Valorant HWID Ban Nedir

24.05.2021
Valorant HWID Ban Nedir

Son günlerin en çok oynanan oyunlarından biri olan Valorant oyunu ücretsiz oynanılabilir olmasından dolayı içerisinde birçok hile kullanan oyuncuyu da istemsiz bir şekilde barındırır. Valorant’ın geliştirdiği Vanguard en ileri anti hile sistemlerindendir bununla birlikte kalıcı olarak değil süreli ban atmaktadır. Riot donanım banı attığından dolayı toplam ceza süreniz ne kadar ise o kadar süre hile tespit edilen cihazdan oyuna giriş yapamazsınız buna kısaca HWID ban denmektedir. Tabii ki başka bir hesap açıp girmeyi deneyebilirsiniz ancak yeni hesabınız da anında ceza alarak oyundan uzaklaştırılmaktadır. Donanımsal ban ekran kartı, ram, işlemci, harddisk gibi parçalardan oluşmaktadır. Donanımların tıpkı bir insan gibi ID numaraları bulunmaktadır. Ban bu donanımlara atılarak gerçekleştirilmektedir. Peki Valorant HWID Ban Nedir?

Vanguard

Vanguard, Riot Games tarafından sadece Valorant’ta kullanılması için geliştirilmiş olan bir anti hile programıdır. Anti hile programı olan Vanguard diğer anti hile sistemlerinden daha farklı bir biçimde çalışmaktadır. Bilgisayarınızda Valorant oyunu bulunuyorsa Vanguard’da 7/24 bir şekilde arka planda çalışarak hilecilere karşı önlem almaktadır. Bundan dolayı piyasada bulunan diğer anti hile yazılımlarına nazaran daha stabil ve doğru çalışmaktadır.

Riot Games diğer rekabetçi oyun firmalarına nazaran sadece hesap değil ek olarak donanımda banlamaktadır. Bu sayede ban yiyen oyuncular hesap değiştirip tekrardan hile açamazlar. Vanguard tarafından atılan donanım banları sayesinde hilecilerin elleri kolları bağlanmaktadır. Donanım ban sistemi sayesinde oyunda ki hilelerin önüne büyük ölçüde bir engel koyulmuştur.

Valorant HWID Ban Kalkar Mı?

Yazının başında da söylediğimiz üzere bu bir donanımsal bandır. Yani normal şartlarda kaldırmak bir hayli zordur. Bir kaç çözüm yolu olarak gösterilen anakart değişikliği, spoofer, sanal makine gibi bazı yollar vardır.

Anakart Çözümü

Anakart değişikliği konusunda ban hangi donanıma yani parçaya atılmış ise o parça değiştirilir. Bu Valorant’daki HWID için her zaman geçerli olmayabilir çünkü Valorant’ın hangi donanıma ban attığı bilinmemektedir.

Spoofer

Spoofer olayına gelirsek Spoofer donanımların geçici olarak ID yani seri numaralarını değiştirir. İnternet de düzgün bir Spoofer bulma olasılığınız çok düşüktür. Rastgele bir Spoofer indirdiğinizi veya satın aldığınızı düşünelim. İlk olarak sizin bilgisayarınızda işe yarayacağı kesin değildir. İkinci olarak ise Spoofer’ların fiyatları gerçek anlamda çok pahalıdır eğer işe yaramazsa paranız çöpe gidebilir.

Valorant HWID Ban Ne Zaman Kalkar

Valorant hile kullanan oyunculara genellik ile 3 ile 5 ay arasında ban atmaktadır. Valorant’ın sınırsız ban atma gibi bir politikası yoktur. Bundan dolayı oyuncuları kısa süreler banlamaktadır. Böylelikle oyunculara yaptıkları hatayı düşünme zamanı ve yeni bir şans verirler.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Valorant HWID Ban Nedir” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM