Among Us Terimleri

01.11.2020
Among Us Terimleri

Among Us oyunu Amerika menşeli InnerSloth oyun stüdyosu tarafından geliştirilmiş ve 15 Haziran 2018 tarihinde piyasaya çıkmış bir vampir köylü oyunudur. 2 sene önce çıkmış olmasına rağmen 2020 yılında yani günümüzde popülerliğini kazanmayı başarmıştır. Özellikle mobil sürümünün ücretsiz olması bu oyunun popüler olmasında büyük rol oynamıştır. Gerek mobil gerek bilgisayar olsun fazlasıyla oynanan bir oyundur. Biz bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için Among Us terimleri konusunu detaylı bir şekilde anlatacağız. Bu terimleri öğrenerek oyunu daha iyi bir şekilde oynayabilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan hadi başlayalım!

Among Us Terimleri

Among Us oyununda fazlasıyla terim bulunmaktadır. Bu nedenden ötürü ilk başta genel terimleri paylaşacağız. İşte Among Us genel terimler!

Imposter: Oyunda crewmate’lerin arasına karışarak hepsini öldürmeye çalışan oyuncuya verilen isimdir. Imposter Türkçe’de sahtekar anlamına gelmektedir.

Crewmate: Crewmate’lerin ana görevi aralarında ki imposter’ı bulmaktır. Imposter’ı bulmaya çalışırken kendilerine verilen görevleri de yapmalılardır. Aksi taktirde imposter oyunu kolay bir şekilde kazanır.

The Skeld: Oyunda ki ilk haritadır. Uzay gemisi haritası olarak da bilinir.

Mira HQ: Oyunda ki ikinci haritadır. Karargah binası olarak da bilinir.

Polus: Oyunda ki üçüncü ve son haritadır. Keşfedilmemiş gezegen olarak da bilinir.

Vent: Sadece imposter’ların girebildiği ve içinde ilerleyebildikleri tünellerin ismidir.

Sus (Suspect): Türkçe’de şüpheli anlamında kullanılan kelimedir.

Skip: Oylama esnasında kimseye oy vermek istemiyorsanız sol alt kısımda bulunan “Skip” yani geç tuşunu kullanmalısınız.

Tasks: Crewmate’lerin bitirmesi gereken görevlerdir.

Visiual Tasks: Yapıldığı diğer oyuncular tarafından görülebilir görevlerdir. Bu görevler imposter olmadığınızı kanıtlamak için yapılabilir.

Emergency Meeting: Kırmızı bir düğme şeklindedir. The Skeld ve Mira HQ haritalarında kafeteryada bulunurken Polus haritasında ofis odasında bulunur. Oyuncular tarafından acil toplantılar düzenlemek ve oylamaya başlatmak için kullanılır.

Sabotage: Sabotaj anlamına gelir. Imposterlar haritadaki belirli kısımlara sabotaj edebilir. Crewmate oyuncuları bu sabotajları düzeltmekle yükümlülerdir.

Evet Among Us genel terimler bu kadardı. Şimdi sıra oylama sırasında kullanılan terimler. Bu terimler oldukça önemli, her oylamada fazlasıyla kullanılmaktadır. İşte Among Us oylama terimleri!

Where?: Ceset nerede bulundu? sorusu sorulurken kullanılır.

Who?: Imposter birini öldürdükten sonra kullanılan terimdir, imposter’ı gördünüz mü? veya imposter kim diye sorulmak için kullanılır.

Vented: Herhangi bir oyuncunun vent’i kullanırken gördüklerinde kullanılan terimdir.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Among Us Terimleri” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.