İçerik neden kraldır?

13.06.2020
İçerik neden kraldır?

Bir internet sitesi için içerik tartışmasız kral statüsündedir. Eğer internet sitenizin arama sonuçlarında ki sıralamasını yükseltmek istiyorsanız sitenizde bulunan içeriklere önem vermelisiniz. Sektörünüzle alakalı ne kadar çok içeriğiniz olursa internet siteniz için o kadar olumlu olur. Peki hiç düşündünüz mü? İçerik neden kraldır? Herkes “İçerik kraldır.” sözünden bahseder ama çoğunlukla kimse içeriğin neden kral statüsünde olduğunu bilmez. Biz bu yazımız “İçerik neden kraldır?” soruna sizler için detaylı cevap vereceğiz. Hadi başlayalım!

İçerik neden kraldır?

1-) Büyüme

Paylaşılır

Eğer iyi bir içerik ürettiyseniz bu içeriğin paylaşılacağına emin olabilirsiniz. İnsanların %60’ından fazlası iyi olduğunu düşündüğü içerikleri arkadaşlarıyla da paylaşmaktadır. İyi içerik sayesinde yeni kullanıcıları sitenize çekebilirsiniz. Bu büyümeniz için çok önemli bir etkendir.

Yorumlanır

İyi içerikler her zaman yorumlanır. Sitenizde yorum bölümü varsa ne şahane, eğer yoksa mutlaka ekleyin. İçeriğinizi okuyan kullanıcılar yorumlar bölümünde içeriğinizi yorumlayabilir, sorular sorabilir veya diğer kullanıcılar ile tartışabilir. Bu sayede içeriğiniz sürekli aktif kalacaktır.

Kaydedilir

Okurların çoğu iyi olduğunu düşündüğü içerikleri kaydeder. Bunu sizde yapıyor olabilirsiniz. Yararlı bir içerik okuduktan hemen sonra “daha sonradan işime yarar” deyip kayıt etmiş olabilirsiniz. İyi içerikler kaydedileceği için sürekli ziyaret alır ve hiçbir zaman unutulmaz.

Takip Edilir

Eğer iyi bir içerik ürettiyseniz o içeriğinizin sürekli takip edileceğinden emin olabilirsiniz. Ek olarak o içeriğinizin kategorisi bile takip edilebilir. Okurların çoğu girdiği internet sitesini detaylı bir şekilde gezmektedir. Bu sebepten ötürü yazılarınız sürekli takip edilebilir.

2-) Uzun Vadeli

Eğer iyi bir içerik ürettiyseniz o içeriğiniz haftalar, aylar hatta belki yıllar sonra bile size ziyaretçi kazandırabilir. Eğer internet siteniz üzerinden satış yapıyorsanız bu iyi içerikleriniz size yeni ziyaretçiler getirterek satışlarınızda büyük ölçüde yardımcı olabilir.

Düzenli olarak yayınlanan iyi içerikler ziyaretçilerin ve potansiyel müşterilerin internet sitenizi sürekli ziyaret etmesini sağlar. Bu sayede organik bir trafik oluşturabilir ve kendi kitlenizi elde edebilirsiniz.

Eğer sitenizde iyi içerik sayısı fazlaysa bir kaç ay içerik yayımlamasanız bile internet siteniz yine de aktif kalır. Önceden yayımladığınız iyi içerikler sayesinde siteniz yinede aktif kalacaktır ama siz yinede düzenli olarak yazı yayınlamaya özen gösterin.

3-) Daha Fazla Ziyaretçi Ve Müşteri

Daha önceden de belirttiğimiz gibi, iyi içerikler sitenize yeni ziyaretçiler ve potansiyel müşteriler kazandıracaktır. Daha fazla ziyaretçi daha fazla müşteriye, daha fazla müşteri daha fazla siparişe neden olur. Eğer satış yapıyorsanız bu sizin için çok iyi olacaktır.

4-) Uzmanlık

Örnek verecek olursak siz “telefon tamiri” yapan bir internet sitesisiniz. Eğer siz telefonlarla ve telefonların tamiri ile ilgili iyi içerikler üretirseniz sitenizi ziyaret eden ziyaretçilerin ve müşterilerin gözünde “uzman” veya “işi bilen” biri olacaksınız. Bu sayede ziyaretçilere ve müşterilere güven duygusunu aşılayabilirsiniz. Unutmayın müşteri size güvenirse sizden ürün satın almaktan çekinmez. İyi içerikleriniz sayesinde ürününüzü potansiyel müşterilerinize daha kolay satabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için iyi içeriğin faydalarını ve “İçerik neden kraldır?” sorusuna detaylı cevaplar verdik. Umarız yazımızdan faydalanabilmişsinizdir. Alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden aklınıza takılan soruları sorabilir yazımız hakkında ki düşüncelerinizi dile getirebilirsiniz. Wroxe herkese iyi günler diler!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.