Skype Kimliği Nasıl Bulunur?

04.08.2022
Skype Kimliği Nasıl Bulunur?

Bu makalede, Skype Kimliği nasıl bulacağınızı öğreneceksiniz. Skype Kimliği, Skype hesabınızla ilişkilendirilmiş benzersiz bir addır. Bir dizi sayı ve harften oluşur ve “canlı” kelimesiyle başlar. Sohbetin üst kısmında görünen görünen addan farklıdır ve beğeninize göre özelleştirilebilir. Daha önce, bir Skype hesabı oluşturduğunuzda, Skype Kimliği, kendiniz ayarlayabileceğiniz kişisel bir kullanıcı adıydı. Skype kullanıcı adını bile değiştirebilirsiniz

Hesabınızı Skype’ın ilk günlerinde oluşturduysanız, bu kişisel kullanıcı adına sahip olmaya devam edebilirsiniz. Ne olursa olsun, eski bir kullanıcı adını veya rastgele seçilen yeni bir adı değiştiremezsiniz. Ancak, Skype Kimliğinizi değiştirebilirsiniz – bunun nasıl yapılacağı hakkında bilgi için, “Arkadaşlarınızın veya işverenlerin sizi bulmasını kolaylaştırmak için Skype Kimliğinizi nasıl değiştirirsiniz” makalemize bakın. Skype’ta acil durum aramaları bile yapabilirsiniz

Skype’ta birini hem iPhone ve Android için mobil uygulamada hem de masaüstü uygulamasında bulabilirsiniz. Her iki durumda da işlemler hemen hemen aynıdır. Skype, bilgisayarlar, tabletler, mobil cihazlar, Xbox One konsolu ve İnternet üzerinden akıllı saatler dahil olmak üzere farklı platformlar arasında görüntülü sohbetler ve sesli aramalarda uzmanlaşmış bir iletişim uygulamasıdır. Belki de bilmediğiniz bazı harika Skype klavye kısayolları var.

Skype Kimliğini Bulma

Profilinizde Skype Kimliği Nasıl Bulunur?

Adım 1: Üç nokta simgesine tıklayın ve Ayarlar’ı seçin.

Adım 2: Sol bölmede Hesap ve Profil’i seçin.  Ardından sağ bölmede Skype Adını bulabilirsiniz.

Alternatif olarak, Skype ana arayüzünün sol üst köşesindeki profil resminize tıklayıp Skype profilini seçebilirsiniz. Ardından, açılır pencerede Skype Adınızı kontrol edebilirsiniz.

Bir Arkadaşa Sorarak Skype Kimliği Nasıl Bulunur?

Adım 1: Şu anda Skype hesabınızda oturum açmadıysanız, Skype kişilerde bulunan herhangi bir arkadaşınızdan Skype Kimliğinizi kontrol edilmesini isteyebilirsiniz.

Adım 2: Konuşmanıza sağ tıklayarak Profili görüntüle ‘yi seçmesi yeterli olacaktır. Daha sonra, Adı bulmak için aşağı kaydırın. Ve arkadaşınız Skype Kimliğine tıklayıp size kopyalayabilir.

Skype Kimliği

Skype Kimliği

Yeni Bir Skype Hesabı Oluşturarak Skype Kimliği Nasıl Bulunur?

Skype Kimliğinizi bulmanın başka bir yolu, yeni bir Skype hesabı oluşturulması ve orijinal hesabınızın Skype Kimliğini bulmaktır. Arkadaşınız ile iletişime geçemiyorsanız bu çözümü deneyebilirsiniz.

Adım 1: Yeni bir Skype hesabı oluşturarak yeni hesapla Skype’a giriş yapınız.

Adım 2: Skype Kimliğini bulmak istenilen Skype hesabının e-postasını Skype Ara alanına yazınız.

Adım 3: Enter tuşuna basın, arama sonuçlarında Skype Kimliğini görürsünüz. Elbette, arama sonuçlarından hesabı sağ tıklayarak Profili görüntüle öğesini seçip daha sonra Skype Kimliğini kontrol edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM