iPhone’da Yeni Yazı Tipleri Nasıl Eklenir?

25.09.2022
iPhone’da Yeni Yazı Tipleri Nasıl Eklenir?

Bu yazıda size iPhone’da yeni özel yazı tipleri nasıl ekleneceğini öğretmeye çalışacağız. Yazı tipi, farklı bir yazı tipine, punto boyutuna, ağırlığa, renge veya tasarıma sahip olabilen metnin grafiksel bir temsilidir. Resimde farklı bilgisayar yazı tiplerinin örnekleri gösterilir. Microsoft Excel, Microsoft Word ve WordPad gibi yazılım programları, web tasarımcılarının yaptığı gibi, kullanıcıların elektronik tabloya ya da belgeye metin girerken yazı tipini değiştirmelerine olanak tanımaktadır. Apple, iOS ve iPadOS için desteklenen belirli mobil uygulamalarda özel yazı tiplerini destekler, ancak doğru yazı tiplerini ve yazı tipi kitaplıklarını bulma ve ardından hangi uygulamaların bunlara izin verdiğini belirleme süreci hantal ve zorlu olabilir. Yine de, bir yazı tipi meraklısıysanız, bu çabaya değer.

Not almak veya bir e-posta oluşturmak için özel yazı tiplerini kullanmak, sanatçıların tam olarak sevdiği şeydir. iOS ve iPadOS ile Apple, resmi olarak kullanıcılara özel yazı tiplerini kullanma yeteneği verdi. Lansman, TrueType Yazı Tipi (.ttf), OpenType Yazı Tipi (.otf) ve TrueType Koleksiyonu (.ttc) formatlarında özel yazı tiplerini destekledi. Konsept en son iOS 15’e taşındı ve tüm iPhone stok açıklamalarınız için üçüncü taraf uygulamalardan özel yazı tipleri kullanabilirsiniz. Aşağıda iPhone’a yeni yazı tipleri ekleme adımlarından bahsettik.

iPhone'da Yeni Yazı Tipi Ekleme

iPhone’da Yeni Yazı Tipi Ekleme

iOS’ta Yeni Yazı Tipleri Nasıl Eklenir?

  1. Adım: App Store’dan yazı tipleri içeren bir uygulama indirin
  2. Adım: Ayarlar uygulamasını açın
  3. Adım: Genel’e dokunun
  4. Adım: Yazı Tiplerini Seçin
  5. Adım: Yazı tipinde değişikliklerinizi yapın

iPhone’a yeni yazı tiplerinin nasıl yükleneceği ve ekleneceği hakkındaki makalemizin size yardımcı olacağını ve tüm sorunlarınızı çözeceğini umuyoruz. bir iPhone’u güncellediğinizde, yeni iOS 16 işletim sistemi size iPhone’u istediğiniz gibi özelleştirebileceğiniz birçok yeni özellik getiriyor; ayrıca iPhone’a yeni yazı tipi stilleri eklemeyi de bilmek istiyorsanız, yukarıda belirtilen adımları izleyin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.