Site Hızının Önemi

19.09.2020
Site Hızının Önemi

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Site Hızının Önemi” konusunu detaylı bir şekilde anlatacağız. Umarız bu yazımızı okuduktan sonra site hızının ne kadar önemli bir faktör olduğunu anlayabilirsiniz. Yazımıza başlamadan önce ufak bir uyarı yapmak isteriz, site hızı faktörü SEO ile ilgili olduğu için ilk önce SEO kavramı hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bunun için “SEO Nedir?” konumuza göz atabilirsiniz. Hadi gelin, site hızının ne kadar önemli olduğunu açıklamaya başlayalım!

Site Hızı Demek Her Şey Demektir!

Ziyaretçi Memnuniyeti

İnternet sitenizi ziyaret eden ziyaretçiler eğer internet sitenize geç bağlanırlarsa sitenizden hemen çıkabilirler. Sitenizden çıkmasalar bile internet sitenizin diğer sayfalarına geçme zahmetinde bile bulunmazlar. Eğer ziyaretçi sitenizden hemen çıkarsa “Hemen Çıkma Oranı” yükselir ve Google’ın gözünde “yetersiz” bir site olarak görünürsünüz. Bu sayede arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmanız çok daha zor olacaktır. Bu yüzden internet sitenizin hızı ortalama 1-2 saniye arasında olmalıdır. Eğer 4 saniye üstünde bir hıza sahipseniz ciddi bir problem olduğunu unutmayın!

Google Botları

Google’ın botları internet üzerinde bulunan bütün siteleri düzenli olarak tarar. Bu tarama sonucu sizi arama sonuçlarında listeler. Yani sitenizi Google’a kapatırsanız Google’ın arama sonuçlarında çıkmazsınız. Google botları eğer sitenize geç bağlanırsa sitenizi daha az taramaya başlar. Eğer site hızınız yüksekse Google botları sitenizi hemen tarar ve arama sonuçlarına ekler. Fakat site hızını yavaşsa Google botları sitenizi taramakla zaman kaybetmez. Eğer arama sonuçlarında daha hızlı listelenmek istiyorsanız mutlaka site hızınızı 1-2 saniye arasına çekmelisiniz. Aksi taktirde hedeflediğiniz ziyaretçi sayılarına ulaşmakta oldukça zorlanacaksınızdır.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Site Hızının Önemi” konusunu detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi veya sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.