Apple Music’te Dinleme Geçmişinizi Nasıl Görebilir ve Yönetebilirsiniz?

12.02.2023
Apple Music’te Dinleme Geçmişinizi Nasıl Görebilir ve Yönetebilirsiniz?

Apple Music’te dinlediklerinizden bazılarını özellikle onayladığınız kişilerle paylaşmanın yanı sıra, iPhone, iPad ve Mac’te özel dinleme geçmişinizi de yönetebilirsiniz; bu, bazılarını yeniden ziyaret etmek istediğinizde oldukça kullanışlıdır. Son zamanlarda keyif aldığınız şarkılar. Apple Music uygulamasında dinleme geçmişinizi görüntülemek çok açık olmasa da son derece kolaydır ve size bunu nasıl yapacağınızı gösterir.

Apple Music Dinleme Geçmişi Nasıl Yönetilir?

iPhone ve iPad

  1. iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda Müzik uygulamasını açın.
  2. Şu An Çalınan arayüzüne girebilmek için ekranın altındaki mini oynatıcıya dokunun.
  3. Şu An Çalınan ekranının sağ alt köşesindeki Sıradaki simgesine dokunun.
  4. Şimdi Geçmiş başlığına gelene kadar aşağı kaydırın.

Artık cihazınızda son çaldığınız tüm şarkıları görüntüleyebilirsiniz. Bir şarkıyı sola kaydırarak dinleme geçmişinizden çıkarmaktan çekinmeyin ve ardından Kaldır’a dokunun. Apple Music dinleme geçmişinizin tamamını bu cihazdan istediğiniz zaman silmek için Temizle’ye dokunun.

Apple Music'te Dinleme Geçmişinizi Nasıl Yönetebilirsiniz?

Apple Music’te Dinleme Geçmişinizi Nasıl Yönetebilirsiniz?

Mac

1) Mac’inizde macOS Catalina veya sonraki bir sürümü yüklü Müzik uygulamasını başlatın.

2) Pencerenin sağ üst köşesindeki Sıradaki düğmesine tıklayın.

3) Şimdi, daha önce çalınan tüm şarkıları görmek için Sıradaki listesinde Geçmiş’i tıklayın.

Tek tek şarkıları dinleme geçmişinizden istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz: Geçmişinizdeki bir girişi sağ tıklamanız ve açılır menüden Geçmişten Kaldır seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Bu cihazdaki dinleme geçmişinizi temizlemek için listenin en altındaki Temizle’ye tıklayın.

Son Oynanan ve Geçmiş

iPhone, iPad, iPod touch, Mac veya Apple TV’nizdeki Müzik uygulamasında Son Çalınan bölümünü ziyaret edebilir ve son çaldığınız albümlerin, radyo istasyonlarının veya çalma listelerinin kapaklarında gezinebilirsiniz. Ancak, bu pek kullanışlı değil çünkü tüm albümü/çalma listesini veya tek bir şarkıyı dinlemiş olmanızdan bağımsız olarak cover’ları göreceksiniz. Ayrıca, Son Çalınan listesi yalnızca 40 giriş içerir ve siz 40 giriş oynadıktan sonra en yeni girişlerin üzerine yazar. Ama belki de en önemlisi, Apple Music’te sizi takip eden kişiler, Sizin İçin sekmesindeki “Arkadaşlar Dinliyor” bölümünden bu listeyi görebilir.

Buna karşılık, Geçmiş size ve yalnızca size görünür. Müzik uygulaması ayarlarında Dinleme Geçmişini Kullan seçeneğini devre dışı bırakarak çaldıklarınızı takipçilerinizle paylaşmayı durdurabilseniz de, bunu yapmanın Sizin İçin ekranında alacağınız kişiselleştirilmiş içerik önerilerini de devre dışı bıraktığını unutmayın. Ve son olarak, Son Çalınan’daki tek tek girişleri yeni girişlerle değiştirmeden silmenin bir yolu yoktur; bu, yalnızca diğer şarkıları veya çalma listelerini dinleyerek gerçekleştirilebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.