PS5’te Bildirimler Nasıl Kapatılır?

13.09.2023
PS5’te Bildirimler Nasıl Kapatılır?

Akıllı telefonlar ve internete sürekli bağlı diğer cihazlarla birlikte bildirimler hayatımızın önemli bir bileşeni haline geldi, bu nedenle bu uyarılardan hangilerini görmek istediğinizi seçmek istemeniz anlaşılabilir bir durum. Neyse ki, PlayStation 5 söz konusu olduğunda Sony, oyun oynarken ve yayın izlerken hangi bildirimleri alacağınızı özelleştirmeyi son derece kolay hale getirerek yalnızca sizin için gerçekten önemli olan şeylerle ilgili uyarılar almanıza olanak tanıyor. İşte PS5’te bildirimler açıp kapatmak için adım adım bir kılavuz.

PS5’te Bildirimleri Kapatma

İşte PS5’inizde bildirimler nasıl kapatacağınız. Elbette bu yöntemi daha sonra tekrar açmak için de kullanabilirsiniz.

PS5'te Bildirimleri Kapatma

PS5’te Bildirimleri Kapatma

Adım 1: PS5 ana ekranınızda bir dişli gibi görünen ve ekranın sağ üst köşesinde bulunan Ayarlar simgesine gidin.

Adım 2: Bildirimler sekmesine ilerleyin.

Adım 3: Artık tüm bildirimlerin süresiz olarak durdurulmasını istiyorsanız, Açılır Bildirimlere İzin Ver seçeneğindeki X işaretine tıklayarak tüm açılır bildirimleri kapatabilirsiniz. Ancak bir sonraki adımda, hangi uyarıları göreceğinizi nasıl özelleştirebileceğinizi detaylandıracağız.

Adım 4: Hangi bildirimlerin görüneceğini seçmek için bu menüdeki çeşitli seçenekler arasında gezinin ve hatta bildirimleri yalnızca belirli zamanlarda, örneğin video izlerken veya yayınlarken engellemek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızın ne zaman çevrimiçi olduğunu görmek isteyip istemediğinize ve hatta hangi arkadaşlarınız için bildirim alacağınıza karar verebilirsiniz. Oyun davetleri, arkadaşlık istekleri ve kupa kilitlerinin açılması için de bildirimleri görmek isteyip istemediğinizi değiştirmeyi unutmayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.