AirPods Android Telefona Nasıl Bağlanır?

23.04.2022
AirPods Android Telefona Nasıl Bağlanır?

Neden: Bluetooth bağlantısı, Android akıllı telefonlar da dahil olmak üzere milyonlarca cihaz için bir standarttır. Apple’ın iPhone’larında ve diğer cihazlarında birkaç püf noktası olsa da, Bluetooth ve kodeklerinin çoğu gibi standartlar yalnızca Apple cihazlarında değil, Android ve PC’de de çalışır. AirPods, Samsung, LG, Nokia, Google Pixel veya başka herhangi bir Android cihazınız için en iyi seçeneklerden biri bile olabilir.

Her ne ise, Bluetooth’u varsa ve hala çalışıyorsa AirPod’lara bağlanacaktır. Apple Watch’ın aksine, Apple’ın kablosuz kulaklıkları yalnızca iOS cihazlarıyla uyumlu değildir. betwinner giriş güncel – betwinner-turkiye.net  bilgisine  ulaşabilirsiniz. Apple AirPods’u herhangi bir Android telefonla normal bir Bluetooth kulaklık gibi kullanmak da mümkündür. Android kullanıcıları, Airpod’larını telefonlarına bağlama seçeneğine sahiptir. Apple Airpod’lar aynı zamanda Airpod’ları bir Android cihaza bağlamanızı sağlayan dünyanın en popüler kablosuz kulaklıklarıdır. Airpod’larınızı Android cihazınıza bağlamanın size sınırlı bir genel deneyim sunacağını belirtmek de önemlidir. Airpod’ların pil durumunu göremezsiniz.

AirPods

AirPods Android Telefona Nasıl Bağlanır

AirPod’lar Android’e Nasıl Bağlanır?

Apple AirPod’ları Android telefonunuza bağlamak için atabileceğiniz adımlarla başlamadan önce, sınırlı bir deneyim yaşayacağını belirtmekte fayda vardır. AirPod’ların pil durumunu ve şarj durumlarını varsayılan olarak Android telefonunuzdan göremezsiniz. Ayrıca Apple’ın iOS kullanıcılarına sunduğu geniş hareket desteğini de alamazsınız. Bununla birlikte, Android telefonunuzdan AirPod’larda müzik dinlemeye başlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Android telefonunuzda Ayarlar’a giderek Bluetooth’u etkinleştirin.
  2. AirPods kasa kapağını açın ve ardından durum ışığının beyaz renkte yanıp söndüğünü görene kadar arkadaki beyaz düğmeyi basılı tutun.
  3. Şimdi Android telefonunuzda Ayarlar > Bağlantılar > Bluetooth’a girin. Kullanılabilir cihazlar listesinde AirPod’ların göründüğünü görebilirsiniz. Android ekosistemi heterojenliğe sahip olduğu için Bluetooth ayarları Ayarlar > Bağlandı bölümünde bulunabilir.
  4. Cihazlar veya kullandığınız cihaza ve hangi işletim sistemi/özel dış görünümde olduğuna bağlı olarak doğrudan Ayarlar menüsünde.
  5. İki cihazı eşleştirmek için telefonunuza bağladığınız AirPod’ların adına dokunun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM