Serra Arıtürk Boy Kilo Yaş, Kimdir?

08.08.2021
Serra Arıtürk Boy Kilo Yaş, Kimdir?

Serra Arıtürk kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır gibi sorular sıklıkla sorulmaktadır. Bizlerde bu yazıda bu sorulara cevap vereceğiz. Televizyon reklamlarında ve dizilerinde başarılı projelere imza atmaya devam eden Arıtürk’ün kim olduğu merak edilmektedir. Arıtürk son zamanlarda internette en çok arananlar arasında yer almaktadır. İşte Serra Arıtürk’ün biyografisi ve hayatını detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Kanal D ekranlarında yayınlanan Aşkın Tarifi dizisinin başrollerini paylaştığı Serra Arıtürk ve Kadir Doğulu Youtube kanalında açtıkları canlı yayını birçok kişiyi şaşırtmıştı. İkilinin samimi tavırları sosyal medyada olay olmuştu. Aşkın Tarifi dizisinde Naz karakterini canlandıran Arıtürk’ün kim olduğu internette sıkça araştırılmaya başlandı. İşte Arıtürk’ün hayatı ve biyografisi…

Serra Arıtürk Kimdir?

Serra Arıtürk Kanal D’de her Pazartesi akşamları yayınlanan Aşkın Tarifi isimli dizide Naz karakterini canlandırmaktadır. Arıtürk 1998 yılında 22 Haziran İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Arıtürk çocukluğundan beri müzik ile iç içe olmuştur. Sanatı çok seven oyuncu gitar eğitimini Hüsrev İsfendiyaroğlu’ndan almıştır.

Arıtürk oyunculuk yapmadan önce bir süre şarkı da söylemiştir. Boğaziçi Caz Korosu ekibinde yer alan Arıtürk, okul sebebiyle buradan ayrılmıştır ve eğitimine devam etmiştir. Arıtürk Özel Denizatı Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesini kazanmıştır ve halen eğitimine devam etmektedir.

Serra Arıtürk

2019 yılında “Kendimi Bilmeden” adlı ilk single çıkartmıştır. Oyuncu, 2020 yıllarında “Kimse Yok ve “Olmazdın” gibi single çalışmalarıyla tanınmıştır. Arıtürk İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yaşamaktadır. Serra Arıtürk resmi Instagram hesabı @sariiturk olarak kullanmaktadır. Şuanda yaklaşık 200 bin takipçisi bulunmaktadır.

Oynadığı Filmler ve Diziler

  • Genç Sahne (2019)
  • Uykusuzlar Kulübü (2019)
  • Aşkın Tarifi (2021)

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM