İnternet Sitesi Açmak İçin Ne Gerekli?

20.11.2020
İnternet Sitesi Açmak İçin Ne Gerekli?

Gelişen teknoloji ile beraber internet ortamı da bir hayli gelişti. Bu gelişmeyle beraber birçok insan internet aleminde yer edinmek istiyor. Gerek kişisel internet siteleri olsun gerek E-Ticaret siteleri olsun insanlar artık internet dünyasına giriş yapmak istiyor. Biz ise bu blog yazımızda internet sitesi açmak için ne gerekli detaylı bir şekilde açıklayacağız. İnternet siteleri hakkında hiçbir bilgisi olmayan biriyseniz bile bu blog yazımızdan sonra kolaylıkla internet sitesi açabileceksiniz.

İnternet Sitesi Açmak İçin Gerekenler

1- Alan Adı (Domain)

Alan adı almadan ne yazık ki bir internet sitesi açamazsınız. Wroxe.com bir alan adıdır. Alan adı eşsizdir. Bir başka insan wroxe.com alana adını satın alamaz. Size en uygun alan adını seçip uygunluğunu kontrol ettikten sonra dilediğiniz alan adı satışı yapan siteden alabilirsiniz. Biz guzel.net.tr üzerinden alan adlarımızı satın almaktayız. Alan adı almadan önce dikkat etmeniz gerekenleri aşağıda listeledik.

  1. Alan adınız mutlaka kısa ve akılda kalıcı bir alan adı olmalıdır.
  2. Tire (-) gibi özel karakter içeren alan adlarını tercih etmemelisiniz.
  3. Telaffuzu kolay ve anlamlı bir alan adı tercih etmelisiniz.
  4. Yasaklı kelimeler içermemelidir.
  5. Herhangi bir markanın telif hakkını ihlal etmemelidir.

2- Web Hosting

Web hosting satın almadan bir internet sitesi kuramayız. Web hosting, alan adımızı ziyaret eden insanlara göstereceğimiz içeriğin bulunduğu bir hosting yani sunucudur. Web hosting satın almadan önce detaylı araştırma yapmanızı şiddetle öneririz, güvenilmeyen firmalardan satın alım kesinlikle yapmayın. Biz guzel.net.tr üzerinden web hosting ihtiyacımızı karşılıyoruz. Web hosting almadan önce dikkat etmeniz gerekenleri aşağıda listeledik.

  1. Web hostinginiz mutlaka ama mutlaka Türkiye’de konumlanmış olmalıdır. Başka ülkelerde bulunan web hostingleri tercih etmeyin.
  2. Disk alanı, aylık trafik, işlemci limiti, ram limiti gibi değerleri kendinize göre hesaplayıp buna göre tercihte bulunabilirsiniz. Hesaplamak ile uğraşmak istemiyorsanız web hosting alacağınız yerden destek alabilirsiniz.
  3. DDOS koruması sunan web hosting tercih edin.
  4. Ücretsiz SSL sertifikası sunan web hosting tercih edin. SSL sertifikası nedir?
  5. Web hosting alacağınız yerin 7/24 destek verdiğinden emin olun. Destek vermeyen firmaları tercih etmeyin.

3- Altyapı

Eğer internet sitesi kodlamayı bilmiyorsanız mecburen hazır bir altyapı kullanmalısınız. Merak etmeyin, hazır altyapılar ile internet kodlamayı bilmenize gerek bile kalmayacak. Bu altyapılar sayesinde E-Ticaret sitesi bile oluşturabilirsiniz. Dünya’nın en çok kullanılan altyapısı WordPress’tir. WordPress altyapısı tamamen ücretsizdir ve isteyen herkes kolaylıkla WordPress’i kullanabilir. Türkçe dil desteği ile beraber tartışmasız Dünya’nın en iyi altyapısıdır.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “İnternet Sitesi Açmak İçin Ne Gerekli?” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.