LinkedIn Hesabınızı Nasıl Silersiniz?

08.03.2023
LinkedIn Hesabınızı Nasıl Silersiniz?

LinkedIn’den gelen e-posta bombardımanından bıkıp usandınız mı? LinkedIn’de ağınızı ve profesyonel ilişkilerinizi kurmaktan gerçek bir değer elde edemiyoruz, değil mi? Eğer öyleyse, doğru yere geldiniz! Bazen değerli zamanınızı tüketen ve sizi daha az üretken yapan bir hizmetle bağları koparmak daha kolaydır. LinkedIn’e ara vermeye karar verdiyseniz, bu adım adım öğreticiyi takip ederek hizmetteki hesabınızı nasıl kapatacağınızı öğrenin, hesabınızı kapattıktan sonra bilgilerinize ne olacağını öğrenin ve verilerinizin bir kopyasını nasıl indirebileceğinizi ve hakkınızda sahip olabilecekleri diğer kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri nasıl talep edebileceğinizi görün.

LinkedIn Hesabınızı Kapatmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Hesabınızı kapattığınızda, temel bilgileriniz 24 saat içinde LinkedIn’den kaldırılır. Verdiğiniz veya aldığınız tüm öneriler veya onayların yanı sıra mesajlarınız ve bağlantılarınız sunuculardan silinir. Genel profiliniz, önbellekleri yenilenene kadar arama motorları aracılığıyla erişilebilir olmaya devam eder. Kapatılan hesap bilgileri 7 gün içinde LinkedIn sunucularından silinecektir. Günlükler ve diğer yedek bilgiler, hesap kapatıldıktan sonraki 30 gün içinde silme işlemi yoluyla kişiselleştirilecektir. Hesabınız 20 günden daha kısa bir süre önce kapatılmışsa yeniden açabilirsiniz, ancak bu, önceki onaylarınızı ve önerilerinizi, göz ardı edilen veya bekleyen davetlerinizi, Takiplerinizi (Etkileyenler, Şirketler vb.) ve grup üyeliklerinizi geri getirmeyecektir.

InMail, ağ güncellemeleri, içerik paylaşımı veya gruplar aracılığıyla diğer LinkedIn kullanıcılarıyla paylaştığınız her şey, hesap yörüngeden çıkarıldıktan sonra da görünür kalacaktır. Kapatılan hesaplarla ilişkili grup içerikleri, kaynak olarak bilinmeyen bir kullanıcı gösterecektir. LinkedIn üyeliği, grubu veya Premium hesap lisansı olan kişiler, ücretsiz hesaplarını kapatmadan önce bu hesapları çözmelidir. Bir Premium hizmeti iptal etmek için linkedin.com/premium/cancel adresini ziyaret edin. Ücretli bir erişim kullanan LinkedIn kullanıcıları Premium hesaplarını iptal edebilir ancak profillerini, bağlantılarını ve diğer bilgilerini korumak için ücretsiz hesaplarını saklayabilirler.

LinkedIn Arşivinizi Nasıl İndirirsiniz?

Verileriniz size aittir. Bunu göz önünde bulundurarak, hesabınızı silmeden önce LinkedIn verilerinizin, gönderilerinizin, bağlantılarınızın ve diğer bilgilerinizin bir kopyasını indirmeniz önerilir.

1) linkedin.com adresinden hesabınıza giriş yapın.

2) Profil resminize tıklayın, ardından açılır menüden Ayarlar ve Gizlilik’i seçin.

3) En üstteki Hesap sekmesine tıklayın.

4) “Verilerinizi indirin” seçeneğinin yanındaki Değiştir’e tıklayın.

5) Tercih ettiğiniz arşiv formatını seçin.

Devam etmek için en alttaki Arşiv İste seçeneğine tıklayın. Güvenlik nedeniyle LinkedIn şifrenizi girmeniz istenebilir. LinkedIn’den indirme bağlantısı içeren bir e-posta aldığınızda, arşivi bilgisayarınıza kaydetmek için tıklayın, ardından paketi açmak ve içindeki dosyaları keşfetmek için dosyayı açın. Tam bir yedekleme arşivi almayı seçtiyseniz, sistemden iki e-posta alacaksınız. İlki birkaç dakika içinde gelen kutunuza düşecek ve mesajlarınız, bağlantılarınız ve kişileriniz gibi derlenmesi en hızlı olan belirli bilgi parçalarını indirebileceğiniz bir bağlantı sağlayacaktır.

24 saat içinde, etkinlikleriniz ve tüm hesap geçmişiniz dahil olmak üzere tüm arşivinizi indirebileceğiniz bir bağlantı içeren ikinci bir e-posta alacaksınız, ancak Tanıyor Olabileceğiniz Kişiler ve Profilinizi Kimler Görüntüledi bölümlerindeki veriler hariç. LinkedIn verilerinizi indirmek mobil cihazlarda mümkün değildir. LinkedIn’in destek belgesinde yedekleme dosyalarında teslim edilen tüm öğeler listelenmektedir.

LinkedIn Hesabını Silme

LinkedIn Hesabını Silme

LinkedIn Hesabınızı Web Üzerinden Nasıl Kapatabilirsiniz?

1) linkedin.com adresinden hesabınıza giriş yapın.

2) En üstteki profil resminize tıklayın, ardından menüden Ayarlar ve Gizlilik’i seçin.

3) Sayfanın üst kısmındaki Hesap sekmesine tıklayın.

4) Abonelikler’in altındaki “LinkedIn hesabınızı kapatma” seçeneğinin yanındaki Değiştir’e tıklayın.

5) Hesabınızı kapatma nedenlerinden birini işaretleyin ve ardından İleri’ye tıklayın.

6) LinkedIn şifrenizi girin, ardından işlemi onaylamak için Hesabı Kapat’a tıklayın.

Mobil Uygulamayı Kullanarak LinkedIn Hesabınızı Kapatma

1) iPhone’unuzda LinkedIn uygulamasını başlatın.

2) Gezinti çubuğunda profil resminize tıklayın.

3) Sağ üst köşedeki Ayarlar’a (dişli simgesi) dokunun.

4) Hesap sekmesinde Hesabı Kapat’a dokunun.

5) Hesabınızı kapatmaya devam etmek için Devam’a dokunun.

6) Hesabınızı kapatma nedeninizi seçin ve ardından İleri öğesine dokunun.

7) Hesap parolanızı girin ve Bitti’ye dokunun.

Tebrikler, LinkedIn’deki hesabınızı kapattınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.