iPhone’daki Veriler Uzaktan Nasıl Silinir?

29.06.2022
iPhone’daki Veriler Uzaktan Nasıl Silinir?

iPhone’lar tek kelimeyle harika cihazlardır. Telefon görüşmeleri yapmaktan havada uçan bir drone’u kontrol etmeye kadar, iyi bir iPhone ile kelimenin tam anlamıyla her şeyi yapabilirsiniz. Uyanık olduğumuz her gün şu veya bu nedenle cihaza bakıyoruz. Basit günlük aktivitelerden karmaşık şeylere kadar, iPhone’umuza güveniyoruz. Ama hiç mini kılavuzunuzu kaybetmeyi hayal ettiniz mi? Sanki tüm seçenekler sana kapalıymış gibi olurdu. Ayrıca, bir iPhone’u kaybetmek, özelliklerine artık erişemeyeceğiniz anlamına gelir.

Böyle bir durumda, gerçek bir veri hırsızlığı, kimlik hırsızlığı ve çok daha fazlası riski vardır. Kayıp bir iPhone, vicdansız bir kişinin eline geçerse, ne olacağını asla bilemezsiniz. iPhone hırsızları, lehlerine kullanabilecekleri tehlikeli veriler, resimlere ve videolara erişebilir. Bazen, iPhone’unuzda kayıtlı banka hesap bilgileriniz ve numaralarınız varsa birikimleriniz çalınabilir. Başka birinin kimliğinizi çalma riski de vardır. Ancak, iPhone’u kaybettiğinizi fark ettikten hemen sonra uzaktan silerseniz tüm bunlardan kaçınılabilir. iPhone veriler uzaktan hızlıca silerseniz, güvenli olmasını bekleyebilirsiniz.

iPhone’daki Veriler Uzaktan Silme

iPhone’umu Bul’u Etkinleştir

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Apple Kimliği hesabınızı seçin (Ayarlar uygulamasındaki en üstteki öğe).
 3. Bul’u seçin. (iOS’un önceki sürümlerinde iCloud’u seçin.)
 4. iPhone’umu Bul’u seçin ve açın.
iPhone Veriler Uzaktan Silme

iPhone Veriler Uzaktan Silme

Kayıp iPhone’unuzu uzaktan silin

 1. iPad gibi başka bir iOS cihazından veya bir bilgisayarın web tarayıcısından iPhone Bul uygulamasını açın. iCloud.com web sitesini ziyaret edin ve iCloud hesabınızda oturum açın.
 2. Tüm Cihazlar’ı seçin, ardından silmek istediğiniz cihazı seçin.
 3. iPhone’u Sil’i seçin.

Çok sayıda başarısız parola denemesinden sonra kendi kendini imha etme

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. iPhone’unuz Face ID kimlik doğrulamasını kullanıyorsa Touch ID ve Parola veya Face ID ve Parola’yı seçin. İstenirse erişim kodunuzu girin.
 3. Etkinleştirilmiş bir parolanız yoksa, önce Parolayı Etkinleştir’i seçerek parolayı etkinleştirin. Seçtiğiniz bir şifre belirleyin ve onaylayın.
 4. Verileri Sil geçiş anahtarını Açık/Yeşil konumuna getirin.
 5. Uyarıyı okuyun ve Etkinleştir’e dokunun.
 6. Telefonunuz artık 10 başarısız parola girişi denemesinden sonra tüm verilerinizi otomatik olarak silecek şekilde ayarlanmıştır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.