Konya’da Maske Tartışmasıyla Başlayan Dehşet

28.01.2022
Konya’da Maske Tartışmasıyla Başlayan Dehşet

Konya’dan maske tartışmasından doğan tartışma, akıl almaz dehşetle sonuçlandı. Saldırgan otobüsü takip ederek, durduğu güzergâhta otobüse binip tartıştığı yolcuyu bacağından vurdu. Detaylar haberimizde..

Maske Tartışması Kanla Bitti

maske kavgası

maske kavgası

Konya’da akşam saatlerinde otobüse binen kimliği belirsiz kişi, şoför ve yolcuların maske takmadığı için uyarılması sonrasında tepki gösterdi. Bindiği belediye otobüsünden indirilen kişi bulunduğu noktadan tabanca temin edip, otobüsün peşine düştü. Güzergâh üzerinde otobüs durağına yanaşan otobüse tekrardan binen kimliği belirsiz kişi, araç içerisinde bulunan yolculardan Recep Ceylan’ı temin ettiği tabancayla bacağından vurdu. Yaşanılan anlar, güvenlik kamerasına an ve an yansıdı.

Tartıştığı Yolcuya 2 El Atış Etti

Konya’da akşam saat 22.30 sıralarında Karaman yolu güzergahında kan donduran bir olay meydana geldi.KültürparkKaşınhanı seferi yapan Konya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı otobüse,Kültürpark durağında maskesiz ve kimliği belirlenemeyen bir kişi bindi. Maskesi olmadığı için şoför ve diğer yolcular tarafından tepki gösterilmesi üzerine maskesiz olan yolcu, tartışma çıkarttı. Ve bu sebepten dolayı otobüsten indirildi. Otobüs Kaşınhanı istikametine doğru devam ettiği sırada tekrardan durdu. Otobüs durağında tepki gösteren yolcunun araca tekrardan binmesi üzerine tartışma devam etti. Bulunduğu yerden tabanca temin eden kişi, maske yüzünden tartıştığı yolcuyu bacağından vurdu. Aracın hareket etmesi ile beraber yolculardan Recep Ceylan’ın bacağına iki el ateş etti. Ceylan bacağından yaralanması ile beraber kanlar içerisinde otobüste yere yığıldı. Yaşanılan olaylar ve kişinin otobüsten kaçması,yakınlarda bulunan iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Panik Anı Güvenlik Kamerasında

Maske takmama tartışması kanlı bitti

Kimliği belirlenemeyen kişinin Recep Ceylan’ın bacağına iki ateşetmesi ile beraber otobüs içerisindeki diğer yolcular panik yaşamaya başladı. Şoförün kapıları açması ile beraber otobüsteki yolcular sağa sola kaçıştı. Yaşananlar, otobüsün durduğu yerde ki işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Polis henüz kimliği belirlenemeyen saldırganı arıyor. Çevredeki kişiler ve otobüste bulunan yolcuların yaptığı ihbar üzerine polis ve sağlık ekipleri bölgeye geldi. Recep Ceylan, Konya Şehir Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Polis Saldırganı Arama Çalışması Başlattı

Konya’da yaşanılan ve korkutan haber ardından işyerine ait olan güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerden sonra Konya Emniyet Genel Müdürlüğü kimliği belirlenemeyen kişi için arama çalışması başlattı. Otobüste bulunan yolcuların ve çevredeki görgü tanıklarının söylediklerine göre kişinin otobüsten indikten sonra otobüsü farklı bir araçla takip edip, otobüs durakta durduktan sonra bir anda otobüse bindiği söyleniyor. Silahı temin ettiği kişinin de aramada sorguya çekileceği belirtildi. Yolcuların büyük bir korkuya kapıldığı ve saldırganın hemen yakalanıp daha büyük bir dehşet yaşanmaması isteniyor. Yaşanan olayın ardından güvenlik kamerası izlenerek kaçan saldırganın yakalanması adına çalışmalar, Konya Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülüyor.

Son dakika güncel haberler için haber365 sitesini takipte kalabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.