Instagram’da Biri Nasıl Etiketlenir?

05.12.2023
Instagram’da Biri Nasıl Etiketlenir?

Kişileri etiketlemek, size ait bir sosyal medya içeriğinde başka bir kullanıcının varlığını kamuya açık bir şekilde tanımlama eylemidir. Örneğin Instagram’da, tüm takipçilerinizin gördüğü hikayelerde ve gönderilerde kişileri etiketleyebilirsiniz. Bu bazen düşünceli bir davranış olabilir, bazen de -özellikle etiketlenmeye izin vermemişlerse- daha az hoş olabilir. Siz etiketlemeden önce kişinin etiketleneceğini bildiğinden emin olun. Instagram’da birini nasıl etiketleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Instagram Hikayenizde Birini Nasıl Etiketlersiniz?

Instagram hikayenizde insanları etiketlemek, bir durum güncellemesinde birine bağırmaya benzer. Onları hikayenizde etiketleyerek, bu deneyimi onlarla paylaştığınızı söylemiş olursunuz. Instagram ayrıca onları hikayenizde etiketlediğinizi de bildirecektir. Instagram hikayenizde birini etiketlemek için uygulamayı açıp Instagram kamerasına girerek başlayın. Bunu, henüz herhangi bir hikaye eklemediyseniz Hikayeniz simgesine dokunarak veya soldan içeri kaydırarak yapabilirsiniz. Instagram hikayenizi başlatmak için Instagram kamerasını kullanarak bir fotoğraf çekin veya galerinizden bir fotoğraf ekleyin. Ardından, ekranın herhangi bir yerinde yazmaya başlayın. Metin yazı balonlarının altında @ Mention yazan bir düğme göreceksiniz. Buna basın veya “@” yazın. Etiketlemek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazmaya başlayın ve ardından profili aşağıdaki menüde göründüğünde, hikayenizde etiketlemek için buna basın.

Instagram Hikayenizde Birini Nasıl Etiketlersiniz?

Instagram Hikayenizde Birini Nasıl Etiketlersiniz?

Instagram Gönderisinde Birini Etiketleme

Bir kutu içinde artıya benzeyen düğmeye basarak yeni bir gönderi başlatın; bu düğme Instagram ana ekranının sağ üst köşesinde bulunur. Yeni bir gönderi başlatma sürecinden geçin. Bir fotoğraf çekebilir ya da galerinizden bir veya daha fazla fotoğraf seçebilirsiniz. İstediğiniz filtreyi ve görsel düzenlemeleri seçin, ardından sağ üstteki mavi oka basın. Yeni Gönderi sayfasında bir Kişileri etiketle düğmesi bulacaksınız. Buna ve ardından Etiket ekle düğmesine basın. Etiketlemek istediğiniz kişinin veya hesabın adını yazın, ardından gönderinizde etiketlemek için doğru hesaba dokunun. Gerçek etiketi resmin herhangi bir yerine taşıyabilirsiniz. Bu, özellikle büyük grup fotoğraflarınız olduğunda ve kimin kim olduğunu belirtmek istediğinizde yararlıdır. İşiniz bittiğinde, gönderinizi sonlandırmak için üst köşedeki mavi onay işaretine basın.

Instagram’da birini etiketlemek, paylaştığınız içerikten haberdar olmalarını sağlamanın basit ama etkili bir yoludur. Bu makalede özetlenen adımları izleyerek, kendi gönderilerinizde veya başkaları tarafından paylaşılan gönderilerde birini kolayca etiketleyebilirsiniz. Instagram’da başkalarını etiketlerken onların gizliliğine ve rızasına saygı göstermeyi unutmayın ve etiketlemenin getirebileceği artan etkileşim ve bağlantıların keyfini çıkarın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.