PlayStation 5 Açmanın Farklı Yolları

21.02.2023
PlayStation 5 Açmanın Farklı Yolları

Bir Sony PlayStation 5’iniz varsa, oyun konsolunuzu açmak veya uyandırmak için birkaç farklı yaklaşımınız var. Örneğin, bunu DualSense kablosuz denetleyicisini, cep telefonunuzdaki PS uygulaması aracılığıyla veya masaüstü cihazdaki PS uzaktan oynatma ile yapabilirsiniz. PS5’inizin yanında duruyor, kanepede oturuyor ister bir sonraki odada, bu öğretici konsolu ayrıntılı olarak açmak için her teknikten geçecektir.

PlayStation 5 Nasıl Açılır?

PS5’in Güç Düğmesine Basın

PlayStation 5’inizi önce yoldan çıkarmanın en belirgin yolunu alarak başlayalım – konsol kasasındaki güç düğmesi. Ayrıca, konsolu ilk kez ayarlarken PS5’i açmanın tek yöntemidir. PS5’in disk baskısına sahipseniz, ön tarafta iki düğme görürsünüz. Güç düğmesi daha uzundur ve sol veya altta standart güç sembolü vardır. Konsolun dijital baskısında, kasadaki tek fiziksel düğme.

Açmak için PS5’inizi bir elektrik prizine taktıktan sonra güç düğmesine basın. Konsolun önyükleme yaptığını onaylamak ve TV’de giriş veya ana ekranını görmek veya hemen sonra izlemek için bir bip sesi duyacaksınız. Konsolu dinlenme modundan uyandırmak için güç düğmesine de basabilirsiniz. Dinlenme modu nedir? Dinlenme modu, ps5’inizin boşta bıraktığınızda düştüğü düşük güçlü bir durumdur. Konsolu manuel olarak dinlenme moduna da koyabilirsiniz – sadece konsolun güç menüsüne REST modunu girin. PlayStation 4’ün aksine, PS5’in güç düğmesi mekaniktir, bu nedenle konsolu açmak veya uyandırmak için itmelisiniz.

DualSense Kumanda PS Düğmesine Basın

PlayStation 5’inizi açmanın en basit, en kolay ve en iyi yolu DualSense kablosuz kumandası kullanmaktır. Ama nasıl? PS5’inizi ayarladığınızı ve denetleyiciyi eşleştirdiğinizi varsayarsak, tek yapmanız gereken konsolunuzu açmak için başparmağların arasındaki PS düğmesine basmaktır. Eylem ayrıca konsolu dinlenme modundan uyandırır. Bu yöntemin çalışması için DualSense kablosuz kumandayı USB üzerinden PS5 bağlamanız gerekmez.

PlayStation 5 Açmanın Yolları

PlayStation 5 Açmanın Yolları

PS Uygulaması Aracılığıyla Uyan ve Oyunlar Başlatın

Android ve iOS için PS uygulaması, PSN hesabınızı yönetmenize, PlayStation Store’dan bir şeyler satın almanıza ve metin ve sesli sohbet yoluyla arkadaşlarınızla iletişim kurmanıza olanak tanır. Harika bir arkadaş uygulamasıdır, bu yüzden yükleyin ve henüz yapmadıysanız PS5’inize bağlayın.

 1. PS uygulamasını Google Play Store veya App Store üzerinden indirin.
 2. PS uygulamasını açın ve PSN hesabınızla oturum açın.
 3. Denetleyici sekmesini seçin ve ayarlara dokunun.
 4. Konsol yönetimi altında uygulamaya bağlantı konsolunu seçin.
 5. Her iki cihazı eşleştirmek için ekrandaki talimatları izleyin (zaten otomatik olarak eşleştirilmediyse).

Ek olarak, PS uygulamasını doğrudan PlayStation 5’inizde açmak ve başlatmak için kullanabilirsiniz. Yine de iki uyarı vardır. İlk olarak, bu yöntem sadece dijital oyunlarla çalışır. İkincisi, konsolunuzun dinlenme modunda olması gerekir.

 1. PS uygulamasındaki Oyun Kütüphanesi sekmesine gidin.
 2. Oynamak istediğiniz oyuna dokunun.
 3. Konsolda oynatın.

PS5’inizi Güvenli Modda Açın

PlayStation 5’inizi kullanarak sorunlarla karşılaşırsanız, konsolu güvenli modda açmak için güç düğmesini ve DualSense kablosuz denetleyicisini kullanmanız gerekir. Konsolun veritabanını yeniden inşa etmek, sistem yazılım güncellemelerini yükleme, ayarları fabrika varsayılanlarına sıfırlama gibi birçok teşhis çalıştırmanıza olanak tanıyan bir ortamdır.

 1. PS5 konsolunuzu kapatın. Konsol duyarlı değilse, zorla kapatma başlatmak için güç düğmesini üç saniye basılı tutun.
 2. İkinci bip sesi duyduktan sonra güç düğmesini basılı tutun ve serbest bırakın.
 3. DualSense kablosuz denetleyicinizi USB üzerinden bağlayın ve PS düğmesine basın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM