Skype’ta Ekran Nasıl Paylaşılır?

28.07.2022
Skype’ta Ekran Nasıl Paylaşılır?

Bu yazıda, Skype’ta Ekranın Nasıl Paylaşılacağı hakkındadır. Skype, diğer tüm görüntülü sohbet uygulamaları kadar çok özelliğe sahiptir ve iş ve arkadaşlarınızla ve ailenizle konuşmak için harika bir araçtır. Bir sunum yapmanız, bir resim veya video paylaşmanız veya bir uygulamayla ilgili yardım istemeniz gerektiğinde ekranınızı hızlı ve kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Skype’ın ekran paylaşımı özelliği, görüntülü görüşme yaptığınız herkese bilgisayar ekranınızdaki her şeyi yayınlamanıza olanak tanır. Bu, videoları, PowerPoint slayt gösterilerini veya yalnızca bir Web tarayıcısını içerebilir. Ancak, ekranınızı paylaşmanın normal bir Skype görüntülü sohbetinden biraz daha fazla İnternet bant genişliği gerektirdiğini belirtmek gerekir. Bu Skype destek sayfasında ekran paylaşımı için gerekli bant genişliğine sahip olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Gereksinimleri karşılıyorsanız, Skype size bilgisayarınızın sesini paylaşmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Bu, bilgisayarınızın sesini paylaşır; bu, video oynatırken iyidir, ancak arama sırasında konuşmayı zorlaştırabilir.

Skype’ta Ekran Paylaşma

Adım 1: Skype’ı açın. Skype’ı açmak için üzerinde beyaz “ S ” bulunan mavi simgeye tıklayın. Oturum açma bilgileriniz kaydedilirse, bu Skype ana sayfanızı açacaktır. Oturum açmadıysanız, devam etmek için Skype e-posta adresinizi (veya telefon numaranızı) ve şifrenizi girin. Windows kullanıyorsanız, önceden yüklenmiş Windows sürümünü değil, Skype’ın indirilebilir sürümünü kullandığınızdan emin olun.

Skype'ta Ekran Paylaşma

Skype’ta Ekran Paylaşma

Adım 2: Bir görüntülü veya sesli arama başlatın. Skype penceresinin sol tarafından bir alıcının adını seçin, ardından pencerenin sağ üst tarafındaki video kamera veya telefon simgesine tıklayın. Bu, alıcıyı aramaya başlayacaktır. Sesli aramalarda ve görüntülü aramalarda ekranınızı paylaşabilirsiniz. Alıcınız sizi ararsa, tercih ettiğiniz Cevapla düğmesini tıklayın.

Adım 3 : + öğesini tıklayın. Çağrı penceresinin en altındadır.

Adım 4: Ekranları paylaş ‘ı tıklayın. Bu seçenek, açılır menünün ortasındadır. Tıklandığında ek seçenekler içeren bir pencere açılır.

Adım 5: Paylaşmak için bir ekran seçin. Alıcı (lar) ınızla paylaşmak istediğinize tıklayın. Paylaşılacak yalnızca bir ekran varsa, listelenen yalnızca bir ekran görürsünüz. Ayrıca, açılır pencerenin üst kısmındaki Ekranınızı paylaşın açılır kutusuna tıklayabilir ve paylaşılacak bir pencere belirtmek için Bir pencereyi paylaş’ı seçebilirsiniz.

Adım 6: Başlat’a tıklayın. Bu, açılır pencerenin altındadır.

Adım 7: Ekranınızı paylaşmayı durdurmak için Paylaşımı durdur’u tıklayın. Bu seçenek, varsayılan olarak ekranın sağ üst köşesindeki bir kutuda görünecektir, ancak kutuyu ekranın etrafında hareket ettirebilirsiniz. Bunu yapmak, ekranınızın alıcının bilgisayarında veya mobil cihazında görüntülenmeyi durdurmasını ister.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.