Oyun Bilgisayarı Satın Almak için 10 Neden

10.08.2022
Oyun Bilgisayarı Satın Almak için 10 Neden

Bu liste, oyun bilgisayarı satın alma nedenleri hakkındadır. Bir bilgisayar satın almak genellikle tek bir konsola para harcamaktan daha pahalı olabilir, ancak oyun bilgisayarları giderek daha fazla pazarlık haline geliyor. Ve bunlarla ilgili en iyi şey, kendi bilgisayarınızı istediğiniz gibi özelleştirebilmenizdir. Oyun Bilgisayarı Satın Almak İçin Nedenlerin yer aldığı bu listeyi beğeneceğinizi umuyoruz.

İnternette hararetli geçen ve hiçbir sakinleşme belirtisi göstermeyen asırlık bir tartışma bu. Her iki cihazın savunucuları da ateşli ve fikirlerine katılmayan oyunculara karşı oldukça yakıcı olabilir. Oyun oynamaya uygun üst düzey bir Windows PC. Hazır PC’ler olsa da, oyun PC’leri genellikle gerçek oyun tutkunları için özel olarak üretilir. 32 GB’a kadar RAM’e ve en hızlı CPU ve GPU yongalarına sahipler, genellikle birden fazla nesil geride değiller. Bir kule kasada genellikle birden fazla sürücü ve tam teşekküllü oyun dışı bir PC’den beş kat daha pahalıya mal olabilen son teknoloji grafik kartları bulunur ve bu tür cihazlar, özellikle CPU hız aşırtıldığında genellikle karmaşık soğutma mekanizmaları kullanır. Burada Oyun Bilgisayarı Almak için 10 Nedenden bahsediyoruz.

Oyun Bilgisayarı Satın Almak İçin En İyi Nedenlerin Listesi

Sanal Gerçeklik Hazır

Sanal gerçeklik, günümüz oyunlarında çok önemli. En güçlü sanal gerçeklik başlıkları olan HTC Vive Pro Eye ve Oculus Rift’in kurulumu ve bir PC ile kullanımı kolaydır. Sanal gerçeklik, bu kulaklıklardan birine sahip üst düzey bir bilgisayarda konsoldan çok daha sürükleyicidir. Oyun bilgisayarları için bile, Oculus Rift ve HTC Vive çok fazla işlem gücü gerektirir, bu yüzden bunu kaldırabilecek bir işlemciniz olduğundan emin olun.

Harika Multimedya Merkezi

Bir Oyun Bilgisayarı yalnızca bir video oyun konsolu olarak değil, aynı zamanda mükemmel bir multimedya merkezi olarak da hizmet eder. 3D özellikli bir HDTV satın almak için zaten yatırım yaptıysanız veya yakında satın almayı düşünüyorsanız. Bir oyun bilgisayarı, evinizdeki diğer işlevler için de kullanılabilir. Yüksek kaliteli bileşenleri sayesinde video düzenleme, film izleme, iş görevlerinizi yapma ve diğer işlevler için kullanabilirsiniz. Evet, PC oyun oynamak için satın alındı, ancak bu, onu başka amaçlar için de kullanamayacağınız anlamına gelmez. Bir oyun konsolu ise sadece oyunlar için kullanılabilir.

Oyun Deneyimi

Eşsiz bir oyun deneyimi sunmak söz konusu olduğunda, bir oyun bilgisayarı rakipsizdir. En son FPS gişe rekorları kıran filmleri saniyede 60 kare veya daha fazla hızda oynayabilmeniz inanılmaz. En iyi deneyim için oyunları 4K’da oynayın. 4K TV veya monitöre ve Asus ROG Strix serisi gibi mevcut en iyi grafik kartına ihtiyacınız olacak. Mevcut en iyi 4K oyunlar arasında Witcher 3: Wild Hunt Blood & Wine ve Red Dead Redemption 2 bulunur.

Oyun Bilgisayarı Satın Alma

Oyun Bilgisayarı Satın Alma

Xbox One X İle İyi Oynayın

Microsoft, konsol ve PC oyuncuları arasındaki boşluğu kapatmak için çok çalışıyor. Windows’un Play Anywhere özelliği, dijital olarak satın alınan oyunların hem PC’de hem de Xbox’ta oynanmasına olanak tanır. PC’nizde bir oyun başlatabilir ve daha sonra Xbox’ınızda devam edebilir ve Windows 10 PC’nizde Xbox’ta oynayan arkadaşlarınıza karşı çevrimiçi olarak oynayabilirsiniz.

Çok Yönlü Deneyim

Bir oyun bilgisayarıyla, sizi gerçekten oyunun içine çeken devasa bir görüş alanı elde etmek için birden çok ekran kurmak kolaydır. Bir PC ile oyunda gerçekten “aksiyonun ortasındasınız”. Ama hepsi bu değil. Mevcut çeşitli klavyeler ve fareler, yalnızca LED aydınlatma ile ekstra bir boyut eklemekle kalmaz, aynı zamanda hızlı ve hassastır ve PC oyuncularına çok daha tatmin edici bir oyun deneyimi sunar.

Oyun İçin 4K Çözünürlük

Oyun bilgisayarları, ortalama HDTV’den çok daha yüksek olan 4K’ya kadar çözünürlükleri destekleyebilir. Bu, oyunlarınızı net ve net bir şekilde göreceğiniz anlamına gelir. Ayrıca 4K TV ile oyunlarınızdaki tüm küçük ayrıntıları görebilirsiniz. 4K TV’ler daha popüler hale geldikçe, oyunları 4K çözünürlükte oynayabilmeniz önemlidir. TV’niz için en iyi çözünürlüğü kullanamıyorsanız, yerel çözünürlükte hiçbir şey oynayamayacağınız için oyun bilgisayarına yatırım yapmaya değmez. Mümkünse GPU’su en az 3 GB VRAM olan bir PC almalısınız. Bu, oyun deneyiminizi daha da akıcı ve keyifli hale getirecektir.

Sadece Oyun İçin Değil

Güç ve hız gibi PC’nizi oyun için ideal yapan aynı özellikler, onu günlük kullanım için de ideal kılar. Çok sayıda fotoğrafı düzenlerseniz veya büyük Excel elektronik tablolarıyla çalışırsanız, özelliklerine hayran kalacaksınız. Bundan en iyi şekilde yararlanmak için karmaşık yazılımlar kullanmanız gerekmez, bunun yerine Netflix’teki filmler için büyük bir oyun ekranı kullanabilirsiniz.

Oyun Bilgisayarlarının Kullanımı Kolaydır

Bir oyun bilgisayarına yatırım yapmanın değerli olmasının bir başka nedeni de kullanım kolaylığıdır. Oyun bilgisayarları, Windows, macOS ve Linux dahil olmak üzere en popüler işletim sistemleriyle uyumludur. Bir oyun bilgisayarı kullandığınızda, diğer bilgisayarlarda sınırlı olan yazılım özelliklerini de atlayabilirsiniz. Örneğin, belirli oyunlarda, oyunu telif hakkı yasalarını ihlal edecek veya haksız avantajlar sağlayacak şekilde değiştirmenize izin veren yerleşik hileler bulunur. Böylece oyunun kurallarını çiğnemeden oyun deneyiminizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Daha Fazla Oyun İçin Destek

Daha fazla oyun desteği ile sınırsız oyun keyfi elde etme imkanı vardır. Oyun konsolları sınırlı oyun olanakları sunarken, bilgisayarlar oyun geliştiricileri için çok daha çekici. Bu nedenle çoğu oyun bilgisayar için çıkarken konsollar için destek sınırlı. İyi bir oyuncu için farklı oyunları denemesi ve oyun oynama olanaklarının artması kuşkusuz tercih edilmesinin en önemli nedenidir. Bu nedenle oyunlarda daha iyi bir deneyim ve farklı heyecanlar yaşamak için oyun bilgisayarlarından destek almak mümkündür.

Mükemmel Performans ve Grafikler

Oyun bilgisayarlarında daha iyi performans ve grafikler bulunur. İyi donanıma sahip oyun bilgisayarları grafik açısından her zaman 1:0 öndedir. Oyun bilgisayarlarında donanım çok daha güçlü olduğu için grafik ve daha iyi görüntü kalitesi açısından oyun bilgisayarları tercih edilmektedir. Excalibur,  üstün oyun performansı ve yüksek kaliteli oyun deneyimi yaşamak isteyen oyuncular için yüksek FPS değerlerine ulaşmak için güçlü donanımlarla donatılmış oyun dizüstü bilgisayarları ve masaüstü bilgisayarları sunuyor.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.