iPad’de WhatsApp Nasıl Kurulur ve Kullanılır?

24.03.2023
iPad’de WhatsApp Nasıl Kurulur ve Kullanılır?

WhatsApp’ın yerel bir iPad uygulaması başlatacağına dair haberler birkaç yıldır ortalıkta dolaşıyor olsa da, henüz iPadOS için resmi bir WhatsApp uygulaması bulunmuyor. Ancak WhatsApp’ı iPad’de kullanmak için geçici bir çözüm var. Bu makalede, iPad’inize WhatsApp yükleme ve kullanma sürecinde size rehberlik edeceğiz, böylece arkadaşlarınız ve ailenizle büyük ekranda bağlantıda kalabilirsiniz.

WhatsApp iPad’de Kurma ve Kullanma

1) iPad’inizde Safari’yi açın ve web.whatsapp.com adresini ziyaret edin.

2) Akıllı telefonunuzu kullanarak taramanız gereken bir QR kodu göreceksiniz: Eğer bir iPhone’unuz varsa: WhatsApp veya WA Business uygulamasını açın ve Ayarlar > Bağlı Cihazlar > Bir Cihazı Bağla > iPhone şifrenizi girin. Eğer bir Android telefonunuz varsa: WhatsApp veya WA Business uygulamasını açın > sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun > Bağlantılı cihazlar > Bir cihaz bağlayın > tarayıcıyı açmak için cihazınızın parolasını veya biyometrik kimlik doğrulamasını kullanın.

3) iPad ekranınızda gördüğünüz QR kodunu tarayın. iPhone’daki WhatsApp uygulamanız ve iPad’inizdeki WhatsApp Web birbirine bağlanacak ve tüm sohbetlerinizi iPad’inizdeki Safari’de göreceksiniz. Buradan mesaj ve dosya gönderip alabilirsiniz.

iPad'de WhatsApp Nasıl Kurulur

iPad’de WhatsApp Nasıl Kurulur

WhatsApp’ı iPad’de Kullanma

  1. Sohbet edin: Seçmek için sol taraftan sohbete dokunun ve ‘Bir mesaj yazın’ kutusuna mesajınızı girin. İpucu: Büyük iPad klavyesini iki parmağınızla sıkıştırarak küçültün ve istediğiniz yere yerleştirin.
  2. Yeni bir sohbet başlatın: En üstteki mesajlar simgesine basın ve kayıtlı bir kişiyi seçin. Bunlar iPad’inizin Kişiler uygulamasına kaydedilen kişiler değil, telefonunuzdan eşzamanlanan ve yalnızca bu WhatsApp Web tarayıcısı sekmesinde görünen kişilerdir.
  3. WhatsApp Durumuna veya Hikayelerine bakın: Adres defterinizdeki kişiler tarafından gönderilen durumları görmek için sol üstteki daire simgesine basın.
  4. Mesajları arayın: Tüm sohbetlerinizdeki mesajları bulmak için sol üstteki arama çubuğunu kullanın. Veya devam eden bir sohbetten arama düğmesine basarak yalnızca o kişinin sohbetindeki belirli metinleri görebilirsiniz.
  5. Kişinin profilini görün: Sohbeti açın, üst kısımdan kişinin adına dokunun veya sağ üstteki üç nokta simgesine basın ve ‘İletişim bilgileri’ni seçin.
  6. Bir grup sohbeti oluşturun: Sol kenar çubuğunun üst kısmındaki üç nokta düğmesine dokunun ve Yeni grup’u seçin.
  7. Bir sohbeti arşivleyin, sessize alın, silin, sabitleyin, okunmadı olarak işaretleyin veya engelleyin: Küçük bir ok görene kadar devam eden bir sohbete sol taraftan bir veya iki kez dokunun. Şimdi, istediğiniz eylemi gerçekleştirmek için bu oka dokunun.
  8. Kaybolan mesajları etkinleştirin: iPad için WhatsApp’ta sohbeti açın, üç nokta simgesine basın, kaybolan mesajları seçin ve bir süre seçin. Bundan sonra, sohbet ekranına dönmek için üstten geri ok düğmesine dokunun.
  9. Bir sohbetin mesajlarını silin veya iletin: Sohbeti açın > sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun > mesajları seçin > mesajlara dokunun > şimdi sil simgesini veya ileri ok simgesini kullanın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.