Pinterest’te Nasıl Para Kazanılır?

18.08.2022
Pinterest’te Nasıl Para Kazanılır?

Bu makale Pinterest’te nasıl para kazanılacağı hakkındadır. Sosyal medya siteleri dünyasında, yeni araçlar ve platformlar oldukça hızlı bir şekilde gelip gidiyor, ancak son beş yılda Pinterest’e odaklanmak haksız değil. Gerçekten dikkat etmeye değer bir sosyal ağdır. Pinterest’te genellikle Facebook ve Instagram’ın gerisinde kalıyor. Ancak Pinterest’te İşletme Hesabı Oluşturduğunda , özellikle insanlar platforma fikir ve ilham almak için geldikleri için, küçük işletme sahiplerine büyük değer katar. Pinterest logosunu daha önce bir web sitesinde görmüş ve beyaz “P” ile küçük kırmızı dairenin neyle ilgili olduğunu merak etmiş olabilirsiniz.

Peki Pinterest tam olarak nedir? Pinterest, ilham almak ve “panolar” adı verilen projeler için görüntüleri barındırmak ve paylaşmak için kullanılan bir sosyal medya aracıdır . Pinterest fikirlerinin kaydedilmesi ve paylaşılması, panolarda yapılır ve her görüntü bir “pin” olarak adlandırılır. Düğünler, ev dekorasyonu, kendin yap projeleri, tatiller gibi her şey için bir pano oluşturabilir ve herhangi bir resmi bu panoya sabitleyebilirsiniz. Evinizde, oraya sabitlediğiniz dergi kupürleri ile bir “vizyon” veya “hayal” panosuna sahip olmak gibi. Aşağıda Pinterest’te para kazanma adımlarından bahsettik.

Pinterest’te Para Kazanmanın 3 Yolu

E-Ticaret Ürünlerinize Trafik Oluşturun

Çevrimiçi ürün satıyorsanız, satışları artırmanın en kolay yollarından biri ürün sayfalarınızı doğrudan Pinterest’e sabitlemektir. Doğrudan çevrimiçi alışveriş sitelerinize bağlanan pinler oluşturmak , ideal müşterilerinizin aradığı anahtar kelimelerle bağlantılı olarak önemli miktarda trafik oluşturabilir. Ürünlerinizi Pinterest’te paylaşmaya başlamadan önce, web sitenizdeki en son bilgileri sitenizde oluşturduğunuz pinlerle senkronize eden Zengin Pinleri etkinleştirdiğinizden emin olun.

Ürün Zengin Pinleri, web sitenizden en son fiyatları, envanteri ve ürün açıklamalarını alabilir, böylece mevcut pinleri manuel olarak güncelleme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Zengin Pinleri kullanmak ücretsizdir ve yalnızca web sitenize küçük bir kod eklemenizi gerektirir. Zengin Pinler talep eden yeni web siteleri genellikle 24 saat içinde onaylanır.

Pinterest Para Kazanma

Pinterest Para Kazanma

Bağlı Kuruluş Ortaklıklarınız İçin Pinler Oluşturun

Bağlı kuruluş pazarlaması, pasif gelir elde etmek isteyen pazarlamacılar ve girişimciler için popüler bir taktiktir. Bağlı kuruluş olarak, benzersiz bağlantınız aracılığıyla birisi bir ürün veya hizmet satın aldığında komisyon kazanabilirsiniz. Pinterest’i bağlı kuruluş pazarlamanız için kullanmak için, doğrudan bağlı kuruluş bağlantılarınıza veya bağlı kuruluş bağlantılarınızı içeren blog gönderilerine veya YouTube videolarına bağlantı veren pinler oluşturmalısınız. Bağlı kuruluş bağlantılarınızı Pinterest’te paylaştığınızda, belirli bir ürünü arayan herkes tarafından bulunabilir ve bu kişi satın alma yaptığında komisyon alırsınız. Bağlı kuruluş satışları yapmak için Pinterest’i kullanırken akılda tutulması gereken birkaç en iyi uygulama şunlardır:

Adım 1: Bağlı kuruluş bağlantıları mevcut olduğunda açıklayın. FTC yönergelerine göre, bir içerik parçası içinde bağlı kuruluş bağlantılarının ne zaman paylaşıldığını açıkça belirtin.

Adım 2: Yalnızca doğrudan bağlantıları paylaşın. Pinterest, bağlı kuruluş bağlantılarını paylaşırken nihai URL’yi gizleyen bağlantı keskinleştiricilerin veya araçların kullanılmasını önermez.

Adım 3: Bağlı ürünlerle ilgili anahtar kelimeler için pinlerinizi optimize edin. Pinterest’in güzelliği, bir arama motoru olarak çalışmasıdır. İçeriğiniz, kullanıcıların aradığı anahtar kelimeleri içerdiğinde, içeriğin satışların artmasına yol açabilecek tıklama ve etkileşim oluşturma olasılığı daha yüksektir.

Blogunuza Trafik Gönderin

İster reklam geliri için web trafiğine güveniyor olun ister gelen pazarlama yaklaşımının bir parçası olarak, geliri artırmak için Pinterest’i trafik oluşturma stratejinize dahil edebilirsiniz. Google’da anahtar kelime aramak karmaşık ve zaman alıcı bir çaba olabilir. Bununla birlikte, Pinterest’teki anahtar kelimelerin sıralaması daha basit olabilir ve önemli trafik kazanımlarına yol açabilir.

Pinterest’e göre, kullanıcıların %85’i yeni bir projeye başlamak veya yeni bir şey öğrenmek için Pinterest’e yöneliyor. Potansiyel kitlenizin aradığı anahtar kelimelerle eşleşen faydalı içerik oluşturursanız, Pinterest’teki bu arama trafiğinin bir kısmını yakalayabilirsiniz. Pinterest üzerinden web trafiğinizi artırmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

Adım 1: Pinterest kullanıcıları arasında hangi anahtar kelimelerin trend olduğunu keşfetmek için Pinterest Trendlerini kullanın.

Adım 2: Kullanıcıların aradığı anahtar kelimelerle uyumlu optimize edilmiş bir başlığa, açıklamaya ve resme sahip olan her blog yazısı için birden çok pin oluşturun.

Adım 3: Pinlerinizi, kullanıcıların aradığı anahtar kelimeleri içeren optimize edilmiş başlıklara ve açıklamalara sahip panolara kaydedin.

Adım 4: Blog yazısı başlığını, açıklamasını ve yazar bilgilerini pinlerinize dahil etmek için web sitenizden makale Zengin Pinler oluşturun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM