Telegram’da Sesli/Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

01.04.2022
Telegram’da Sesli/Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Telegram, son yılların en büyük yeniliklerinden biri olan görüntülü görüşme desteğini kısa süre önce ekledi. Daha önce uygulama yalnızca sesli aramaları desteklerken, en büyük rakibi WhatsApp görüntülü arama özelliğini uzun zaman önce tanıtmıştı. Birçok kişi kapalı mekanlarda vakit geçirdiğinden, iyi görüntülü uygulamalarına olan ihtiyaç arttı. WhatsApp, Google Meet ve Zoom gibi uygulamaların son zamanlarda hiç olmadığı kadar yüksek bir kullanıcı yüzdesine sahip olmasının ana nedeni budur.

Ancak, grup görüntülü görüşme yapma seçeneği yoktur. Şu anda Telegram kullanıcıları yalnızca bire bir görüntülü veya sesli arama yapabilir. Ancak Telegram, önümüzdeki aylarda diğer bazı özelliklerle birlikte grup görüşmelerinin sunulacağını duyurdu. Şirket, görüntülü aramaların, kullanıcıların sohbetler arasında gezinmesine ve göz temasını korurken çoklu görev yapmasına olanak tanıyan resim içinde resim modunu destekleyeceğini söylüyor. “Telegram’ın hiç reklamı yapılmadı ve tüm kullanıcılar güvendikleri birinin tavsiyesi üzerine uygulamaya geldi” dedi. Güçlü ilkeler ve kalite özellikleri kendileri için konuşur ve milyonlarcanız bunu duydu. Sizi de duyduk ve Telegram’ı bir mesajlaşma uygulamasından çok daha fazlasını yapan özellikler geliştirmeye devam edeceğiz.”

Telegram’da Sesli/Görüntülü Arama

Mobil Cihazlarda Görüntülü Veya Sesli Arama Nasıl Yapılır?

  1. Akıllı telefonunuzda Telegram uygulamasını açın ve (aramak istediğiniz) arkadaşınızın profilini ziyaret edin.
  2. Profil bölümünde, bireysel cep telefonu numarasının yanı sıra ekranın üst kısmında bir görüntülü/arama düğmesi göreceksiniz.
  3. Şimdi bir arama yapmak için tek yapmanız gereken arama simgesine dokunmak.

Görüntülü Arama

Telegram’ın Masaüstü Sürümünde Nasıl Arama Yapılır?

  1. Telegram uygulamasını açın ve aramak istediğiniz kişinin sohbetini ziyaret edin.
  2. Sohbeti açtığınızda, ekranın üst kısmında bir arama simgesi göreceksiniz.
  3. Çağrı düğmesine dokunduğunuz an, uygulama bir çağrı yapacaktır. Görüntülü aramalar başlatmak istiyorsanız, aramayı yaptıktan sonra ön kamerayı açmanız yeterlidir. Görüntülü aramayı etkinleştirmek için Videoyu Başlat’a dokunmanız yeterlidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM