Spotify’da Birisi Nasıl Engellenir?

10.11.2021
Spotify’da Birisi Nasıl Engellenir?

Aktivitelerinin akışınızda gösterilmesini sağlamak için Spotify diğer kullanıcıları takip edebilirsiniz. Oynatma listelerine göz atabilir ve başka kimleri takip ettiklerini görebilirsiniz. Sosyal bir dinleyiciyseniz, bu harika bir özellik. Ancak bazen Spotify’da sizi takip eden birini durdurmak isteyebilirsiniz. Bu durumda, profilinizi ve etkinliğinizi görmelerini engellemek için Spotify’da başka bir kullanıcıyı engelleyebilirsiniz. İşte bunu nasıl yapacağınız;

Spotify’da Birisini Engelleme

Uzun süredir Spotify’da birini engellemenin tek yolu müşteri desteğiyle iletişime geçmekti. Birini takip etmeyi bırakabilirsiniz, ancak bu, profilinize erişmesini ve çalma listelerinize veya son dinleme etkinliklerinize göz atmasını engellemedi. Çoğu zaman, kaçınmaya çalıştığınız biri varsa Spotify müziğinizi ve çalma listelerinizi yeni bir hesaba aktarmanız gerektiği anlamına geliyordu. Bu tamamen uygunsuzdu. Spotify birini engellemek, sosyal öğe içeren herhangi bir uygulamada standart bir işlem olmalıdır.

Neyse ki, Spotify’da başka bir kullanıcıyı engellemek artık çok daha kolay. Onları engellediğinizde, o kişi artık sizi takip edemez veya profilinizi, çalma listelerinizi veya dinleme etkinliğinizi göremez. Bu kişi sizi takip ediyorsa, onu engellemek takipçi listenizden çıkaracaktır. Ancak, dilerseniz, yani onlar da sizi engellemedikçe, profillerini yine de bulabilir ve görüntüleyebilirsiniz. Birini Spotify’da masaüstünde veya mobilde engellemek için;

  1. Profillerine gidin.
  2. Daha fazla seçenek simgesini (üç nokta) seçin.
  3. Engelle’yi seçin.
  4. Onaylamak için tekrar Engelle’yi seçin.

Spotify

Spotify’da Birinin Engeli Nasıl Kaldırılır?

Spotify’da yanlışlıkla birini engelledin mi? Yoksa fikrini mi değiştirdin? Endişelenme, Spotify birinin engelini kaldırmak çok kolay.

  1. Profillerine gidin.
  2. Daha fazla seçenek simgesini (üç nokta) seçin.
  3. Engellemeyi Kaldır’ı seçin.

Bu kullanıcı, siz onları engellemeden önce sizi takip ediyorsa, engellemeyi kaldırmak, otomatik olarak sizi tekrar takip etmelerini sağlamaz; istenirse bunu manuel olarak yapmaları gerekecek.

Spotify Hesabınızın Gizli Kalmasına Yardımcı Olun

Spotify engelleme özelliği sayesinde artık Spotify hesabınızı daha özel hale getirebilir ve istenmeyen gözlerin profilinizi ve ne dinlediğinizi görmesini engelleyebilirsiniz. Ayrıca, hepimiz her şeyi çevrimiçi paylaşmak istemiyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM