Bu Yılın En İyi Oyun Monitörleri

16.01.2022
Bu Yılın En İyi Oyun Monitörleri

En iyi oyun monitörleri, CPU ve GPU’nuzun yapabileceklerinden tam olarak yararlanabilir. Eski, rengi atmış bir ekran, oyun deneyiminize uygun olmayan hatalı bir görüntü verir. Ve hala 60Hz ise, özellikle rekabetçi oyun oynamayı seviyorsanız 144Hz veya daha yükseğine geçmenizi öneririz. Ne tür bir monitörün satın almaya değer olduğunu grafik kartınızın belirleyeceğini unutmayın. GeForce GTX 1060’ınızı elinizde tutmak istiyorsanız, 4K ekran veya ultra geniş eşdeğeri satın almanın pek bir anlamı yoktur. En iyi ekranlar, tam potansiyellerine ulaşmak için en iyi grafik kartlarına ihtiyaç duyar.

AMD’den Nvidia RTX 3080 Ti veya RX 6000 serisi alacak kadar şanslı olanlar için seçenekleriniz açık. Bu yeni GPU’lar, 4K panelleri son derece akıcı kare hızlarında ve hatta yüksek yenileme hızlarına sahip en iyi oyun monitörleri çalıştırıyor. GPU’nuz 4K’da 60 fps’yi geçemiyorsa (örneğin, bir RTX 2060 veya RTX 2070’iniz varsa), 1440p çözünürlük kullanmanızı öneririz. Kurulumunuzu gelecekte test etmek için 4K ekran alabilir ve oyunları 1440p’de çalıştırabilirsiniz.

Dell S3220DGF

Dell S3220DGF, birçok oyuncu için en iyi oyun monitörüdür (şu anda burada mevcuttur). Yeni başlayanlar için, standart ve HDR içerikle ekran yırtılmasıyla mücadele etmek için hızlı yenileme hızı, düşük tepki süresi ve FreeSync Premium Pro özelliklerine sahiptir. Bunun da ötesinde, bu 32 inçlik monitör, bol miktarda kaydırma gerektirmeyen dikey ekran alanı ve görüntü kalitesi ile oyun performansı arasındaki mevcut tatlı nokta olan 1440p çözünürlük sunar. 1800R eğrisi de kendini içine çekmeyi çok iyi sağlıyor ve oyun oynamanın yanı sıra, bunu genel üretkenlik ve aradaki her şey için harika bir monitör bulduk.

Testlerimiz, ekranın rekabetçi oyuncular için düşük giriş gecikmesine ve hızlı panel yanıtına sahip olduğunu gösterdi. Bunun için sertifikalı olmasa da üzerinde çalışmak için G-Sync desteğimiz bile var. Bu, orta ve yüksek bütçeli oyun bilgisayarlarına sahip olanlar için harika bir monitör.

oyun monitörleri

Razer Raptor 27

Razer Raptor 27 şu anda en iyi genel oyun monitörü için bizim seçimimiz. Bu 27 inç ekran, güzel renkleri şaşırtıcı bir hassasiyetle net dörtlü HD çözünürlüklerde görüntüler. Raptor 27’nin hızlı 144 Hz yenileme hızı sayesinde oyunları saniyede 100 kareden fazla çalıştırabilirsiniz. 2560 x 1440 pikselde, ekran harika görüntüler gösterecek kadar yüksek bir çözünürlüğe sahip, ancak bundan en iyi şekilde yararlanmak için inanılmaz derecede güçlü bir PC’ye ihtiyaç duyacak kadar yüksek değil. Başka bir deyişle, performans ve satın alınabilirliğin mükemmele yakın bir orta noktasıdır.

Raptor 27’nin tek gerçek dezavantajı, özellikle diğer dörtlü HD monitörlere kıyasla pahalı olmasıdır. Ama aynı zamanda monitörün mükemmel fiziksel tasarımı için de para ödüyorsunuz, bu da bağlantı noktalarına erişimi son derece kolay ve kabloları yönetmeyi son derece kolay hale getiriyor.

Acer XFA240

Acer XFA240, harika Full HD oyun monitörleri çok fazla paraya mal olması gerekmediğini kanıtlıyor. 200 dolardan daha düşük bir fiyata, bu 1080p monitör, doğru renkler ve onu ikinci bir ekran olarak paha biçilmez kılan tam portre modu da dahil olmak üzere beklediğinizden daha fazla ek özellik sunar. Monitör, 144 Hz yenileme hızı ve eski makineler için bir DVI girişi de dahil olmak üzere çeşitli bağlantı noktaları ile hem oyun hem de üretkenlik için iyi çalışır.

XFA240’ın fiyat aralığında oldukça normal olan birkaç dezavantajı var. Yerleşik hoparlörleri kullanmaya değmez, menüleri kafa karıştırıcı ve yapısı biraz ucuz hissettiriyor. Öte yandan, oyunları ne kadar iyi gösterdiğini ve birkaç ayar yaptığınızda renklerin ne kadar güzel olduğunu göz önünde bulundurursak, istediği fiyattan daha değerli.

Samsung Odyssey G9

Samsung’un 49 inçlik kavisli Odyssey G9 oyun monitörü sağlam bir genel performansa sahip, ancak hantal tasarımı ve çok yüksek fiyat etiketi onu herkes için ideal kılmıyor. Tüm ölçümlerde birinci sınıf işlevsellik ve etkileyici performans ile Odyssey G9, ondan en iyi şekilde yararlanabilen herkes tarafından ciddi şekilde değerlendirilmeyi hak ediyor. Bu nedenle, üst düzey bir grafik kartınız varsa, yedeklenecek yaklaşık 1,700 ABD doları, fazla masa alanı (veya oldukça büyük bir duvar parçası), tek bir (ve her zaman tamamen tamamlayıcı olmayan) uygulamak istediğiniz patlamaya hazır bir oyun kitaplığı) ) görsel bir bükülme ve monitörü gerçekten başka her şey için kullanmak istemediğinizde, muhtemelen hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.