AirPods Pro iPhone’a Bağlanmıyor Sorunu Nasıl Onarılır?

18.01.2023
AirPods Pro iPhone’a Bağlanmıyor Sorunu Nasıl Onarılır?

Apple Airpod’lar bir süredir ortalıkta dolaşıyor ve mükemmel bir ses deneyimi sunduğu iyi biliniyor. Bunun Apple ekosisteminin bir parçası olmasının yanı sıra Apple Airpods, Airpods 2, Aidrpods 3 ve Airpods Pro kusursuz bir deneyim sunar. Airpods kılıfının kapağını açmanız yeterlidir ve Kulaklıklar otomatik olarak eşleştirilmiş iPhone’a anında bağlanır. Bu herkeste böyle değil ama bazen AirPod’lar iPhone’a bağlanırken sorun yaşıyor. Ve işte deneyebileceğiniz bazı düzeltmeler.

AirPods Pro iPhone’a Bağlanmıyor Sorunu

Airpods Pro’yu Yeniden Bağlamayı Deneyin

Airpods Pro’yu bağlı bir cihaz olarak kaldıracağız ve bu işlemle tekrar bağlanmayı deneyeceğiz.

  1. Ayarlar > Bluetooth’a gidin ve burada AirPods Pro’nuzu arayın.
  2. Aidpods Pro’nun sağ tarafındaki “i” düğmesine tıklayın ve şimdi “Bu Cihazı Unut” seçeneğini seçin.
  3. Şimdi Airpods Pro’nun şarj edildiğinden ve her iki kulaklığın da kasanın içinde olduğundan emin olun.
  4. Şimdi şarj kutusunun kapağını açın ve Airpods Pro’nun arka tarafında küçük, temiz bir kurulum düğmesi olup olmadığına bakın. Şimdi düğmeye basın ve düğmeyi en az 15 saniye veya durum ışığı sarı renkte yanıp sönmeye başlayana kadar basılı tutun.
  5. Şimdi Airpods Pro’nun kapağını kapatın ve iPhone’unuza yaklaştırarak tekrar açın. Artık iPhone’unuzda Airpods Eşleştirme seçeneği açılır penceresini görmelisiniz.
AirPods Pro iPhone'a Bağlanmıyor Sorunu

AirPods Pro iPhone’a Bağlanmıyor Sorunu

Ağ Ayarları Sıfırlama

Bu, kablosuz bağlantılarla ilgili tüm verileri sıfırlayacaktır, buna tüm Wifi ve Bluetooth verileriniz dahildir.

  1. Ayarlar > Genel > iPhone’u Aktar veya Sıfırla’ya gidin.
  2. Şimdi Sıfırla’yı seçin ve seçenekler arasından “Ağ Ayarlarını Sıfırla”yı seçin

Bu, tüm Bluetooth ve Wifi ayarlarını sıfırlamaz. Şimdi tekrar bağlanmayı deneyin ve çalışması gerekir. İlk kontrol, iOS’un güncellenip güncellenmediğini kontrol etmektir. Çoğu sorun, yalnızca iOS’unuzu en son sürüme güncelleyerek çözülür.

Airpod’lar için, en iyi şekilde çalıştıklarından emin olmak ve ayrıca Apple’ın eklemiş olabileceği tüm yeni özelliklerin kilidini açmak için onları en son ürün yazılımına güncel tutmak da önemlidir. Genel olarak, Airpod’lar otomatik olarak güncellenir ve bir üretici yazılımı güncellemesini zorlamamızın hiçbir yolu yoktur. Deneyebileceğiniz tek şey, Airpod’ları şarjlı tutmak ve tekrar bağlanmayı denemek. Ve yukarıda belirtilen düzeltmeler işe yararsa, Airpod’lar iPhone’unuza bağlanmalıdır. Ve AirPods üretici yazılımı güncellemesi otomatik olarak yüklenmelidir.

Bluetooth İzni isteyen Diğer Uygulamaları Devre Dışı Bırak

iPhone’unuzda bu kadar çok uygulama yüklüyken, Bluetooth iznine sahip bazı uygulamaların bağlantıda parazite neden olma olasılığı vardır. Bunlar için başlıca şüpheli suçlu uygulamalar, Covid-19 için bu kişi izleme uygulamalarıdır. Bu, akıllı telefonunuzun Airpod’larınıza bağlanmak yerine sürekli olarak yakındaki diğer cihazları algılamasına neden olur. Bu uygulamalar için Bluetooth’u nasıl devre dışı bırakacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Ayarlar > Gizlilik > Bluetooth’a gidin. Burada, Bluetooth’a erişim izni olan tüm uygulamaları görebilirsiniz.
  2. Burada, Bluetooth izinlerine ihtiyaç duymayan tüm uygulamaları değiştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.