırın ve ‘Seçenekler’e dokunun.

Adım 4: Ardından, ‘Doz Hatırlatıcıları’ geçişini kapatın.

Adım 5: Bu, uygulamadaki hiçbir ilacınızı etkilemez ve yine de bunları günlüğe kaydedebilir, favorilere ekleyebilir veya dışa aktarabilirsiniz. Ancak ne iPhone’unuzda ne de Apple Watch’unuzda ilaçlar için herhangi bir hatırlatıcı almazsınız.

Apple iPhone'da İlaç Hatırlatıcıları

Apple iPhone’da İlaç Hatırlatıcıları

Bir İlacın Arşivlenmesi veya Silinmesi

Adım 1: Bir ilacı arşivlemek için Sağlık uygulamasından İlaçlar seçeneğine gidin. Ardından, ‘İlaçlarınız’ altında, arşivlemek istediğiniz ilacı sola kaydırın. Ya tamamen sola kaydırabilir ya da ‘Arşivle’ simgesine dokunabilirsiniz.

Adım 2: Her iki durumda da bir onay istemi görünecektir. Onaylamak için ‘Arşivle’ye dokunun.

Adım 3: Arşivden çıkarmak için İlaçlar sayfasını aşağı kaydırın ve ‘Arşivlenmiş İlaçlar’ seçeneğine dokunun.

Adım 4: Ardından, arşivden çıkarmak istediğiniz ilacı tamamen sola kaydırın.

Artık almanız gerekmiyorsa bir ilacı silmek de mümkündür. Bir ilacın silinmesi, onu yalnızca programdan silmez, aynı zamanda geçmişini de siler. İlaç ayrıca herhangi bir Sağlık Paylaşımı kurulumundan kaldırılacaktır.

Adım 1 : ‘İlaçlarınız’ listesinden silmek istediğiniz ilaca dokunun.

Adım 2: Ardından aşağı kaydırın ve ‘İlacı Sil’e dokunun.

Adım 3: Bir onay istemi görünecektir. Onaylamak için ‘İlacı Sil’e dokunun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.