Windows 11 PC ile Android Telefon Nasıl Bağlanır?

27.05.2022
Windows 11 PC ile Android Telefon Nasıl Bağlanır?

Bir Android telefon eşleştirmek için Windows 11 PC’niz ve Android cihazınız (uyumlu cihazlar) yakın mesafede, açık ve bir Wi-Fi ağına bağlı olmalıdır. Temel Telefonunuz uygulaması, Windows 11 PC’nize zaten yüklenmiştir. Herkes için piyasaya sürüldüğünde yeni Windows 11, bazıları için harika çalışacak ve diğerleri için bazı öğrenme zorlukları yaratacak birçok yeni özellik ve iyileştirme içerecek.

Bazı şeyler ve ayarlar o kadar değişti ki, kullanıcıların Windows 11’i çalıştırmanın ve yönetmenin yeni yollarını öğrenmeleri gerekecek. Windows 11’de birçok yeni özellik olmasına rağmen, Windows Bağlantısı özelliği yeni değil. Windows 10’da zaten tanıtıldı. Telefonunuzla bir fotoğraf çekiyor ve onu büyük ekranda görmek istiyorsunuz. Bir metin alıyorsunuz, ancak bilgisayarınızda çalışırken cevaplamak için telefonunuzu çıkarmak istemiyorsunuz. Windows 11 ile o fotoğrafı görebilir ve mesajı doğrudan klavyenizden yanıtlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Android cihazınızı Windows 11’e bağlamak. En etkileyici yanı ise bazı Android telefon modellerinde birden fazla mobil uygulamayı aynı anda doğrudan bilgisayarınızda kullanabilmeniz. Bu yazıda, Android telefon Windows 11 PC’ye nasıl bağlayacağınızı göstereceğiz.

PC ile Android Telefon Nasıl Bağlanır

PC ile Android Telefon Nasıl Bağlanır

Bir Android Telefon Bir Windows 11 PC’ye Nasıl Bağlanır?

 1. Her şeyden önce, Telefonunuzu bir Windows 11 PC’de açın.
 2. Bundan sonra, Başlayın sekmesine tıklayın.
 3. Ardından, Telefon Eşlikçiniz – Windows uygulamasına bağlantı hazır seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin. İşaretledikten sonra, QR koduyla eşleştir veya Manuel olarak eşleştir’i tıklayın.
 4. Artık Windows PC’nizde bir QR kodu veya PIN bulacaksınız.
 5. Android cihazınıza gidin ve Hızlı Ayarlar menüsünde Windows Bağlantısı’nı bulun. Bu seçeneği bir süre basılı tutun.
 6. Açıldıktan sonra Bilgisayar Ekle’ye tıklayın.
 7. Devam’ı tıklayın.
 8. Ardından kodu girin veya QR kodu görüyorum seçeneğine tıklayarak QR kodunu tarayın.
 9. İstenirse, Android cihazınızdaki izinleri onaylayın.
 10. Bittiğinde, telefonunuzda Bitti’yi tıklayın.
 11. Bundan sonra, Windows PC’nizde Devam sekmesini seçin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM