Facebook/Instagram’da Beğeni Sayılarını Gizle

17.08.2022
Facebook/Instagram’da Beğeni Sayılarını Gizle

Bu yazımızda Facebook ve Instagram’da beğeni sayılarının nasıl gizleneceğinden bahsedeceğiz. Instagram, günlük 500 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile dünyanın en yaygın kullanılan sosyal medya sitelerinden biridir. Fotoğraf paylaşım sitesi 2010’daki çıkışından bu yana çok yol kat etti. Site, genç tüketicilerin yanı sıra 2022’de dünyanın dört bir yanından influencer’lara, markalara ve şirketlere ev sahipliği yapıyor. Bazı kullanıcılar, geniş bir kitleye erişebildikleri bir ortamda Instagram gönderilerindeki beğeni ve görüntüleme miktarını açıklamaktan rahatsız oluyorlar.

2019’dan bu yana özelliğin birkaç yinelemesini test ettikten sonra Instagram ve Facebook beğenilerinde beğeni sayılarını gizleme seçeneğinin resmi olarak kullanıma sunulması. Bu özellik, hem kendinizin hem de diğer kişilerin beğeni sayılarını gizleme yeteneğine sahiptir Vahiy, Instagram ve Facebook tarafından iki kez açıklandı. blog yazıları bugün ve sosyal medyada. Instagram’daki yeni seçeneklere iPhone uygulamasını güncellemek zorunda kalmadan erişebildiğimiz için , benzer sayıları gizlemeye yönelik yeni seçeneklerin sunucu tarafı değişiklikleri olduğu görülüyor. Facebook ve Instagram beğeni sayılarını gizleme adımları aşağıdadır.

Facebook ve Instagram’da Beğeni Sayıları Nasıl Gizlenir?

Instagram’da Beğeni Sayısını Gizle

Adım 1: Profil > Menü’ye gidin.

Adım 2: Ayarlar > Gizlilik’i seçin.

Adım 4: Güncelleme cihazınıza ulaşmadıkça görmeyeceğiniz yeni Gönderiler seçeneğini seçin.

Adım 4: Beğenileri Gizle ve Sayıları Görüntüle’yi seçin.

Facebook/Instagram'da Beğeni Sayılarını Gizleme

Facebook/Instagram’da Beğeni Sayılarını Gizleme

Facebook’ta Beğeni Sayısını Gizle

Adım 1: Uygulamanın sağ alt köşesindeki Menü seçeneğine dokunun.

Adım 2: Ayarlar’a basın ve Haber Kaynağı ayarlarına göz atın. Reaksiyon Sayımları’nı seçin.

Adım 3: ‘Başkalarından gelen gönderiler’ ve ‘kendi gönderileriniz’ için ‘ tepki sayısını gizle’ anahtarlarını değiştirin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.