Windows 11 Nasıl Yedeklenir?

20.06.2022
Windows 11 Nasıl Yedeklenir?

Microsoft, işletim sistemini güncelleyerek bir risk aldı, ancak iyileştirmelerin çoğu yalnızca görünüşte. Apple ve Google, şık yeni tasarımlarla pazar lideri masaüstü işletim sisteminin kenarlarını kemiriyor ve Microsoft’u Windows 11’i piyasaya sürmeye teşvik ediyor. yeni özellikler ve kolaylıklar. Dünyanın en popüler masaüstü işletim sisteminin görünümünün ve hissinin bu önemli revizyonu harika bir haber: Windows kullanıcılarının altı yıllık monoton iyileştirmelerden sonra heyecanlanacakları bir şey var.

İşletim sisteminin şık yeni görünümüne rağmen, Windows 10’a çok benzediğini görünce şaşırdık. Hala tüm eski uygulamaları çalıştırıyor ve eklenen işlevlerin çoğu, mobilyaların yeniden döşenmesini ve yeniden düzenlenmesini içeriyor. Elbette, Windows 11 tüm pencereler için yuvarlatılmış köşelere sahiptir, görev çubuğu simgeleri ortadadır, simgeler daha basittir ve Ayarlar iletişim kutuları daha zariftir, ancak Windows 8’in yaptığı gibi garip hissettirmez veya tamamen yeni bir işlem gerektirmez. Yeni tasarım çekici olsa da, Windows 10’un daha tanıdık görünümünü ve hissini tercih ediyorsanız, Windows 10’a bağlı kalmak isteyebilirsiniz. Windows PC’de dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemek için birkaç seçenek vardır. Bu yazıda, Windows 11’de Yedekleme ve Geri Yükleme aracıyla dosyaların nasıl yedekleneceğini göstereceğiz.

Windows 11 Yedekleme

Windows 11 Yedekleme

Windows 11 Yedekleme

 1. Başlat menüsüne tıklayın ve “Denetim Masası”nı seçin.
 2. “Sistem ve Bakım” ı ve ardından “Yedekle ve Geri Yükle”yi tıklayın.
 3. “Yedeklemeyi ayarla”yı tıklayın, ardından verilerinizi yedeklemek istediğiniz sürücüyü seçin. Microsoft, yedeklemelerin CD, DVD veya harici sabit sürücü gibi ayrı Windows 7 sabit sürücülerinde saklanmasını önerir.
 4. Yedeklemenizi kaydetmek istediğiniz cihazı takın, Yedekle ve Geri Yükle penceresinde “Güncelle”ye tıklayın, ardından depolama cihazınızı seçin.
 5. Hangi dosyaları yedeklemek istediğiniz sorulduğunda “Seçmeme izin verin”i seçin. Bu, periyodik olarak yedeklemek istediğiniz öğeleri seçmenize olanak tanır.
 6. Alternatif olarak, “Windows’un seçmesine izin ver” seçeneğini belirleyebilirsiniz. Bu seçeneği belirlerseniz, Windows program dosyalarını, FAT dosya sistemiyle biçimlendirilmiş öğeleri, Geri Dönüşüm Kutusu’ndaki öğeleri veya bir gigabayttan büyük geçici dosyaları yedeklemeyecektir.
 7. Yedeklemek istediğiniz tüm dosya ve öğelerin yanına onay işaretleri koyun ve ardından “İleri”ye tıklayın. Fotoğrafları, belgeleri, müziği, kişileri, yer imlerini ve daha fazlasını kaydedebilirsiniz.
 8. Seçtiğiniz yedekleme ayarlarını gözden geçirin, ardından “Ayarları kaydet ve yedeklemeyi çalıştır”ı tıklayın.
 9. Windows’un verilerinizi belirttiğiniz programa göre otomatik olarak yedeklemesini istiyorsanız “Programı değiştir”e tıklayın. Aksi takdirde, Windows varsayılan olarak belirtilen tarihte verilerinizi ayda bir kez yedekleyecektir.
 10. Windows 7’nin verilerinizi yedeklemeyi bitirmesini bekleyin. Yedeklemek istediğiniz veri miktarına bağlı olarak işlemin tamamlanması birkaç dakika sürebilir. Yedeklemenin durumunu belirtmek için ekranda bir ilerleme çubuğu belirecektir. Yedekleme tamamlandığında, yedekleme ve medya depolama klasörleriniz Windows Gezgini’nde görüntülenecektir.
 11. Depolama aygıtını bilgisayarınızdan çıkarın ve güvenli bir yere koyun. Windows 7 dosyalarınız şimdi yedeklenecek.
 12. Yedekleme ve Geri Yükleme programını otomatik bir zamanlamaya göre çalışacak şekilde ayarlarsanız, Windows, bir sonraki zamanlanmış yedekleme zamanında depolama ortamını takmanızı ister.
 13. Üçüncü taraf yedekleme yazılımı yükleyin ve kullanın. Windows 7 verilerinizi harici bir cihaza manuel olarak yedeklemenizi sağlayan çevrimiçi olarak sunulan çok sayıda ücretsiz yedekleme programı vardır. Kullanabileceğiniz ücretsiz ve güvenilir yedekleme yazılımı örnekleri, AOMEI Backupper, EaseUS Todo Backup Free, Redo Backup and Recovery ve Cobian Backup’tır.
 14. Yazılım programını başlatın ve verilerinizi yedeklemek istediğiniz harici sürücüyü seçin.
 15. Yedeklemek istediğiniz Windows 7 bölümünü veya sürücüsünü seçin, ardından yedeklemeyi çalıştırma seçeneğini belirleyin.
 16. Depolama aygıtını bilgisayarınızdan çıkarın ve yedekleme ortamınızı güvenli bir yerde saklayın.
 17. Verilerinizi çevrimiçi bir bulut depolama hizmetine yedekleyin. Bu yedekleme yöntemi, yedeklemek istedikleri veri miktarını işleyebilecek büyük miktarda ağ bant genişliğine sahip kullanıcılar için idealdir. Çoğu durumda, çevrimiçi bulut depolama hizmetleri, Windows 7 bilgisayarınızdaki tüm dosyaları yedeklemek için yılda 50-100 ABD Doları ücret alacaktır. Kullanabileceğiniz bulut depolama hizmetlerine örnekler Google Drive, SkyDrive, iDrive, Carbonite ve Mozy’dir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM