Pummel Party Nasıl Oynanır?

04.06.2021
Pummel Party Nasıl Oynanır?

Pummel Party 20 Eylül 2018 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Geliştiricisi aynı zamanda yapımcısı Rebuilt Games’tir. Pummel Party 4 ile 8 kişi ile oynanılması önerilen çevrimiçi ve yerel çok oyunculu parti oyunudur. Arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz birçok oyun modları bulunmaktadır. Bu oyun modları arkadaşlar ile oynanınca çok keyifli bir hal almaktadır. Peki Pummel Party nasıl oynanır?

Pummel Party Nasıl Oynanır?

 • Pummel party oynamak için öncelikle bir grup oluşturuyorsunuz.
 • Beraber oynayacağınız arkadaşlarınızı davet ediyorsunuz.
 • Gruba katılan herkes “Hazır” seçeneğine tıklayınca oyun başlar.
 • Haritanın herhangi bir yerine bir sandık düşer. Aynı zamanda bu sandık belirli bir anahtar sayısı ile açılır. Sandığı açan kişi kupa kazanır ve belirlediğiniz kupa sayısına ulaşan oyunu kazanır.
 • Öncelikle herkes zar atar ve en büyük zarı atan ilk oyuna başlar.
 • İlk başlayan kişi zarı tekrar atar ve haritada attığı zar kadar ilerler.
 • Bütün oyuncular sırasıyla oynadıktan sonra “minigames” adı altında rastgele küçük oyunlar oynamalısınız.
 • Bu minigames’leri kazanan ilk 2 kişiye bir yetenek verilmektedir. Aynı zamanda birinci olan kişiye oyuncu sayısı kadar anahtar verilmektedir. Sonuncu olan oyuncuya ise 1 adet anahtar verilmektedir.
 • Her tur oynanan minigamesler değişmektedir. Bununla birlikte oyunda yaklaşık olarak 45 adet minigames bulunmaktadır.

Pummel Party Sistem gereksinimleri

Pummel Party oynamak için çok iyi bir bilgisayara sahip olmanız gerekmiyor. Bu nedenle ortalama seviye bir bilgisayarın olması yeterlidir.

Minimum Sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 7
İşlemci: Dual Core 2.4Ghz
Bellek: 3 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce 8800 GT / AMD HD 6850 / Intel HD Graphics 4400 or above
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 1 GB kullanılabilir alan

Pummel Party Kaç GB?

Pummel Party bilgisayarınızda çok az bir yer kaplamaktadır. Sistem gereksinimlerinde minimum 1 GB kullanılabilir alan istemektedir fakat oyun 1 GB’dan daha az depolama alanı kaplamaktadır. Oyunu çok kısa bir sürede bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Aynı zamanda oyuna gelen güncellemeler ile birlikte diskinizde 1 GB’dan daha fazla yer kaplayabilmektedir.

Pummel Party Tüm Minigamesler

Pummel Party’de yaklaşık olarak 45 adet minigames bulunmaktadır. Bu minigamesler birbirinden eğlencelidir.

Acidic Atoll

Bu minigames’de bir kara parçasının üzerinde durmaya çalışıyorsunuz. Yerde duran şişeleri alıp attığınız kara parçasının bir kısmı yok olmaktadır. Etrafta bulunan asit havuzuna düşen kişi kaybeder. Sona kalan kişi kazanır.

Altitude Attack

Helikopter olarak oynadığınız bu minigames’de rakiplerinizi öldürmeye çalışırsınız. En fazla rakip öldüren kişi kazanır.

Animal Arithmetic

Hayvan sürüsünün içinde önceden belirtilen bir hayvanın kaç kere geçtiğini aklınızda tutmanız gerekir. En çok bilen kişi oyunu kazanmaktadır.

Pummel Party Barn Brawl

Barn Brawl

Yerde duran av tüfeklerinden birini alıp rakipleri öldürmeniz gerekmektedir fakat her av tüfeğinin 1 mermisi olmaktadır. En çok rakibi öldüren oyunu kazanmaktadır.

Bouncing Balls

Ortada rastgele toplar hareket halindedir. Kendi kalenizin önünde duran levhayı hareket ettirip gelen topları uzaklaştırabilirsiniz. Aynı zamanda top bir kaleye girerse son dokunan kişi puan kazanmaktadır. En çok puan toplayan oyunu kazanmaktadır.

Pummel Party Breaking Blocks

Breaking Blocks

Üzerinde durduğunuz platform önce sallanıp sonra yıkılmaktadır. Eğer yıkılan bir platformun üstünde durursanız lava düşersiniz. Sona kalan kişi oyunu kazanmaktadır.

Bullet Barrage

Etraftan gelen parıltılı mermilerden kaçmanız gerekmektedir. Her oyuncunun 3 canı bulunmaktadır. Sona kalan kişi veya 2 dakika sürenin sonunda en fazla cana sahip olan kişi oyunu kazanmaktadır.

Pummel Party Cannon Circle

Cannon Circle

Bir çemberin içinde gelen savaş toplarından kaçmanız gerekmektedir. Sona kalan kişi oyunu kazanmaktadır.

Crown Capture

Oyun başında herhangi birinin başında taç olur ve diğer oyuncular bu tacı almaya çalışır. En çok tacı kafasında tutan oyunu kazanmaktadır.

Pummel Party Daring Dogfight

Daring Dogfight

Bu oyunda bir savaş uçağı olarak diğer uçakları yok etmeye çalışıyoruz. En fazla uçak yok eden kişi kazanmaktadır.

Elemental Escalation

Bu oyunda her oyuncu ayrı bir elemente sahiptir ve yürüdüğü yollarda kendi elementi belirir. En fazla puan toplayan kazanmaktadır.

Explosive Exchange

Explosive Exchange

Bu oyunda rastgele birinin elinde bomba olur ve o oyuncu elindeki bombayı başka bir oyuncuya vermeye çalışır. Bomba bir süre sonra patlar ve kimin elindeyse o oyuncu ölür. Sona kalan kazanır.

Gift Grab

Hızlı bir şekilde hediye paketlerini toplamanız lazım fakat kömürleri toplamamanız gerekiyor. En çok puan toplayan kazanır.

Pummel Party Grifting Gifts

Grifting Gifts

Ortada bulunan hediye paketlerini alıp kendi ağacınızın altına götürmeye çalışıyorsunuz. Rakiplerinizden hediye paketi çalabilirsiniz fakat unutmayın rakipleriniz de sizden çalabilir.

Laser Leap

Haritada rastgele lazerler gelir ve hareket ederler. Bu lazerlerden zıplayarak kaçmanız gerekmektedir. Sonuç olarak en sona kalan oyunu kazanır.

Pummel Party Magma Mages

Magma & Mages

Kaya parçasının üstünde durmaya çalışmalısınız. Eğer lava girerseniz canınız azalır. Unutmayın alev topları ile arkadaşlarınızı lava itebilirsiniz. Aynı şekilde onlar da sizi lava itebilir.

Miniature Motors

Evin içinde zorlu yollardan geçin ve parkuru ilk siz bitirmeye çalışın.

Pummel Party Morphing Maze

Morphing Maze

Labirentin içinden anahtarları toplamanız gerekmektedir fakat labirent sürekli değişmektedir. En fazla anahtar toplayan oyunu kazanmaktadır.

Mortar Mayhem

Her turda size sırayla ok yönleri göstermektedir. Siz ok yönlerini aklınızda tutup üzerinize düşen bombalardan kaçmalısınız. Sona kalan oyunu kazanmaktadır.

Pummel Party Mystery Maze

Mystery Maze

Karşıya geçmek için bir yol bulunmaktadır. Bu yolu belirli aralıklarla göstermektedir. Daha sonra yolun bir kısmı görünmez olmaktadır ve aklınızda tutup karşıya geçmeniz gerekmektedir.

Rockin Rhythm

Ekranda çıkan harflere sırasıyla basmanız gerekmektedir. Çok sayıda arka arkaya doğru tuşlara basarsanız ekstra puan elde edersiniz. En fazla puanı olan kazanmaktadır.

Pummel Party Rotor Race

Rotor Race

Uçak ile kanyonların aralarından ilerlemeye çalışın. Yoldaki hızlandırmalar ile rakiplerinize fark atın. Sürenin sonunda en uzun mesafeyi giden kişi kazanmaktadır.

Rusty Racers

Tahta yol üzerinden araba ile düşmeden parkuru tamamlamaya çalışın. 3 turu ilk bitiren oyunu kazanmaktadır.

Pummel Party Sandy Search

Sandy Search

Elinizde bulunan kum vakumu ile kumun içinde saklı olan elmas ve sandığı bulmanız gerekmektedir. En çok elmas toplayan oyunu kazanmaktadır.

Searing Spotlights

Karanlık bir ortanda gelen ışıklardan kaçmanız gerekmektedir. Aynı zamanda siz de kendi karakteriniz göremeyebilirsiniz. Aklınızda canlandırmanız gerekmektedir. Sona kalan kişi oyunu kazanmaktadır.

Pummel Party Sidestep Slope

Sidestep Slope

Rastgele gelen araçlardan kaçın ve arkadaşlarınızdan daha yükseğe çıkmaya çalışın. En yükseğe çıkan oyuncu oyunu kazanmaktadır.

Slippery Sprint

Suya düşmemeye çalışarak parkuru önce tamamlamaya çalışın. Parkuru ilk tamamlayan oyuncu oyunu kazanmaktadır.

Pummel Party Snowy Spin

Snowy Spin

Rakiplerinize çarparak onları uçurumdan aşağı atmaya çalışın fakat unutmayın hareket ettiğiniz sürece büyürsünüz. 3 turun sonunda en çok puanı toplayan kişi oyunu kazanmaktadır.

Sorcerers Sprint

Bu oyunda süpürge üzerinde uçarken karakterinizi yönlendirip engellerden kaçmanız gerekmektedir. Sarı halkalardan geçerek puan toplayabilirsiniz. Oyun sonunda en yüksek puana sahip olan oyuncu kazanmaktadır.

Pummel Party Speedy Sabers

Speedy Sabers

Çok hızlı bir şekilde kılıç sallayıp rakiplerinizi öldürmeye çalışın. Aynı şekilde rakipleriniz de hızlı olduğu için bu kolay olmayacak. En çok rakip öldüren kazanmaktadır.

Spooky Spikes

Üstüne doğru gelen engellerden zıplayarak ve eğilerek kaçın. Sona kalan oyuncu oyunu kazanmaktadır.

Pummel Party Strategic Shockwave

Strategic Shockwave

Önünüzde bulunan engellere bombalar bırakarak patlatın ve rakiplerinize erişip rakiplerinizi patlatın. Ek olarak stratejik bir şekilde bombaları yerleştirmeniz gerekmektedir. Sona kalan oyuncu oyunu kazanmaktadır.

Swift Shooters

Önünüze gelen hedefleri hızlı bir şekilde vurmanız gerekmektedir. Bununla birlikte gelen bombalı hedeflere dikkat edin. En çok puan toplayan kişi kazanmaktadır.

Pummel Party Temporal Trails

Temporal Trails

Bu oyunda arkanızda bıraktığınız ışına çarpan oyuncular ölmektedir. Aynı zamanda siz de kendi ışınınıza ve rakiplerin ışınına çarparsanız ölürsünüz. Sona kalan oyuncu oyunu kazanmaktadır.

Thunderous Trench

Bir oyuncu seçilir ve diğer oyuncuların altında bulunan zemini belirli aralıklarla çarpan şimşek ile yok etmeye çalışır. Şimşek çarpan oyuncu bütün oyuncuları düşürürse kazanır.

Pummel Party Traffic Theft

Traffic Theft

Arabaların geçtiği bir yol üzerinde para ve altın çalıp karşıdaki kamyona götürmeniz gerekmektedir. Her ganimet aldığınızda yavaşlarsınız. Nakit paralar 1 puan, altınlar ise 2 puan sayılmaktadır. En çok puan toplayan kişi kazanmaktadır.

Tunneling Tanks

Rakiplerinizin altındaki kara parçasına ateş edin ve rakibinizi suya düşürmeye çalışın. Sona kalan oyuncu oyunu kazanmaktadır.

Pummel Party Word Wars

Word Wars

Kafanızın üstünde bulunan kelimeyi yerde bulunan tuşların üzerine basarak kelimeyi yazmanız gerekmektedir. Rakiplerinizi yavaşlatmak için yumruk atabilirsiniz. En çok puanı olan oyunu kazanmaktadır.

Sharky Swim

Bir kişi köpekbalığı olarak seçilir ve bir sürü yüzen sahte insanlar arasında gerçek oyuncuları bulması gerekir. Oyuncular 5 adet telsiz topladığı takdirde helikopter gelir kaçmaları için bir şans tanır.

Pummel Party Motor Murder

Motor Murder

Arabayı yönlendirerek rakiplerinize ateş edin ve öldürmeye çalışın. Etrafta beliren yükseltmeleri alarak daha çok rakip öldürebilirsiniz. En çok rakip öldüren kazanmaktadır.

Pack And Pile

Bu oyunda kutuları üst üste dizmeniz gerekmektedir. En yükseğe ilk dizen oyuncu kazanmaktadır.

Pummel Party Batty Batters

Batty Batters

Beyzbol sopası ile yere düşen toplara zamanında vurmanız gerekmektedir. Vuruşunuza göre puan alırsınız. En çok puan toplayan oyunu kazanmaktadır.

Billiard Battle

Bu oyunda topları deliğe sokmanız gerekmektedir. Aynı zamanda rakiplerinize vurarak onları da engelleyebilirsiniz. En çok top sokan kişi kazanmaktadır.

Rolly Ragdolls

Rolly Ragdolls

Engeller bulunan bir parkuru tamamlamanız gerekmektedir. Eğer geride kalırsanız ölürsünüz. İlk siz parkuru tamamlamaya çalışın.

Bounding Blocks

Kendi renginizin bloklarından bir alan oluşturursunuz fakat rakipler bu alan giremez. Siz de rakiplerin alanına giremezsiniz. En fazla alana sahip olan kişi kazanmaktadır.

Selfish Stride

Selfish Stride

Etrafta bulunan köprülerden birini seçmeniz gerekmektedir fakat 2 veya daha fazla kişi aynı köprüyü seçerse köprü yıkılır. Eğer 1 kişi geçerse köprünün diğer tarafındaki ödüllere sahip olur. Bununla birlikte köprülerin karşısındaki anahtarlara en çok sahip olan oyuncu kazanmaktadır.

Fractured Faces

Parçaları doğru yere ve doğru yönde yerleştirip yapbozu tamamlayın. Bununla birlikte ilk bitiren kazanmaktadır.

Memory Menu

Memory Menu

Gösterilen malzemeleri sırasıyla toplayıp tencereye atmanız gerekmektedir. En hızlı toplayıp atan kişi oyunu kazanmaktadır.

Pummel Party Tüm Eşyalar

Minigames kazandıkça ve harita üzerinde hediye topladıkça size eşyalar vermektedir. Bu eşyalar ile rakiplerinize zarar verebilirsiniz.

Boxing Glove

Bu özellik ile yakınınızda bulunan bir rakibi öldürebilir ve anahtarlarının bir kısmına sahip olabilirsiniz. Öldürdüğünüz rakip haritada rastgele bir noktada yeniden canlanır. Unutmayın bu özelliği ıskalayabilirsiniz.

Shotgun

Bu yetenek ile rakiplerinizin 15-17 kadar can değerini düşürebilirsiniz. Yeteneği kullanmak için kırmızı lazeri rakibinize tutmalısınız ve ateş etmelisiniz.

Health Kit

Bu yetenek canınızın tamamını doldurur.

Bee Hive

Arı kovanını belirli bir mesafe içinde rakibinizin kafasına atarak hasar verirsiniz fakat hasar alan rakipten anahtar düşmez. Bu yetenek aynı anda 2 kişiye hasar verebilir.

Magnet

Mıknatıs alanı içinde olan bir oyuncuya attığınız zaman rakibinizde bulunan anahtarların bir kısmını ve yetenek (varsa) çalmaktadır.

Eggplant

Bu yeteneği kullanırken haritada yaklaşık 10 saniye boyunca yönlendirirsiniz ve rakibinizin üzerine gelince patlatırsınız. Rakibinize hasar vermesinin yanında anahtarlarının belirli bir kısmını da yere düşürmektedir. Daha sonra yere düşen anahtarların üzerinden geçen oyuncu anahtarları toplayabilmektedir. Aynı zamanda bu yetenek patladığı alandaki herkese hasar vermektedir.

Swap Portal

Bu yetenek haritada istediğiniz bir rakip ile yerinizi değiştirmeye yarıyor. Yeteneği kullandıktan sonra zar atamayacağınızı unutmamanız gerekmektedir.

Wrecking Ball

Bu yetenek seçtiğiniz bir rakibe yıkım topu ile hasar vermenizi sağlar. Bununla birlikte yıkım topunun verdiği hasar 9-10 arsında değişmektedir. Bu yetenek sadece bir rakibe hasar verir.

Rocket Skewer

Bu yetenek sandığa doru 10 blok ilerlemenize yardımcı olur. Yolunuza çıkan rakiplere 15 hasar verir. Eğer sandığa 10 bloktan daha az mesafe varsa sandığın 1 blok gerisinde durmaktadır. Bununla birlikte sıfır atmazsanız sandığa erişebilirsiniz.

Tactical Cactus Disguise

Bu yetenek bir sonraki hasar alacağınız bütün yetenek ve harita özelliklerinden sizi korumaktadır fakat bu kaktüs hasar aldıktan sonra kırılır.

Present

Kutunun 3 farklı özelliği bulunmaktadır.

 • Eğer kutudan mavi bir ışık gelirse; sizi direkt sandığa ışınlar ve anahtar sayınız yeterli ise sandığı açıp kupayı alırsınız.
 • Eğer kutudan altın rengi bir ışık gelirse; size sonraki minigameste oynayacağınız 3 oyundan birini seçmenizi ister. Seçtiğiniz oyunu turun sonunda oynarsınız.
 • Eğer kutudan siyah bir ışık gelirse; sizi kutuya hapseder ve 1 tur zar atamazsınız. Kutunun içinde hasar almazsınız fakat kutu saldırıya uğrarsa kaçamazsınız.

Dark Summoning Staff

Bu yeteneği kullandığınız zaman haritaya beyaz bir tavşan gelir. Bu tavşan her tur 4 blok ilerler. Önüne çıkan rakibini direkt öldürür. Eğer tavşanın bulunduğu bloğa gelirseniz sizi öldürmez. Bununla birlikte haritada aynı anda iki tavşan olamaz. Eğer ikinci tavşan gelirse birinci tavşan yok olur.

Giga Laser

Bu lazer seçtiğiniz bir rakibi direkt öldürmektedir. Aynı zamanda haritada bulunan engeleler yüzünden rakibinizi öldürmeyebilir. Bu nedenle rakibinizi öldürmenize engel olacak herhangi bir şey olmadığına dikkat ediniz.

Nuclear Waste Barrel

Bu varil sayesinde seçtiğiniz bir rakibin ellerini ve kafasını şişirip rakibinizin yetenek kullanımını üç tur boyunca engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu üç tur boyunca rakibiniz hasar almaktadır.

Arcade Challenge

Bu yeteneği bir rakibine kullandıktan sonra iki adet atari oyunundan birini seçer ver oynarsınız. Seçtiğiniz oyunu oynadıktan sonra kazanan taraf anahtar vermeden bir kupa kazanır.

Pummel Party Haritalar

Pummel Party oyununda haritaların özellikleri oynanış bakımından çok önemlidir. Aynı zamanda her haritanın farklı özellikleri ve boyutu bulunmaktadır.

Pirate Paradise

Bu harita korsan temalı bir haritadır. Bununla birlikte ünlem işaretli bloğa basarsanız haritada sular yükselir ve suyun altında kalan oyuncular hasar alır. Sonraki tur su eski haline döner. Aynı zamanda haritada kısaltma yollar mevcuttur. Bu haritada bir top atarın içine girip uzun bir mesafeyi aşabilirsiniz.

The Rift

Bu harita havada duran kara parçalarının birleşimi ile oluşmuştur. Bununla birlikte bu haritada ünlem işareti bulunan bloğa basarsanız yollar tam tersi yöne döner. kimi için avantaj kimi için ise dezavantaj olmaktadır. Bu harita diğer haritalara oranla orta boyutta bir haritadır.

Rusty Ruins

Bu harita çöl ambiyansında geçmektedir. Eğer bu haritada herhangi bir oyuncu ünlem işaretli olan bloğa basarsa sıradaki oyunculara bir gülle çarpar ve canını azaltır. Bu harita diğer haritalara göre küçük bir haritadır.


Winterglow

Bu harita karlı bir haritadır. Haritanın en önemli özelliği içinde bir labirent olmasıdır. Bununla birlikte herhangi bir oyuncu ünlem işaretli bloğa basarsa haritada bulunan bulunan labirentin iç duvarları yer değiştirir. Bu harita orta büyüklükte bir haritadır.


Pummeltown

Bu harita zombi istilası yaşanmış bir haritadır. Bu haritada dikkat etmeniz gereken bir katil vardır. Bu katilin yaklaşık 34 canı bulunmaktadır. Bununla birlikte katile hasar verebilirsiniz. Bu haritada eğlenceli olan kısım ise etrafta zombiler olup sizi ısırmasıdır. Aynı zamanda bu haritada sandıklar yoktur. Bu haritada ruhlar vardır ve sizin o ruhları serbest bırakmanız gerekmektedir.

Overgrowth

Bu harita eski bir tapınağın bataklık haline dönüşmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Bununla birlikte bu haritada ünlem işareti bulunan bloğa bastığınız zaman tapınakta bulunan iki adet yol kapanmaktadır.Pummel Party Karolar

Bütün haritalarda bulunan bu karolar oyunun büyük bir kısmını ele alır. Aynı zamanda her karonun farklı özelliği vardır.

Treasure Chest

Bu sandığın içinde bulunan kupaları en çok toplayan kazanır yani oyunun en önemli karosu budur. Oyunu kazanmak için bu karoya ulaşmanız gerekmektedir.

Key Tile

Bu karonun üstüne gelirseniz size bir miktar anahtar vermektedir.


Healing Tile

Bu karonun üzerine gelirseniz size can vermektedir.


Item Tile

Bu karonun üzerine gelirseniz size rastgele bir eşya vermektedir.


Reaper Tile

Eğer bu karoya gelirseniz size 2 seçenek sunulur. Bu seçenekler kan veya anahtardır. Eğer kanı seçerseniz sizden sonra oraya gelen her rakibin canını azaltıp size eklemektedir. Eğer anahtarı seçerseniz, o karoya gelen rakibin anahtarlarının bir kısmını size verir. Ayrıca bu karoya ilk kim gelirse ve seçimini yaparsa karo o oyuncunun rengine bürünür.

Weapon Cache

Bu karo haritanın herhangi bir yerinde belirir. Bu karoya gelen kişiye güçlü ve eşsiz bir silah verir.


White Skull Tile

Bu karoya gelirseniz canınız azalır ve bir miktar anahtar kaybedersiniz.


Exclamation Tile

Bu karonun üzerine gelen herhangi bir oyuncu haritada bir değişiklik yaşatır. Bazı değişiklikler geçicidir fakat bazıları ise kalıcıdır.


Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için deneme bonusu veren siteler 2022 sponsorluğunda “Pummel Party Nasıl oynanır” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.