iPhone Kullanarak Apple Watch Nasıl Bulunur?

13.05.2022
iPhone Kullanarak Apple Watch Nasıl Bulunur?

Find My uygulaması kullanılarak kaybolan veya çalınan bir Apple Watch bulunabilir. Apple’ın Find My uygulaması, kullanıcıların iPhone, iPad, Apple Watch, Mac, AirPods ve AirTag dahil olmak üzere neredeyse tüm Apple cihazlarını bulmasını sağlayan kullanışlı bir çözümdür. Uygulama, kullanıcıların Apple cihazlarının konumunu bir harita üzerinde görmelerine, yerlerini bulmalarına yardımcı olacak bir ses çalmalarına ve hatta onları bulabilecek birine bir mesaj görüntülemelerine olanak tanır. Bir kullanıcı Apple cihazını bulamazsa veya çalındığından şüphelenirse, kişisel bilgilerinin yanlış ellere geçmesini önlemek için cihazı uzaktan silebilir veya kilitleyebilir.

Find My, Apple cihazlarını izlemek için eksiksiz bir çözüm olsa da, yalnızca önceden ayarladıysanız kullanışlıdır. Apple Watch’ta uzun süredir arızalı bir akıllı telefonun yerini hızlı bir şekilde bulmak için bir “iPhone’umu Bul” düğmesi bulunuyor, ancak saat kaybolduğunda ne olur? İster yanlışlıkla bir çamaşır yığınının altına gömmüş olun, ister bir Pokemon Go akışında havaya uçmuş olsun, onu hızlı bulmanın en iyi yolu budur.

Apple Watch Nasıl Bulunur?

iPhone’umu Bul’u Kullanarak Apple Watch’unuzu Bulun

Find My iPhone, kurulduğunda (daha sonra anlatılacak) Apple Watch, MacBook ve AirPod’larınız dahil tüm Apple cihazlarınızı bulmanıza yardımcı olabilecek şık bir uygulamadır.

 1. Eşleştirilmiş iPhone’unuzda iPhone’umu Bul’u kurun. Uygulama iPhone’da kurulduktan sonra, onunla eşleştirilmiş herhangi bir Apple Watch için otomatik olarak etkinleştirilir.
 2. Apple Watch’taki iPhone’umu Bul özelliği olan Etkinleştirme Kilidi sayesinde bilgilerinizin güvende olduğunu bilin. Etkinleştirme Kilidi açıkken, Apple Watch’unuzun iPhone’unuzla eşlemesini kaldırmak, Apple Watch’unuzu yeni bir iPhone ile eşleştirmek ve saatinizde iPhone’umu Bul’u kapatmak için Apple Kimliğiniz ve parolanız gerekir.
 3. iPhone’da iPhone’umu Bul uygulamasını açın.
 4. Apple kimliğiniz ve şifrenizle giriş yapın.
 5. Mevcut konumunuzu haritada görmek için Apple Watch’ınıza dokunun.
 6. Saatinizin yakında olduğunu görürseniz, “İşlemler”e ve ardından “Ses Çal”a dokunun. Saat kadranında Kapat’a dokunana kadar saatiniz bir ses çalacaktır (sessizde olsa bile).
 7. iPhone’unuz elinizin altında değilse, bir bilgisayara gidip iCloud.com’da iPhone’umu Bul’a giderek aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
iPhone Kullanarak Apple Watch Nasıl Bulunur

iPhone Kullanarak Apple Watch Nasıl Bulunur

Apple Watch’unuzu Haritada Görmüyorsanız Ne Yapmalısınız?

Apple Watch’unuzu iPhone’umu Bul’da görmüyorsanız Wi-Fi’ye, hücresel veriye veya eşleştirilmiş iPhone’unuza bağlı olmayabilir. Veya iPhone’umu Bul cihazınızda etkinleştirilmemiş olabilir.

 1. İlk olarak, farklı Apple Saatlerinin kısa bir özeti ve yaklaşık konumunuzu göstermek için iPhone’umu Bul ile nasıl çalıştıkları.
 2. Apple Watch Series 4 (GPS + Cellular) ve Series 3 (GPS + Cellular), konumunuzu görüntülemek için güvenilir bir hücresel bağlantı, GPS veya güvenilir bir Wi-Fi bağlantısı kullanabilir.
 3. Apple Watch Series 3 (GPS) ve Series 2, GPS veya güvenilir bir Wi-Fi bağlantısı kullanabilir.
 4. Son olarak, Apple Watch Series 1 GPS ile donatılmadığından, uygulama size eşleştirilmiş iPhone’unuzun veya bağlı olduğu Wi-Fi ağının konumunu gösterecektir.
 5. Apple Watch’ınız kaybolmadan veya çalınmadan önce iPhone’umu Bul’u açmadıysanız ve Saatinizin Wi-Fi, hücresel veri veya eşleştirilmiş iPhone’unuz üzerinden uygulama ile iletişim kurma yolu yoksa, saatinizi saatinizi bulun.
 6. Bilgilerinizi korumak için, iPhone’umu Bul uygulamasında Eylemler’e ve ardından Kayıp Modu’na dokunarak Apple Watch’unuzu Kayıp Moduna alın. Saatinizi kayıp moduna almak iPhone’umu Bul’u devre dışı bırakmak, saatinizi silmek veya başka bir iPhone ile eşleştirmek için bir parola gerektirir. Kayıp modunu açmak, sizinle iletişim kurmak için bir telefon numarası ve Apple Watch’unuzu bulan herkes için bir mesaj girmenize de olanak tanır.
 7. Apple ayrıca Apple Kimliği parolanızı değiştirmenizi ve kaybolan veya çalınan aygıtınızı yerel kolluk kuvvetlerine bildirmenizi önerir. “İPhone’umu Bul, kaybolan veya yanlış yerleştirilmiş bir cihazı izlemenin veya bulmanın tek yoludur. Kaybolmadan önce saatinizde iPhone’umu Bul etkin değilse, aygıtınızı sizin için bulabilecek, izleyebilecek veya işaretleyebilecek başka bir Apple hizmeti yoktur, ”diyor destek sayfasında.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM