Android Klavye Geçmişi Nasıl Silinir?

22.03.2022
Android Klavye Geçmişi Nasıl Silinir?

Klavye geçmişi, bilgi almak için cihazınızın klavyesinde aranan kelimelerdir. Telefonunuzun klavyesini kullanarak mesaj gönderdiğinizde ve bir şey aradığınızda, aradığınız veya yazdığınız tüm kelimeler cihazınıza kaydedilir. Bu kelimeyi yeniden yazarsanız, konsol bu kelimeleri sizin için otomatik olarak önerecektir. Belki de başkalarının görmek istemediği bazı kelimeleri arıyorsunuz. Örneğin, e-postalarınızı, bazı şifrelerinizi veya herhangi bir şeyi arattınız ve kimsenin görmesini istemiyorsunuz. Cihazınızı aldığımda internete bağlanabiliyorum ve o sırada herhangi bir web sitesine göz atmak, e-posta göndermek istiyorum. Klavye, varsayılan olarak e-postaları ve şifreleri önerir. Ve önerilen kelimelerden e-postalarının ve şifrelerinin ne olabileceğini tahmin edebiliyoruz.

Bu nedenle, başka birinin bunları görememesi için bu klavye geçmişini cihazınızdan temizlemeniz gerekebilir. Bir dosya bulan, bir şeyi google’a götüren, bir şey ödeyen, kişileri düzenleyen veya kaydeden vb. işlevlerin tümü bir klavyenin yardımına ihtiyaç duyar, ancak insanların görmediği hile, daha iyi tahminler sağlamak ve neredeyse daha doğru olmaktır. Yazdığınız her şey referans olması için kaydedilir ve kaydedilir, size ihtiyaçlarınızı karşılamak için yanınızda optimize edilmiş bir klavyenin rahatlığını verir. Birçok kişi yazdıkları her şeyin, adların, adreslerin ve şifrelerin kaydedilmesinden tam anlamıyla memnun değildir.

Android Klavye Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Android Cihazınızdan Varsayılan Klavye Geçmişini Silme

 1. Kullanmakta olduğunuz klavye, Android cihazınızla birlikte gelen varsayılan klavye ise, izlemeniz gereken adımlar oldukça basittir.
 2. Android cihazınızda ayarlar seçeneğine erişin.
 3. Ardından, “Dil ve giriş” adlı seçeneği bulun ve ardından üzerine dokunun.
 4. Varsayılan klavye seçeneğinizi seçin.
 5. Ayarları Sıfırla seçeneğini seçin.
 6. Yukarıdaki adımı tamamladıktan sonra, Özel verileri temizle seçeneğine tıklayın.

Klavye

Android Cihazınızdan Gboard (Google Klavye) Geçmişini Silin

Google Klavye, Play Store’da bulunan en zengin ve güçlü özelliklere sahip seçeneklerden bir tanesidir. Gboard ayrıca sizlere optimize edilmiş bir deneyim sunabilmek için kişiselleştirilmiş verilerinizin çoğunu depolamaktadır. Verileri silebilmek için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki şekildedir:

 1. Android cihazınızda ayarlar seçeneğine erişin.
 2. Daha sonra, “Dil ve giriş” adlı seçeneği bulun ve ardından üzerine dokunun.
 3. Gboard adlı seçeneği seçin.
 4. Sözlük adlı seçeneğe gidin ve seçin.
 5. ‘Öğrenilen Kelimeleri Kaldır’ adlı seçeneğe tıklayın.

Android Cihazınızdan SwiftKey Geçmişini Silin

Teknoloji devi Microsoft’un sahibi olduğu bu uygulamanın piyasadaki en hızlı olması bekleniyor. Sonuç olarak, Play Store’da bulunan en hızlı klavyelerden biridir. Listedeki diğer uygulamalar gibi bu klavye de verileri depolar. Aşağıdaki adımlar kişisel verilerinizi silmenize yardımcı olacaktır:

 1. Android cihazınızda ayarlar seçeneğine erişin.
 2. Ardından, “Dil ve giriş” adlı seçeneği bulun ve ardından üzerine dokunun.
 3. SwiftKey adlı seçeneği seçin.
 4. Sağ üst köşede bulunan üç nokta seçeneğini seçin.
 5. Yazma verilerini temizle adlı seçeneği seçin.
 6. Devam’ı tıklayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM