Facebook Sayfanıza Yönetici Nasıl Eklenir?

08.09.2021
Facebook Sayfanıza Yönetici Nasıl Eklenir?

Facebook sayfanızı olabildiğince verimli hale getirmenin birçok yolu vardır. Başka bir yönetici ekleyerek sorumlulukları devretmek, her şeyi kendiniz yönetmeniz gerekmeyeceğinden büyük bir yardım olabilir. İşte birisini Facebook sayfanızda nasıl yönetici yapacağınızın yanı sıra rolü başka bir kullanıcının hesabına atadığınızda ne olduğu hakkında bilmeniz gerekenler.

Facebook Sayfanız İçin Yeni Bir Yönetici Ne Anlama Geliyor?

Bir Facebook sayfası oluşturduğunuzda, otomatik olarak onun yöneticisi olursunuz, bu da sayfadaki her şeyi kontrol etmenize olanak tanır. Diğer şeylerin yanı sıra, düğmeler ekleyebilir, reklamlar oluşturabilir, yorumlara yanıt verebilir, Instagram’dan Facebook’a gönderi gönderebilir ve sayfa rolleri atayabilirsiniz. Aslında bir Facebook sayfasında seçebileceğiniz beş rolünüz var;

  • Yönetici
  • Editör
  • Moderatör
  • Reklamveren
  • Analist

Tarayıcıda Facebook Sayfanıza Yönetici Nasıl Eklenir?

Facebook’u masaüstü tarayıcınızda kullanıyorsanız, birini sayfanızda yönetici yapmak için şu adımları izleyin.

Yönetici

Facebook Sayfanıza Gidin

Facebook’ta oturum açın ve yeni bir yöneticiye ihtiyaç duyan sayfayı açın. On Page Yönet menüsünde, sen, sayfanın yöneticisi olarak ne kadar güç ve özgürlük bir birinci göstergesinin Birçok seçenek göreceksiniz. Özellikleri daha derin bir düzeyde özelleştirebileceğiniz Ayarlar’a ilerleyin.

Ayarlar’a Tıklayın

Ayarlar sekmesinde, ziyaretçilerin gönderilerinizi paylaşmasına ve yorum yapmasına izin vermekten küfürü sansürlemeye ve Instagram ile WhatsApp’ı birbirine bağlamaya kadar sayfanın performansını değiştirmenin birçok yolunu bulacaksınız. Birini Facebook sayfanızda nasıl yönetici yapacağınızla ilgili olarak, Sayfa ayarları menüsündeki Sayfa rolleri sekmesini ziyaret etmeniz gerekir.

Sayfa Rolleri’ne Tıklayın

Sayfa rolleri sekmesi, ekibinizi bir araya getirmekle ilgilidir. Her rolün tam olarak neye erişebileceğini bilmek istiyorsanız, belirleyici hamleler yapmadan önce Facebook’un kılavuzunu dikkatlice okuyun. Facebook sayfanız için yeni bir yönetici istediğinizden eminseniz ve bu role hazır biri varsa, Yeni Sayfa rolü atayın bölümüne gidin.

Yeni Sayfa Yöneticisi Atayın

İlk olarak, kişinin Facebook adına veya e-posta adresine ihtiyacınız var. Herhangi birini kullanılabilir alana koyun ve geçiş çubuğundan onlar için bir rol seçin – bu durumda Yönetici. Sürece yardımcı olmak için, alanın altında, sayfada her rolün neler yapabileceğini ayrıntılı olarak açıklayan kısa bir açıklama alırsınız. Son olarak, Ekle düğmesini tıklayın. Bekleyen ekip üyeniz Mevcut Sayfa rolleri altında görünür ve yeni durumları hakkında bir bildirim alır. Kabul ederlerse değişiklik resmileşir.

Bir Yöneticinin Sayfa Rolünü Düzenleyerek Kaldırın

Fazladan yöneticinizi değiştirmek veya kaldırmak istiyorsanız, onları Mevcut Sayfa rollerinde bulun ve adlarının yanındaki Düzenle düğmesini tıklayın. Bu, rollerini değiştirebileceğiniz veya ekibinizden tamamen silebileceğiniz bir pencere açar. Başka birini yönetici olarak eklemek için Facebook’un rol atama sürecini tekrar gözden geçirmeniz yeterlidir.

Mobilde Facebook Sayfanıza Yönetici Nasıl Eklenir?

Facebook’ta yeni bir sayfa yöneticisi rolü atama adımları, gösterge tablosu ve düğmelerin tarayıcı tabanlı sistemden biraz farklı olması dışında mobilde aynıdır.

Android ve iOS platformları da biraz farklıdır. Her iki durumda da Ayarlar > Sayfa Rolleri > Sayfaya Kişi Ekle seçeneğine gidin. Uygulama genellikle son adımlara ulaşmak için şifrenizi ister. Ayrıca, akılda tutulması gereken bir hata var: Kendinizi yöneticiden başka bir role değiştirebilirsiniz, ancak bunu geri alamazsınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM