Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

15.03.2023
Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Kablolu TV paketinin yavaş ama kaçınılmaz yıpranması hız kesmeden devam ediyor. Büyük kanallar birbiri ardına kablo aboneliği gerektirmeyen, yalnızca çevrimiçi yayın paketleriyle kablo kesenlerin gönlünü alıyor. Sonuç olarak, günümüzün modern müşterisi giderek artan sayıda seçenekle karşı karşıya. Netflix’in artık paranızın karşılığını en iyi şekilde vermediği sonucuna vardıysanız ve yayın planınızı iptal etmek istiyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu adım adım eğitimde, ister web sitesi üzerinden ister Apple TV veya iOS aygıtınız üzerinden hizmete kaydolmuş olun, Netflix üyeliğinizi iptal etme ve hesabınızı kapatma sürecinde size yol göstereceğiz.

Netflix Nasıl İptal Edilir?

Bir yayın planını iptal etmek, ileriye dönük üyelik ücretlendirmelerini durduracaktır. Netflix hesabınız bir Apple TV veya iPhone, iPod touch ve iPad için resmi Netflix uygulaması aracılığıyla oluşturulmuşsa, aboneliğinizi iTunes üzerinden iptal etmeniz gerekir.

Daha önce de belirtildiği gibi, fatura dönemlerinde kalan süre içinde yayın planlarını iptal eden kişiler, bir sonraki fatura dönemlerinin başında hesapları otomatik olarak kapanana kadar yayın izlemeye devam edebilirler. Eğer iTunes üzerinden faturalandırılıyorsanız:

1) iPhone, iPod touch veya iPad’inizde Ayarlar → iTunes ve App Store’a gidin ve en üstteki Apple ID hesap adınıza dokunun.

2) Apple Kimliğinize ve ardından açılır menüde Apple Kimliğini Görüntüle öğesine dokunun. Devam etmek için Apple Kimliğinizin parolasını girmeniz gerekebilir.

3) Abonelikler’e dokunun.

4) Sonraki ekranda, değişiklikleri yapmak için Netflix aboneliğinize dokunun.

5) Aboneliği İptal Et ve Onayla’ya dokunun.

6) Çıkmak için Bitti’ye dokunun.

Bu işlem, geçerli faturalandırma döngüsünün sonunda Netflix aboneliğinizi durduracaktır. Geçerli fatura döneminizin sonuna kadar Netflix’in keyfini çıkarabilirsiniz.

Netflix Üyelik İptali

Netflix Üyelik İptali

İpucu: Bir Netflix aboneliği görmüyorsanız ve hala ücretlendiriliyorsanız, doğru Apple Kimliği ile giriş yaptığınızdan emin olun. Ayrıca iTunes üzerinden değil de doğrudan Netflix üzerinden abone olmuş olabilirsiniz. Netflix üzerinden faturalandırıldıysanız:

1) netflix.com/account adresinden Netflix’te oturum açmak için masaüstü tarayıcınızı kullanın.

2) Hesabınız sayfasındaki Üyeliği İptal Et veya Yayın Planını İptal Et bağlantısına tıklayın.

3) İşlemi onaylamak için İptali Tamamla’ya tıklayın.

Netflix iptalinizin mevcut faturalandırma döneminizin sonunda geçerli olacağını belirten bir mesaj göreceksiniz. Ayrıca iptal işleminizin onaylandığına dair bir e-posta alacaksınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.