Spotify Car Things Nedir?

05.04.2021
Spotify Car Things Nedir?

Birçok insan günlük hayatında bolca müzik dinler. Öyle ki bazılarımız yataktan müzik dinleyerek bile kalkıyor olabiliriz. Müzik deyince akla gelen ilk platform tabii ki tartışmasız Spotify’dır. Gerek toplu taşımada, gerek uyumadan önce birçok farklı senaryoda müzik dinleyebiliyoruz. Özellikle arabadayken trafikte veya uzun bir yolculukta müzik dinlememek o yolu adeta bir eziyete çevirebiliyor. Biz bugünkü yazımızda Spotify’ın yeni geliştirmiş olduğu Car Things donanımını sizler için detaylarıyla inceleyeceğiz. Spotify Car Things nedir sorusunun cevabını bu yazıda bulabileceksiniz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan hadi konumuza başlayalım!

Spotify Nedir?

Spotify, aylık abonelik sistemi ile çalışan dijital müzik platformudur. 23 Nisan 2006 tarihinde Daniel Ek tarafından İsveç’te kurulmuştur. Bu platform üzerinden neredeyse bütün sanatçıların müziklerini özgürce dinleyebilirsiniz. Buna ek olarak her türlü işletim sisteminde Spotify’ı kullanabilirsiniz. Bundan dolayı Dünya’nın en çok tercih edilen dijital müzik platformudur.

Spotify Car Things Nedir?

Arabadayken müzik dinlemek bazen çok uğraştırıcı olabiliyor. Özellikle eski model bir araba kullanıyorsanız telefonu kabloyla arabaya bağlamak kimsenin uğraşmak istemeyeceği bir şey. USB belleğe yüklenmiş eski şarkıları dinlemek veyahut o an dinlemek istediğimiz şarkıyı dinleyememek yolculuğun sinir bozucu bir hal almasına neden olabilir. Spotify ise insanların bu tarz durumlardan muzdarip olduğunun farkında. Bundan dolayı Spotify Car Things adında ki donanım, Spotify tarafından geliştirildi.

Spotify Car Things
Spotify Car Things Prototip Çizimi

Bu donanım sayesinde arabanızdayken zahmetsiz bir şekilde Spotify’da bulunan müzikleri ve podcastler’i dinleyebileceksiniz. Araba sürerken müzik değiştirmek riskli olabiliyor. Spotify Car Things sayesinde sesli komutla kontrol sağlayabilirsiniz. Böylelikle bu riski de yok etmiş olursunuz.

Spotify Car Things ne yazık ki hala resmi olarak tanıtılmadı. Bu nedenden ötürü tasarımda veya özelliklerde değişiklikler olabilir. Ürünün en erken 2022 yılında tanıtılması bekleniyor.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Spotify Car Things Nedir?” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM