PC’de Instagram Karanlık Modu Nasıl Açılır?

17.09.2022
PC’de Instagram Karanlık Modu Nasıl Açılır?

Bu yazımızda, PC’de Instagram karanlık modu nasıl etkinleştireceğinizi göstereceğiz. Instagram bir video ve fotoğraf paylaşım platformudur. Öncelikle göze çarpıyordu çünkü fotoğrafları kare şekle hapsediyordu ve filtreler içeriyordu. Piyasaya sürüldüğünden bu yana gelişti. Kullanıcılar artık yalnızca kare görüntülerle sınırlı değil, aynı zamanda 2013’ten beri mevcut olan video kliplerle de sınırlı.

İlk olarak Ekim 2010’da iPhone’da piyasaya sürüldü ve Nisan 2012’de Android’de kullanıma sunuldu. Facebook, hizmeti Nisan 2012’de satın aldı ve o zamandan beri sahibi oldu. Çoğu sosyal medya sitesi gibi Instagram da ilgilendiğiniz kullanıcıları takip etmenize olanak tanımaktadır. Bu, ana sayfanızda takip ettiğiniz herkesin en son gönderilerini gösteren besleme oluşturmaktadır. Yorum yapabilir, gönderileri beğenebilir ve diğer kişilerle paylaşabilirsiniz. Aşağıda, PC’de Instagram’da karanlık ayı her yenilediğinizde Instagram karanlık modu etkinleştirme adımlarından bahsettik.

PC’de Instagram Karanlık Modunu Etkinleştirme Adımları

Özel URL’yi Kullanma

Adım 1. Chrome, Safari veya tercih ettiğiniz başka bir web tarayıcısını açın.

Adım 2. Adres çubuğuna instagram.com/?theme=dark yazın ve girin.

Adım 3. Instagram artık PC’nizde karanlık modda yüklenecektir.

Sayfayı her yenilediğiniz zaman Instagram varsayılan ışık temasına geri dönecektir. Sayfayı her zaman siyah tema ile açabilmek için yukarıdaki bağlantıyı tarayıcınızda yer imlerine ekleyebilirsiniz.

PC'de Instagram Karanlık Modu

PC’de Instagram Karanlık Modu

Chrome Bayrağını Kullanma

Google Chrome ve Edge gibi diğer Chromium tabanlı tarayıcı, deneysel bayraklar kullanarak web içerikleri için karanlık modu zorlamanıza izin vermektedir. Etkinleştirildiğinde, Instagram Web ve diğer tüm web siteleri varsayılan olarak karanlık modda açılır.

Adım 1. PC’nizde Google Chrome’u açın.

Adım 2. Adres çubuğuna chrome://flags yazın ve girin. Edge kullanıcılarının edge://flags yazması gerekir.

Adım 3. Bayraklar sayfasında “ karanlık ” ifadesini arayınız.

Adım 4. Web İçeriği için Otomatik Koyu Mod isimli bayrak için açılır menüye dokunun.

Adım 5. Etkin olarak değiştirin.

Adım 6. Şimdi Chrome’u yeniden başlatın ve Instagram.com’u açın. Karanlık modda açılmalıdır.

Instagram için Karanlık Mod Uzantısı

Instagram web’de karanlık temaları etkinleştirmek için özel bir google Chrome uzantısı da var. Uzantı, Microsoft Edge, Google Chrome, Brave Browser ve diğer tüm Chromium tabanlı tarayıcılarda çalışmaktadır.

Adım 1. Chrome Web Mağazası’nda Instagram için Gece Modu uzantısı sayfasını açın.

Adım 2. Chrome’a ​​Ekle’ye tıklayın.

Adım 3. İstendiğinde tekrar Ekle’ye dokunun.

Adım 4. Şimdi, Instagram.com’u açın.

Adım 5. Site yüklendikten sonra sağ üst köşedeki uzantı simgesine tıklayın.

Uzantının simgesine dokunduğunuzda Instagram, PC’nizde hemen karanlık moda geçer. Web sitesini yeniden yükleseniz veya Chrome’u kapatıp yeniden açsanız bile karanlık mod kalır. Uzantının simgesine dokunarak istediğiniz zaman açık temaya dönebilirsiniz. Instagram’ın karanlık modunu gizli modda kullanmak istiyorsanız, uzantının ayarlar sayfasında gizli mod uzantısına izin vermeniz gerekiyor.

PC’de Instagram’da Karanlık Modu etkinleştirme hakkındaki bu makaleyi beğeneceğinizi umuyoruz. Karanlık modun arkasındaki fikir, okunabilirlik için gereken minimum renk kontrastını korurken cihazların ekranlarından yayılan ışığı azaltmasıdır. Ancak artık her cihaz sistem genelinde karanlık modlar sunuyor. Ancak, bazı uygulamalarda karanlık modu yine de kendiniz ayarlamanız gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.