CS:GO Black Bar Kaldırma

28.05.2021
CS:GO Black Bar Kaldırma

CS:GO ve bir çok oyunda karşılaşılan çözünürlük sorunları oyuncuların sevmediği şeylerdir. Tabii ki siyah bar’a alışık olan oyuncular bunu dert etmemektedir. Peki siyah bar nedir? Siyah bar pek çok oyunda oluşabilen ve monitörler’den kaynaklanan bir sorundur. Her monitörün farklı çözünürlükleri vardır. Sırası ile 1280 × 1024, 1600 × 1200, 1680 × 1050 ve 1920 × 1200’dir fakat bunların en boy oranı 16:9 olmasından dolayı 4:3 en boy oranına geçiş yaptığımızda görüntü bozulmasın diye bir siyah bar oluşturulur. Şimdi sizlere CS:GO Black Bar Kaldırma yöntemlerini göstereceğiz.

Nvidia Ekran Kartı Olanlar İçin

Öncelik ile nvidia ekran kartı olanlar için siyah bar kaldırma işlemini göstereceğiz. Aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek siyah barlar’dan kurtulabilirsiniz.

Öncelikle birinci masaüstüne sağ tıklayıp nvidia denetim masasına tıklıyoruz. Sonrasında birinci adımda gösterdiğimiz üzere Masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla’ya tıklıyoruz. İkinci adımda ise ölçeklendirmeye tıklayıp tam ekran seçeneğini seçiyoruz. Üçüncü ve son adımda ise ölçeklendirme nasıl yapılacak bölümüne gelip GPU seçeneğini seçiyoruz ardından sağ alta uygula seçeneğne tıklıyarak işlemimizi bitiriyoruz.

AMD Ekran Kartı Olanlar İçin

Öncelikle masaüstüne sağ tıklayıp Radeon Ayarları’na tıklıyoruz ardından ayarlar sekmesine gelip Ekran seçenepine tıklıyoruz ve alt tarafa GPU Ölçekleme’yi etkin yapıyouz.

Sonrasında Oyun sekmesine gelip oyunlar’a tıklıyoruz ve ardından CS:GO’ya sekmesine giriyoruz.

CS:GO sekmesinin içinden Ölçekleme Modu yerine tıklayıp orayı tam panel yapıyoruz. Hemen altındaki yer olan Tamsayı Ölçekleme’ye gelip Genel Ayar Varsayılan Değerler’e basıp işlemimizi bitiriyoruz.

İntel Grafikleri Kontrol Merkezi İçin

İntel Grafikleri Kontrol Merkezini indiriyoruz. İndirmek istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz. İşlemimize geçelim ilk olarak Ekran sekmesine geliyoruz ve Ölçeklendirme seçeneğine tıklayıp Uzatılmış’ı seçiyoruz ardından kaydedip işlemimizi bitiriyoruz.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “CS:GO Black Bar Kaldırma” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.