iPhone’da Çift WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır?

16.04.2023
iPhone’da Çift WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır?

Günümüzün dijital çağında, birçok kişi çeşitli amaçlar için birden fazla WhatsApp hesabı kullanıyor. Ancak, tek bir cihazda birden fazla hesabı yönetmek karmaşık olabilir. Neyse ki iPhone kullanıcılarının bir çözümü var! Mevcut çeşitli uygulamaların yardımıyla, iPhone kullanıcıları çift WhatsApp hesaplarını kolaylıkla kullanabilirler. Bu yazıda, iPhone’da çift WhatsApp hesabı nasıl kullanılabileceğini açıklayacağım.

iPhone’da Çift WhatsApp Hesabı Kullanma

Öncelikle, App Store’dan Dual Messenger for WhatsApp uygulamasını indirin ve yükleyin. Uygulamayı açın ve uygulamanın istediği gerekli izinleri verin. Ardından, “+” düğmesine tıklayın ve ikinci WhatsApp hesap bilgilerinizle oturum açın. Uygulama daha sonra sizden bildirimleri etkinleştirmenizi isteyecektir, “evet” seçeneğine tıklayın ve işlem tamamdır. Uygulama daha sonra iPhone ekranınızda farklı bir simgeye sahip kopya bir WhatsApp uygulaması oluşturacaktır. Artık her iki hesabı da aynı anda kullanabilirsiniz.

iPhone’da Çift WhatsApp Hesabı Kullanma

iPhone’da Çift WhatsApp Hesabı Kullanma

WhatsApp Business’ı kullanmak da çift hesap kullanmanıza olanak tanır. WhatsApp Business, WhatsApp tarafından müşteri sorularını ele alan küçük işletme sahiplerine hitap eden resmi bir uygulamadır. WhatsApp Business uygulamasını App Store’dan indirip yükleyin ve ardından işletme hesabı bilgilerinizle oturum açın. Oturum açtıktan sonra, ana ekranınızda farklı bir simgeye sahip ikinci bir WhatsApp uygulaması görünecektir.

iPhone’unuzu jailbreak yaptıysanız, Slices adlı bir tweak kullanabilirsiniz. Slices tweak, WhatsApp da dahil olmak üzere iPhone’unuzdaki herhangi bir uygulamayı çoğaltmanıza ve birden fazla hesap oluşturmanıza olanak tanır. Eğer iPhone’unuzu jailbreak yapmış ve ince ayarlara aşina olan teknoloji meraklısı biriyseniz, bu sizin için önerilen seçenektir.

Parallel Space adlı üçüncü taraf bir uygulamayı kullanın. Bu uygulama, iPhone kullanıcılarının WhatsApp da dahil olmak üzere herhangi bir uygulama için çift hesap oluşturmasına olanak tanır. Parallel Space’i uygulama mağazasından indirip yükleyin, ardından “Uygulama Ekle” seçeneğini seçin ve WhatsApp’ı seçin. Son olarak, ikinci hesap bilgilerinizle oturum açın ve ana ekranınızda farklı bir renk düzenine sahip ikinci bir WhatsApp uygulaması simgesi görünecektir.

Bir iPhone’da çift WhatsApp hesabı kullanmak çeşitli seçeneklerle kolaydır. Kullanıcılar Dual Messenger ya da Parallel Space gibi üçüncü parti bir uygulama indirebilir, resmi WhatsApp Business hesabını kullanabilir ya da iPhone’ları jailbreak edilmişse Slices gibi bir tweak kullanabilirler. Bu seçenekler sayesinde kullanıcılar birden fazla WhatsApp hesabını herhangi bir sorun yaşamadan verimli bir şekilde yönetebilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM