Online Satranç Oynayabileceğiniz En İyi Siteler

29.05.2023
Online Satranç Oynayabileceğiniz En İyi Siteler

Satranç yüzyıllardır var olan bir oyun ve internetin gelişiyle birlikte online satranç oynamak giderek daha popüler hale geldi. Çevrimiçi satranç oynamanın en güzel yanı, dünyanın her yerinden insanlara karşı oynayabilmeniz ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı site olmasıdır. Bu yazıda, çevrimiçi satranç oynamak için en iyi siteleri keşfedeceğiz.

Chess.com

Dikkate alınması gereken ilk site Chess.com’dur. Bu site kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir ve hem yeni başlayanlar hem de deneyimli satranç oyuncuları için harikadır. Farklı beceri seviyelerini hedefleyen farklı bölümler vardır ve oyununuzu geliştirmek için günlük satranç bulmacalarına katılabilirsiniz. Ayrıca sitede yıl boyunca birçok turnuva ve şampiyona düzenlenmektedir.

Online Satranç Oynayabileceğiniz Siteler

Online Satranç Oynayabileceğiniz Siteler

Chess24.com

Çevrimiçi satranç oynamak için bir başka harika site de Chess24.com’dur. Bu site benzersizdir çünkü satranç oyuncularından oluşan harika bir topluluğa sahiptir ve daha çok canlı satranç oyunlarına yöneliktir. Canlı oyunları izleyebilir ve ayrıca sitede bulunan birçok video dersten farklı stratejiler öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu sitede düzenli olarak turnuvalar düzenleniyor ve bu turnuvalara katılarak diğer satranç tutkunlarına karşı becerilerinizi ölçebilirsiniz.

Lichess.org

Daha hızlı tempolu bir satranç oyunu arıyorsanız, Lichess.org kontrol etmeniz gereken sitedir. Bu site bullet ve blitz satranç oyunları sunuyor ve hareket halindeyken hızlı bir oyun oynamak isteyenler için mükemmel. Lichess.org ayrıca harika bir oyuncu topluluğuna sahip ve istediğiniz zaman birlikte oynayabileceğiniz birini bulmak çok kolay.

Chesscube.com

Sırada, çevrimiçi satranç oynarken sosyalleşmek için mükemmel bir platform olan Chesscube.com var. Farklı sohbet odalarına katılın, site içinde kendi oyun topluluğunuzu oluşturun ve oynarken yeni arkadaşlar edinin. Chesscube.com, sizi kendi beceri düzeyinizdeki bir oyuncuyla eşleştirmeye yardımcı olan bir derecelendirme sistemine sahiptir ve sitede düzenli olarak farklı turnuvalar düzenlenmektedir.

Chessfriends.com

Son olarak, Chessfriends.com eğer yeni başlayan biriyseniz göz atmanız gereken mükemmel bir sitedir. Sitede hamleleri takip etmenin kolay olduğu interaktif bir satranç tahtası ve bilgisayar tarafından oluşturulmuş bir öğretici de mevcut. Chessfriends.com oyuncuların ücretsiz oynamasına izin verir ve sizin gibi yeni başlayanlarla farklı turnuvalara ve mücadelelere katılabilirsiniz.

Çevrimiçi satranç oynamak için birçok site var, ancak bu beş site farklı nedenlerle öne çıkıyor. İster yeni başlayan, ister orta seviyede veya deneyimli bir satranç oyuncusu olun, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir site mutlaka vardır. Sadece favori sitenizi seçin ve oynamaya başlayın!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.