PlayStation Plus Nedir ve Faydaları Nelerdir?

21.10.2021
PlayStation Plus Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Bir PS4 veya PS5’iniz varsa ve en azından PlayStation Plus’ı denemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz. PlayStation Plus, size çevrimiçi çok oyunculu oynama ve her ay ücretsiz oyun talep etme gibi her türlü avantajı sağlayan Sony konsolları için bir abonelik hizmetidir. PlayStation Plus’a tam olarak nelerin dahil olduğunu, ne kadara mal olduğunu ve ücretsiz deneme alıp alamayacağınızı merak ediyorsanız doğru yere geldiniz. Bunların hepsini ve daha fazlasını ele alacağız.

PlayStation Plus Nedir?

PlayStation Plus (PS Plus), PS4 ve PS5 için bir abonelik hizmetidir. Birçok büyük fayda ile birlikte gelir. PlayStation oyunlarınızı başkalarıyla çevrimiçi oynamak istiyorsanız, bunu PS Plus olmadan yapamazsınız. Bunun tek istisnası Fortnite gibi oynaması ücretsiz oyunlardır.

İkinci özelliği ücretsiz aylık oyunlardır. Her ay koleksiyonunuza eklemek için birkaç oyun talep edebilirsiniz. PS Plus üyeleri ayrıca, satışlar sırasında zaten indirimli fiyatın yanı sıra demolara, betalara ve daha fazlasına erişim sağlayan PS Store’da ekstra tasarruf elde eder. Diğer avantajlar arasında özel oyun içeriği, 100 GB bulut depolama alanı (oyunlarınızı buluta kaydetmek için) ve Share Play (arkadaşlarınız sahip olmasalar bile PlayStation oyunlarını arkadaşlarınızla oynamanıza olanak tanır) yer alır.

PlayStation Plus

PlayStation Plus’ın Maliyeti Ne Kadar?

Bir, üç veya on iki aylık bir PS Plus aboneliği satın alabilirsiniz. Bu planlar iptal edilene kadar otomatik olarak yenilenir. Bir ay 9,99 ABD Doları, üç ay 24,99 ABD Doları ve bir yıl 59.99 ABD Doları tutarındadır. Yıllık ödeme yaparsanız, tek bir ay satın almaya kıyasla %50 tasarruf sağlar. Tabii ki, taahhütte bulunmadan önce bir veya iki ay denemek isteyebilirsiniz. Bunlar doğrudan Sony’den satın alırken maliyetler olsa da, diğer perakendecilerden daha ucuza alabilirsiniz. Örneğin, CDKey’ler genellikle bir yıllık aboneliği Sony’den %40 daha ucuza satar. Bununla birlikte, CDKeys bir gri pazar satıcısıdır, bu nedenle aboneliği Sony aracılığıyla almak için daha rahat hissedebilirsiniz.

PlayStation Plus ile Hangi Oyunlar Gelir?

PS Plus ile alacağınız oyunlar, ne zaman kaydolduğunuza ve hangi konsola sahip olduğunuza bağlıdır. Bunun nedeni, PS Plus’ın her ay farklı oyunlar vermesidir. Hizmet, Shadow of the Tomb Raider, Hitman 2, Uncharted 4: A Thief’s End, DiRT Rally 2.0, The Last of Us Remastered ve Mortal Kombat X gibi en popüler oyunlar dahil olmak üzere toplamda 700’den fazla oyun sağlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM