Facebook’ta Son İzlenen Videolar Nasıl Görüntülenir?

21.08.2023
Facebook’ta Son İzlenen Videolar Nasıl Görüntülenir?

Facebook, kullanıcıların arkadaşlarıyla bağlantı kurmasına, güncellemeleri paylaşmasına ve çok çeşitli içerik tüketmesine olanak tanıyan en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Sunduğu birçok özellik arasında son izlenen videoları görüntüleyebilme özelliği de yer alıyor. Bu özellik, son zamanlarda beğendiğiniz veya tekrar izlemek istediğiniz bir videoyu bulmaya çalışırken kullanışlıdır. Birkaç basit adımı takip ederek Facebook’ta son izlediğiniz videolara kolayca erişebilir ve görüntüleyebilirsiniz.

Facebookta İzlenen Videolar Nerede?

İlk olarak, Facebook’ta son izlenen videoları görüntülemek için cihazınızda Facebook uygulamasını veya web sitesini açın. Giriş yaptıktan sonra ve ana sayfada, ekranın sol tarafında bir menü göreceksiniz. “İzle” seçeneğini bulun ve tıklayın. Bu sizi ilgi alanlarınıza ve bağlantılarınıza göre sizin için önerilen videoları keşfedebileceğiniz Facebook Watch sayfasına götürecektir.

Facebook Watch sayfasında “Sizin İçin”, “Canlı”, “Takip Edilen Sayfalar” ve “Kaydedilenler” gibi çeşitli sekmeler göreceksiniz. Bu sekmeler keşfetmeniz için farklı video kategorileri sunar. Son izlediğiniz videoları bulmak için “Geçmiş” başlıklı sekmeye tıklayın. Bu sekme, son zamanlarda izlediğiniz tüm videoları saklar ve istediğiniz zaman bulup yeniden oynatmanızı kolaylaştırır.

Facebookta İzlenen Videolar Nerede?

Facebookta İzlenen Videolar Nerede?

“Geçmiş” sekmesine tıkladığınızda, Facebook’ta son zamanlarda izlediğiniz videoların bir listesi sunulacaktır. Bu liste, en yeni videolar en üstte görünecek şekilde ters kronolojik sırada görüntülenecektir. Aradığınız videoyu bulmak için listeyi aşağı kaydırın ve videolara göz atın. Çok sayıda video izlediyseniz, bulmaya çalıştığınız videoyla ilgili anahtar kelimeleri yazarak aramanızı daraltmak için sağlanan arama çubuğunu da kullanabilirsiniz.

İzlemek istediğiniz videoyu bulduğunuzda, oynatmaya başlamak için üzerine tıklamanız yeterlidir. Facebook sizi videonun tam ekran modunda görüntüleyebileceğiniz ve yorumlar, tepkiler ve paylaşım seçenekleri gibi ek özelliklere erişebileceğiniz bireysel sayfasına götürecektir. Son izlenen videolar listesine geri dönmek isterseniz, tarayıcınızdaki geri düğmesine tıklayabilir veya Facebook Watch sayfasındaki “Geçmiş” sekmesine geri dönebilirsiniz.

Facebook’ta son izlenen videoları bulmak ve görüntülemek basit bir işlemdir. “İzle” bölümüne giderek ve “Geçmiş” sekmesine tıklayarak, son izlediğiniz videoların bir listesine erişebilirsiniz. Buradan, istediğiniz herhangi bir videoyu kolayca bulabilir ve yeniden oynatabilirsiniz. Bu özellik, beğendiğiniz veya başkalarıyla paylaşmak istediğiniz videoları tekrar ziyaret etmek için mükemmel bir yoldur. Yani ister komik bir klip ister faydalı bir öğretici arıyor olun, Facebook son izlediğiniz videoları kolayca bulmanızı ve izlemenizi sağlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.