Android/iPhone Whatsapp Uygulamasını Gizleme

03.07.2022
Android/iPhone Whatsapp Uygulamasını Gizleme

WhatsApp, günümüzde güvenli iletişim için en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Meta’ya ait uygulamanın 2 milyardan fazla aktif kullanıcısı var, ancak ABD kullanıcıları arasında diğer hizmetlerle aynı çekiciliğe sahip değil. Bu tür bir önem ile, ortalama bir kullanıcının sahip olduğu konuşma sayısı, sıralanması gereken noktaya kadar büyüyebilir. Ya konuşma sayısı yönetilemez hale geliyor ya da uygulamada artık konuşmadığınız kişiler var. Her durumda, WhatsApp sohbetlerini nasıl kaydedip geri yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Bir sohbette her yeni metin aldığınızda, sohbet varsayılan olarak arşivlenir. Bu, uygulama ayarlarından değiştirilebilir.

WhatsApp artık WhatsApp’taki sohbetleri gizlemenizi sağlayan bir ayarı var. Bu yazıda, bunu Android, iPhone ve Windows’ta nasıl başaracağınızı öğreneceksiniz. Sohbeti gizledikten sonra isterseniz gizli sohbetleri tekrar göstermeniz de mümkün. Sohbeti yeniden görüntüleme yöntemi de açıklanmıştır. Bunun dışında, sadece belirli sohbetleri gizlemek yerine WhatsApp’ı tamamen bir şifre ile kilitlemek istiyorsanız, uygulamaları kilitlemek için uygulamaları tanıttık.

Android/iPhone Cihazında Whatsapp Uygulamasını Gizleme

iPhone’da bireysel sohbetler nasıl gizlenir?

  1. WhatsApp’ı açın.
  2. Sohbet ekranında, sohbetini gizlemek istediğiniz kişiyi bulmak için sola kaydırın.
  3. Arşivle’ye dokunun.
  4. Seçtiğiniz konuşma, WhatsApp’ı açtığınızda görünen ana sohbet ekranından kaldırılacak/gizlenecektir.
Whatsapp Uygulamasını Gizleme

Whatsapp Uygulamasını Gizleme

Android’de WhatsApp sohbeti nasıl gizlenir?

  1. WhatsApp’ta sohbetleri gizleme işlemi, seçeneklerin biraz farklı yerlerde olması farkıyla, Android ve Windows için aşağı yukarı aynıdır.
  2. Örneğin, Android’de, iPhone’da yaptığınız gibi sola kaydırmak yerine Arşiv seçeneğini (kırmızıyla vurgulanmıştır) almak için kişinin sohbetine uzun süre basmanız gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.