Mobil ve Masaüstünde Discord Kimliği Nasıl Bulunur ve Tanımlanır?

04.08.2022
Mobil ve Masaüstünde Discord Kimliği Nasıl Bulunur ve Tanımlanır?

Herkese merhaba, bu yazıda size Discord ID’yi mobil ve masaüstünde nasıl bulacağınızı ve tanımlayacağınızı göstereceğiz. Discord kullanıcıları genellikle kullanıcı adlarını bilir, ancak Discord Kimliklerinin var olduğu hakkında hiçbir fikirleri yoktur. Bu, sunucu operatörleri için bazı geliştirme fırsatları sunan yararlı bilgilerdir. Soru şu ki, Discord Kimliği nedir ve onu nasıl buluyorsunuz? O halde, daha fazla gecikmeden başlayalım.

Discord, tüm dünyadaki oyuncular tarafından kullanılan bir metin ve sesli sohbet uygulamasıdır. Discord, basit metin veya sesli mesajlar göndermekten çok daha fazlasını yapabilir ve oyun için gerekli olan özel sunucular, özel ses kanalları ve çeşitli kişiselleştirme seçenekleri gibi çeşitli özellikler sunar. Discord ile Discord botu bile oluşturabilirsiniz. Discord’un benzersiz özelliklerinden biri, birden fazla kullanıcının aynı kullanıcı adına sahip olabilmesidir – ancak her kullanıcı adının sonunda 4 basamaklı bir sayısal kod ile ayırt edilir. Discord sunucularını kolayca oluşturabilirsiniz

Örneğin, RemoteTools gibi benzer bir kullanıcı adına sahip kullanıcılar, RemoteTools#0041 ve RemoteTools#0658 gibi benzersiz bir tanımlayıcı ile ayırt edilebilir. Ancak Discord kullanıcı kimliğiniz size özel sayısal bir dizedir. Discord tarafından, daha sonra görüntüleyebileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz etkinliklerinizin günlüklerini oluşturmak için kullanılır. Benzer şekilde, Discord’un ayrıca mesajlar, kanallar ve sunucular için benzersiz kimlikleri vardır. Discord’da sorunsuz yayın yapabilirsiniz

Discord Kimliği Nasıl Bulunur ve Tanımlanır?

Web sitesinde veya masaüstü uygulamasında bir Discord Kimliği nasıl bulunur?

Öncelikle Discord’un “geliştirici modunu” açmanız gerekiyor. Geliştirici modu, kimlikler de dahil olmak üzere Discord’un bazı ek özelliklerini ortaya çıkarır. Web sitesinde veya masaüstü uygulamasında geliştirici modunu nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Adım 1.  Sol alt köşedeki (adınızın yanında)  dişli çark simgesini tıklayın, ardından sol kenar çubuğundan Gelişmiş’i seçin.

Adım 2. Görüntülenen sayfanın üst kısmında,  Geliştirici Modu’nu açın.

Adım 1. Bir kullanıcının Discord Kimliğini (kendinizinki dahil) bulmak için profil resmine sağ tıklayın ve Kimliği Kopyala öğesini seçin.

Adım 2. Bir mesajın kimliğini bulmak için sağ tıklayın ve Kimliği Kopyala öğesini seçin.

Adım 3. Bir sunucunun kimliğini bulmak için sol kenar çubuğundaki simgesine sağ tıklayın ve Kimliği Kopyala öğesini seçin.

Adım 4. Bu, 18 haneli kimliği bilgisayarınızın panosuna kopyalayacaktır. Kimliği görmek istediğiniz yere yapıştırın.

Mobil ve Masaüstünde Discord Kimliği Nasıl Bulunur

Mobil ve Masaüstünde Discord Kimliği Nasıl Bulunur

Mobil uygulamada Discord kimliği nasıl bulunur?

Yine, önce geliştirici modunu etkinleştirmelisiniz. Mobil uygulamada geliştirici modu nasıl etkinleştirilir:

Adım 1. Gezinme menüsünü açmak için sağa kaydırın, ardından sağ alt köşedeki profil resminize dokunun.

Adım 2. iPhone uygulamasında aşağı kaydırın ve Görünüm’e dokunun, ardından Geliştirici Modu’na geçin.

Adım 3. Android uygulamasında aşağı kaydırın ve Davranış’a dokunun, ardından Geliştirici Modu’na geçin.

Geliştirici Modunu etkinleştirdikten sonra, Discord Kimliklerini oldukça hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

Adım 1. Bir kullanıcının Discord Kimliğini (kendiniz dahil) bulmak için,  profilini açmak için profil resmine dokunun, ardından sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun ve Kimliği Kopyala öğesini seçin.

Adım 2. Bir mesajın kimliğini bulmak için, bir menü görünene kadar parmağınızı üzerinde basılı tutun, ardından Kimliği Kopyala öğesini seçin.

Adım 3. Ve bir sunucunun kimliğini bulmak için gezinme menüsünü açın ve sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun, ardından Kimliği Kopyala öğesini seçin.

Adım 4. Bu, 18 basamaklı kimliği telefonunuzun panosuna kopyalayacaktır, bu nedenle kimliği gerçekten görmek için bir yere yapıştırmanız gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.