Netflix Son İzlenen Dizi ve Filmler Nasıl Kaldırılır?

26.05.2022
Netflix Son İzlenen Dizi ve Filmler Nasıl Kaldırılır?

Netflix, izleme geçmişinizin bir kısmını veya tamamını silmenize olanak tanır. Bu, İzlemeye Devam Et satırınızdan içerik silmek isteyip istemediğinizi veya Netflix’i daha iyi öneriler sunması için eğitmek isteyip istemediğinizi kullanmak için kullanışlı bir özelliktir. Asla bitiremeyeceğiniz başlıkları temizlemek ve Netflix önerilerinizi ilgi alanlarınıza uyacak şekilde daha fazla ayarlamak için Netflix son izlenen geçmişinizi nasıl sileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Netflix Geçmişinizden Şovlar ve Filmler Nasıl Silinir?

Platform, en son izlenen filmleri veya şovları silmeyi veya Netflix’teki izleme geçmişinizi tamamen silmeyi kolaylaştırır. Ne yazık ki, özel Netflix uygulamalarında henüz bu işlevsellik yoktur, bu nedenle, bunun yerine platformun web sitesini kullanmanız gerekir. Netflix izleme geçmişinizi silmek için şu adımları izleyin:

  1. İlk önce Netflix.com’a gidin, sağ üst köşedeki açılır oku seçin ve Hesap’ı seçin.
  2. Profil ve Ebeveyn Denetimleri bölümüne gidin ve profilinize tıklayın. Bu, profilinizin ayar seçeneklerini açacaktır. İzleme geçmişinizin Netflix profillerine bağlı olduğunu unutmamak önemlidir. Bu nedenle, hesabınızda birden fazla profiliniz varsa, doğru olanı seçmeniz gerekir.
  3. Ardından, Netflix izleme geçmişinizi kontrol etmek için Etkinliği Görüntüleme’yi seçin. Unutulmaması gereken bir şey, Netflix’in TV şovları için ayrı bölümleri ayrı ayrı göstermesidir.
  4. Son olarak, izleme geçmişinizden kaldırmak için en sağdaki başlığın veya bölümün yanındaki Gizle simgesini tıklayın. Bir TV şovunun tek bir bölümünü gizlerseniz, Netflix size tüm diziyi gizleme seçeneği sunar. İstediğiniz buysa, onaylamak için Serileri gizle’yi tıklayın.
  5. Kaldırmak istediğiniz başlığı göremiyor musunuz? Daha fazla başlık görüntülemek için aşağı kaydırın ve Daha Fazla Göster düğmesini tıklayın. Alternatif olarak, tüm Netflix geçmişinizi hiç terlemeden silmek istiyorsanız, aşağı kaydırın ve Tümünü gizle seçeneğine basın, ardından Evet, tüm izleme etkinliğimi gizle’yi seçerek onaylayın.
  6. Yeniden başlamak istiyor ancak tüm izleme geçmişinizi silmek istemiyorsanız, deneyiminizi daha iyi hale getirmek için değiştirmeniz gereken Netflix ayarlarından biri olan yeni bir Netflix profili oluşturabilirsiniz.
  7. Netflix’te kullandığınız profile rağmen, Etkinlik sayfasından hesabınızın altındaki birden fazla Netflix profilinin izleme geçmişini görüntüleyebilir ve gizleyebilirsiniz.
Netflix Son İzlenen Dizi ve Filmler

Netflix Son İzlenen Dizi ve Filmler

Bir programı veya filmi gizleme seçeneğini göremiyorsanız, etkinlik sayfasına bir Netflix Çocuk profili kullanarak erişiyor olabilirsiniz. Sağ üstteki hesap değiştirici simgesine tıklayarak ve farklı bir profil seçerek Yetişkin profiline geçebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.