Depremde İletişim Nasıl Sağlanır?

02.11.2020
Depremde İletişim Nasıl Sağlanır?

Türkiye herkesin bildiği üzere bir deprem ülkesidir. Özellikle 30 Ekimde yaşanan İzmir depreminden sonra bu durumu çok daha iyi anlamış bulunmaktayız. Daha önceden yaşanan İstanbul depreminde de telefon şebekeleri çökmüştü. Aynı durum İzmir depreminde de yaşandı. Deprem tarzı doğal afetlerde iletişim çok daha önemli bir konumda oluyor. Peki depremde iletişim nasıl sağlanır? Bu blog yazımızda depremde iletişimin nasıl sağlanabileceğini detaylı bir şekilde anlatacağız. Bu blog yazımızı ne kadar çok insanla paylaşırsanız o kadar çok bilinçli bir topluluk oluruz. Lafı daha fazla uzatmadan hadi başlayalım!

Depremde İletişim Nasıl Sağlanır?

Deprem yaşandıktan sonra herkes sevdiklerine ulaşmaya çalıştığı için telefon şebekeleri fazla yüklenmeden ötürü ne yazık ki çöküyor. Bu tarz durumlarda aradığımız kişilere ulaşamıyor ve haliyle endişe duyuyoruz. Peki deprem anında iletişime nasıl geçebiliriz? İşte deprem sırasında kullanabileceğiniz iletişim araçları!

SMS

Deprem sırasında SMS kullanmak çok daha mantıklı bir hamle olacaktır. SMS sisteminin çökmesi çok daha zor olacağı için istediğiniz kişiye ulaşabilirsiniz.

İnternet Tabanlı Uygulamalar

İnternet tabanlı uygulamalar yani Whatsapp, Telegram gibi uygulamalar üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Bu uygulamalar internet alt yapısını kullandığı için çökme tarzı sorunlar yaşanması çok düşük bir ihtimaldir.

Önemli Not: Eğer telefon görüşmesi yapacaksanız görüşmeyi çok kısa tutmaya çalışın. Ek olarak hayati durumlar dışında telefon görüşmesi yapmamaya çalışın.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Depremde İletişim Nasıl Sağlanır?” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.