Herkesin Kullanması Gereken WordPress Eklentileri

11.01.2021
Herkesin Kullanması Gereken WordPress Eklentileri

WordPress günümüzde en çok kullanılan altyapıdır. Tam 60 milyon internet sitesi WordPress kullanmaktadır. WordPress aslında içerik yönetim sistemi olarak adlandırılır fakat günümüzde WordPress ile yapabileceklerimiz içerik yönetiminin çok üstünde olduğu için artık altyapı olarak adlandırmalıyız. WordPress kendi bünyesi içinde 60 bin adet eklenti bulundurur. Bu eklentilerin tamamı ücretsizdir. WordPress altyapısına sahip bir siteniz varsa bu eklentileri tamamıyla ücretsiz bir şekilde sitenize kurabilirsiniz. Biz bugünkü blog yazımızda herkesin kullanması gereken WordPress eklentileri konusunu ele alacağız.

Bu WordPress Eklentilerini Mutlaka Kullanın!

WordPress üzerinde 60 bini aşkın eklenti olduğu için insanlar kullanmaları gereken eklentileri bulmakta zorlanabiliyor. Basit bir sorun için üretilmiş olan yüzlerce eklenti arasından doğrusunu bulabilmek gerçekten imkansıza dönmüş durumda. Merak etmeyin, biz bugünkü konumuzda sizler için mutlaka kullanmanız gereken WordPress eklentilerini detaylı bir şekilde açıklayacağız. Lafı daha fazla uzatmadan hadi konumuza başlayalım!

Yoast SEO

SEO yani arama motoru optimizasyonu, internet sitesi sahibi olan herkesin dikkat ettiği bir konudur. İnternet sitenizi SEO uyumlu hale getirmek gerçekten çok zor bir işlemdir. Bu işlemi yüksek miktarlarda paralara yapan kişi veya kurumlar var fakat siteniz WordPress altyapısını kullanıyorsa bunu sizin için ücretsiz yapacak bir eklenti var. Bu eklentimizin adı Yoast SEO. Yoast SEO eklentisi internet sitenizi SEO uyumlu hale getirmekte size yardımcı olur. Tek yapmanız gereken şey eklentiler sayfasından Yoast SEO’yu indirmek ve aktifleştirmek. Gerisini Yoast SEO’ya bırakın.

Yoast SEO Eklenti Sayfası

WooCommerce

Özellikle pandemi döneminde büyüyen e-ticaret sektörü ile beraber birçok kişi veya kurum markasını dijitale taşımaya ve e-ticarete başlamak istedi. Ne yazık ki hazır e-ticaret paketi satan firmaların fahiş fiyatlarından ötürü birçok insanın bu istekleri istek olarak kalmaya devam etti. Merak etmeyin, WordPress burada da hayat kurtarıyor. Tamamıyla ücretsiz olarak sunulan WooCoomerce eklentisi ile beraber internet sitenizi bir e-ticaret sitesine dönüştürebilirsiniz. Bu sayede çok çok daha ucuza profesyonel bir e-ticaret sitesi kurabilirsiniz.

WooCommerce Eklenti Sayfası

LiteSpeed Cache

İnternet siteniz yavaşsa veya geç açılıyorsa bu eklenti tam size göre! LiteSpeed Cache eklentisi ile beraber sitenizi optimize ederek çok daha hızlı bir hale getirebilirsiniz. Cache eklentilerinin ne işe yaradığını bilmiyorsanız hemen anlatalım. Bu eklentiler sitenizi ziyaret eden ziyaretçilerin bilgisayarınıza sitenizi kayıt eder. Bu sayede ziyaretçiler bir daha ki ziyaretlerinde sitenize çok daha hızlı bir şekilde giriş yapabilirler. LiteSpeed Cache eklentisi şu an Dünya’da bulunan en iyi Cache eklentilerinden birisidir. Sitenizin hızından şikayetçiyseniz kullanmanızı şiddetle öneririz.

LiteSpeed Cache Eklenti Sayfası

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Herkesin Kullanması Gereken WordPress Eklentileri” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM