Windows 10 ve Windows 11’de Netflix İndirme Klasörünü Nerede Bulunur?

11.01.2022
Windows 10 ve Windows 11’de Netflix İndirme Klasörünü Nerede Bulunur?

Netflix, Windows 10 ve 11 için Netflix uygulamasıyla çevrimdışı izlemek üzere filmleri ve şovları indirmenize izin verir. Peki Netflix indirme klasörü nerede? Bu bulmacayı çözmek için Netflix indirme klasörünüzün yerini bulmak gereklidir. Ancak Netflix’in size dizüstü veya masaüstü bilgisayarlarda Netflix indirmelerinin konumunu değiştirme seçeneği vermediğini unutmayın. Ayrıca şirket, Netflix’in film dosyalarını indirdiği ve kaydettiği konuma göz atmanıza izin vermiyor. Sürücünüz hızla doluyorsa, indirmeleri manuel olarak başka bir konuma taşıyabilirsiniz. Tekrar izlemek istediğinizde, orijinal yerine geri kopyalamanız yeterlidir.

Netflix İndirmeleri Nerede Depolanır?

Windows dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda Netflix indirmeleri gizli bir klasöre gider. Ancak birkaç basit adımda yerini bulabilir ve sık sık erişiyorsanız indirme konumuna bir kısayol da oluşturabilirsiniz.

  1. Görev Çubuğundan Dosya Gezgini’ni açın.
  2. Netflix indirme klasörü gizlidir. Windows 10’da görüntülemek için Görünüm sekmesine gidin ve sağdaki Seçenek menüsü düğmesine tıklayın.
  3. Klasör Seçenekleri’nde Görünüm sekmesini seçin ve Dosyalar ve Klasörler ayarlarına gidin. İşaretli değilse, etkinleştirmek için Gizli dosyaları, klasörleri ve sürücüleri göster ayarını seçin.
  4. Tamam’ı tıklayın.
  5. Windows 11’de Görünüm > Göster > Gizli öğeler tüm gizli klasörleri ortaya çıkarır’ı seçin.
  6. Dosya Gezgini’nden Netflix indirme klasörüne gidebilirsiniz. Tam yol: C:\Kullanıcılar\[KULLANICI ADI]\AppData\Local\Packages\4DF9E0F8.Netflix_mcm4njqhnhss8\LocalState\offline Burada [USERNAME], mevcut kullanıcı adınızın bulunduğu Windows klasörüdür.

Netflix İndirme

Ayrıca C:\Users\ kopyalayıp yapıştırabilir ve ardından kullanıcı adınızın bulunduğu klasörü seçebilirsiniz. Ardından, hiyerarşiyi derinlemesine incelemeden klasöre ulaşmak için dosya yolunu bundan sonra ekleyin. Windows 10 veya 11 Netflix uygulamasıyla hiç film veya dizi indirmediyseniz Netflix indirme klasörü boş olacaktır. Ancak, bir şey indirdiğinizde burada bir sürü dosya göreceksiniz. En büyüğü gerçek medya dosyasına ait olacaktır.

Filmi veya şovu tanımlamanıza yardımcı olacak dosya adları olmadığına dikkat edin. En büyük dosyayı yeniden adlandırın ve Netflix artık onları tanımayacaktır. Ayrıca, Netflix uygulaması dışında herhangi bir medya oynatıcı ile oynatamazsınız. Dosyaları silebilir ve sabit sürücünüzdeki alanın bir kısmını geri alabilirsiniz. Ancak bunu uygulamanın içinden de yapabilirsiniz. Netflix birkaç dosya yönetimi özelliği ekleyene kadar, en azından konum, sabit disk alanınız bitmeye başladığında yönetmenize yardımcı olabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.