PS5’te Klasörler Nasıl Oluşturulur?

13.09.2023
PS5’te Klasörler Nasıl Oluşturulur?

PlayStation 5 teknik açıdan PS4’e göre büyük bir adım olsa da, PS4’ten PS5’e hayal kırıklığı yaratan bir değişiklik var: klasörlerin kaldırılması. Bu kullanışlı özellik, ana ekranınızda oyunlarınızı dilediğiniz gibi düzenleyebileceğiniz kendi özel bölümünüzü oluşturmanızı sağlar. Bir aygıt yazılımı güncellemesinden sonra, PS5 şimdi klasörler benzeyen ancak o kadar kullanışlı olmayan Oyun Listelerini ekledi. Yine de, oyunlarınızı kolay gezinmek için düzenlemek istiyorsanız, PS5’inizde nasıl klasörler oluşturacağınızı burada bulabilirsiniz.

PS5’te Klasörler Oluşturma

PS5’inizi başlattıktan ve en son aygıt yazılımının yüklü olduğundan emin olduktan sonra klasör oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Adım 1: Ana ekranınızda oturum açın ve Oyun Kitaplığınıza gidin.

Adım 2: Sahip olduğunuz tüm oyunları görüntülemek için Koleksiyonunuzu seçin.

Adım 3: Soldaki Oyun Listesi Oluştur simgesini seçin veya bir oyun seçin, Seçenekler > Oyun Listesine Ekle > Oyun Listesi Oluştur’a basın.

Adım 4: Kitaplığınıza gidin ve bu özel klasöre eklemek istediğiniz tüm oyunları seçin.

Adım 5: Tüm oyunlar seçildikten sonra, yeni klasörü oluşturmak için Ekle’ye basın.

Adım 6: Bu klasörün adını girin ve Koleksiyonunuz sekmesine eklenecektir.

PS5'te Klasörler Oluşturma

PS5’te Klasörler Oluşturma

PS4 klasörlerine kıyasla Oyun Listelerinin en büyük dezavantajı, ana ekranınıza yerleştirilememeleri ve yalnızca Oyun Kitaplığından erişilebilir olmalarıdır. Ayrıca en fazla 15 klasörle sınırlısınız. İdeal olmasa da, oyunlarınızı organize etmek için yine de hoş bir yoldur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.